122

396
103
83
Publiczne serwery głosowe Sygnatury Jaka jest twoja historia? Generator buildów Luna Atra Pobierz Klienta Gry Wymagania sprzętowe GW2
{https://account.arena.net/register?alt=gw2} Sygnatury Oferta Domen Publiczne serwery głosowe

Bogowie Tyrii

Spis treści

Wprowadzenie

Baltazar

Dwayna

Grenth

Lyssa

Kormir

Melandru


Grenth

Grenth

"Najbardziej przeraża mnie Grenth, to w jego postaci ujrzałem swój koniec. Chociaż, z drugiej strony, Grenth ucieleśnieniem nieuniknionego – wszystko ma swój czas… i ten czas musi nieuchronnie minąć."

Grenth jest bogiem ciemności, mrozu i śmierci.Grenth nie był od początku bogiem śmierci i nie do końca wiadomo co się z nim działo, zanim stał się bóstwem. Poprzednim bogiem śmierci był Dhuum; Grenth obalił panowanie Dhuuma wraz z pomocą siedmiu żniwiarzy i przejął panowanie nad Krainą Zmarłych. Jednakże Dhuuma nie dało się unicestwić, więc Grenth wymusił na nim przejście do stanu spoczynku, a następnie zamknął go za zaczarowanymi drzwiami w Sali Wyroków. Zniszczył również wieżę Dhuuma, tworząc

250 lat temu, słudzy Dhuuma wszczęły powstanie w podziemiu przeciwko Grenthowi, budząc tym samym Dhuuma ze stanu spoczynku. Choć został w niego wprowadzony jeszcze raz, prawdziwy wynik wojny nie jest nam znany.

Co prawda jego ciało wygląda na ludzkie, lecz pozory mylą, a pod kapturem kryje się czaszka upadłej bestii. Grentha można najczęściej spotkać w towarzystwie czołgających się za nim sług oraz wyznawców, którzy na ogół są ślepymi fanatykami. Będąc symbolem śmierci, wielu nekromantów oddaje mu cześć. Grenth popiera odrzucanie iluzji oraz „pozłacanych symbolów świętości”, zachęcając tym samym do postrzegania świata takim, jakim jest naprawdę. Taka ideologia świetnie pasuje do jego roli, którą jest sędziowanie martwych dusz oraz (prawdopodobnie) bycia przeciwnikiem Lyssy, bogini iluzji.