122

396
103
83
Publiczne serwery głosowe Sygnatury Jaka jest twoja historia? Generator buildów Luna Atra Pobierz Klienta Gry Wymagania sprzętowe GW2
{https://account.arena.net/register?alt=gw2} Sygnatury Oferta Domen Publiczne serwery głosowe

Bogowie Tyrii

Spis treści

Wprowadzenie

Baltazar

Dwayna

Grenth

Lyssa

Kormir

Melandru


Lyssa

Lyssa

"Lysso kiedy na ciebie patrzę. Widzę piękno, które jest ulotne. Złudzenia znikają wraz z twoim odejściem, zostaw mnie abym się zastanowił czy kiedykolwiek cię w ogóle znałem. A przecież wiedziałem, że nie mogę oderwać wzroku."

Lyssa (lub Lyss) jest dwutwarzą boginią piękna, wody i iluzji. Ona jest zazwyczaj przedstawiana w postaci dwóch powiązanych bliźniąt. Zazwyczaj jednakże mówi się o nich jednak jako jedna całość. Przed drugim powstaniem Palwy Joko była bardzo czczona w Vabbi gdzie odbywał się Festiwal Lyss, który był jej poświęcony. Jest ona uważana przez większość za archetyp wszelkiego piękna, a wielu młodych mężczyzn spojrzało na jej posągi tylko po to by być oczarowanym jej urodą i umrzeć z pragnienia dzień później. Uważa się również, że jest ona związana z chaosem i niesprecyzowaną elementarną energią.

Obrzędy pogrzebowe

Ważni wyznawcy Lyss byli chowani w grobowcu pod świątynią poświęconej bogini Lyss. Rytuał pogrzebowy składał się z trzech części. Pierwsza - żałobnicy byli zachęcani do uwalniania swojego gniewu i wszelkich negatywnych emocji, które w sobie nosili z powodu utraty bliskiej osoby. Druga - kapłance Lyss składano ofiary w nadziei o zmartwychwstanie, ale prezenty były odrzucane. Trzecia - żałobnicy opłakują stratę i modlą się o wstąpienie martwego do Mgieł. Wreszcie ciało zostaje przeniesione do krypty pod świątynią.