122

396
103
83
Publiczne serwery głosowe Sygnatury Jaka jest twoja historia? Generator buildów Luna Atra Pobierz Klienta Gry Wymagania sprzętowe GW2
{https://account.arena.net/register?alt=gw2} Sygnatury Oferta Domen Publiczne serwery głosowe

Bogowie Tyrii

Spis treści

Wprowadzenie

Baltazar

Dwayna

Grenth

Lyssa

Kormir

Melandru


Baltazar

Baltazar

"Jestem tylko prostym człowiekiem pokoju, moim jedynym pragnieniem zwycięstwa było patrzenie jak ta sztuka nabiera kształtów, aby coś po sobie zostawić. Patrząc na Baltazara nawet moja dusza poczuła palące wezwanie do walki."

Balthazar jest bogiem wojny, ognia i wyzwania. Przybył do Tyrii z Mgieł jako drugi z bogów; nadszedł niosąc odciętą głowę swego ojca, a towarzyszyły mu dwa ogary - Temar i Tegon. To Balthazar namówił ludzi do rozpoczęcia walki z innymi rasami i zagarnięcia świata dla siebie wierząc, że inne rasy zostaną szybko pokonane. Jego przyrodni brat Menzies rozpoczął kampanię przeciwko niemu na własnym terytorium, w Szczelinie Niedoli. Wynik tej wojny, jeśli w ogóle się skończyła, jest nieznany.

Często związany z honorem, męstwem, wilkami i ogarami. Jego posągi często przedstawiają go jako wyposażonego w wielki miecz wojownika, u którego stóp leżą dwa ogary. Dawniej był czczony przez Zakon Zaishen.

Notatki

Ruch Świata wspomina, że to Balthazar otworzył w Lwich Wrotach portale do Mgieł.