122

396
103
83
Publiczne serwery głosowe Sygnatury Jaka jest twoja historia? Generator buildów Luna Atra Pobierz Klienta Gry Wymagania sprzętowe GW2
{https://account.arena.net/register?alt=gw2} Sygnatury Oferta Domen Publiczne serwery głosowe

Charr

Spis treści

Historia

Czarna Cytadela i środowisko

Triumf Charrów i artykuły


Charr nagłówek

”Rykiem silników i hukiem dział - tak z kłów życia wyrywamy dzień za dniem.”

Kotowaci Charrowie z Tyrii są okrutną rasą. Przetrwali porażkę, prześladowania i wojnę domową. Powrócili, odbili swoje tereny i odbudowali domy. Wielka forteca, Czarna Cytadela, góruje ponad ruinami ludzkiego miasta Rin, a pozbawiona magii technologia Charrów jest najpotężniejszą bronią na tych terenach. Pomimo tych sukcesów nadal wewnętrzne waśnie, moc Starożytnych Smoków i duchy pokonanych wystawiają przetrwanie całej rasy na próbę.

Oto ich historia.

Historia

Charrowie upodobali sobie otwarte przestrzenie terenów na wschód od Shiverpeaków. Kraina ta była ich ojczyzną na długo przez pojawieniem się ludzi. Po wyparciu z Askalonu, uwikłali się w wielowiekową wojnę z ludźmi. Wspierani przez bogów i bardziej rozwiniętą technikę ludzie mieli przewagę w tej walce. Pomimo to Charrom udało się dokonać inwazji na narody ludzi. Odległa Kryta oparła się atakom, ale Orr i Askalon wolały wybrać samozagładę niż porażkę z ręki Charrów.

Charrowie drogo okupili zwycięstwo. Stare Legiony (Popiołu, Krwi i Żelaza) zostały oddane pod władzę Legionu Ognia, badającego zakazaną magię i oddającego cześć mrocznym fałszywym bogom. Legion Ognia uważał również samice, które wcześniej były traktowane na równi z samcami, za podrzędne. W miarę jak wojna trwała, każdy sukces przypisywano Legionowi Ognia, a każda porażka była wymówką do poświęcania innych dla dobra Legionu Ognia.

Charom w końcu udało się zdobyć władzę nad Askalonem, ale szalony król ludzi postanowił użyć własnej mrocznej magii – Foefire – która odarła jego własny lud z dusz i zamieniła go na wieczność w widma strzegące ruin. Legion Ognia odniósł zwycięstwo, jednak zwycięstwo nie pozwoliło na oparcie się wewnętrznej rewolcie.

Samice Charrów podważyły władztwo Legionu Ognia, tworząc zbrojne ugrupowania w innych legionach. Legiony Popiołu, Żelaza i Krwi dołączyły do powstania w momencie, gdy przywódczyni rewolty Kalla Scorchrazor uzyskała poparcie wodza Legionu Żelaza. Razem pokonali szamanów Legionu Ognia i odzyskali kontrolę nad losem rasy. Legion Żelaza przejął władzę nad Askalonem.

Od tego momentu Charrowie walczyli na kilka frontów. Nieumarli wrogowie próbowali odzyskać Askalon. Legion Ognia został podporządkowany, ale nie zniszczony. Dalej próbuje odzyskać pozycje władców. Ludzie nadal walczą w fortecy Ebonhawke. Ostatnio Askalonem wstrząsnęło przebudzenie Starożytnego Smoka Kralkatorrika. Pomimo tych wszystkich wojen, Charrowie nadal stanowią potężną siłę na wschód od Shiverpeaków i władają Askalonem.