122

396
103
83
Publiczne serwery głosowe Sygnatury Jaka jest twoja historia? Generator buildów Luna Atra Pobierz Klienta Gry Wymagania sprzętowe GW2
{https://account.arena.net/register?alt=gw2} Sygnatury Oferta Domen Publiczne serwery głosowe

Bogowie Tyrii

Spis treści

Wprowadzenie

Baltazar

Dwayna

Grenth

Lyssa

Kormir

Melandru


Kormir

Kormir

"Kormir była prawdziwą wojowniczką, inspirującym liderem i co najważniejsze, naszym światłem pośród ciemności. Straciła wzrok ale zyskała wizje. Oddała życie za swoich ludzi, by Ci mogli żyć swoim.

Kormir jest boginią ładu, ducha, sprawiedliwości i prawdy. Jest najmłodszą spośród Szóstki, zyskała swą moc zaledwie 250 lat temu, po pokonaniu upadłego boga Abbadona.

Za życia Kormir dowodziła Zakonem Słonecznych Włóczni (który obecnie już nie istnieje). Ich zadaniem była ochrona Elony. Za czasów swojego panowania była odpowiedzialna za wypuszczenie Palawy Joko; rekrutowała Słoneczne Włócznie z Tyrii, Kintaju i Wysp Zmagań, wprowadzając Istan w stan wojny przeciwko Kournie. Podczas tej wojny Kormir została schwytana w Gandarze, gdzie Głód, jeden z demonów Abbadona, pozbawił ją wzroku.

Po wyruszeniu do Krainy Udręki i pokonaniu generałów upadłego boga, w tym Viziera Khilbrona oraz Shiro Tagachiego, Słoneczne Włócznie zwróciły się do bogów prosząc o pomoc w pokonaniu Abbadona. Reprezentanci bogów ofiarowali Kormir dar jednakże jego charakter był bliżej nieokreślony. Po klęsce Abbadona jego wyciekająca moc zaczęła wymykać się spod kontroli, przynosząc Zmierzch, wtedy właśnie Kormir zrozumiała znaczenie otrzymanego daru. Pochłonęła moc Abbadona, stając się w ten sposób boginią. Zamieszkała w starym królestwie Abbadona, w Krainie Udręki.

Kormir tak jak inni bogowie ma wielu wyznawców. Kapłani budują sanktuaria, studiują jej nauki utrzymując biblioteki w stanie użytku i warząc piwa w klasztorach.