122

396
103
83
Publiczne serwery głosowe Sygnatury Jaka jest twoja historia? Generator buildów Luna Atra Pobierz Klienta Gry Wymagania sprzętowe GW2
{https://account.arena.net/register?alt=gw2} Sygnatury Oferta Domen Publiczne serwery głosowe

Co to Guild Wars 2?

Guild Wars 2 to, jak można się łatwo domyślić, sequel serii Guild Wars, gra jest aktualnie w fazie produkcji nad którą czuwa ten sam zespół który tworzył część pierwszą. Na chwilę obecną prawie wszystkie informacje odnośnie sequela są niepewne, częściowe; każdy członek ArenaNet jest zobowiązany dochować tajemnicy i nie zdradzić się z niczym pod karą śmierci :P

Całe szczęście udało się dowiedzieć kilku (dosyć ogólnych) rzeczy - można to również poniekąd nazwać 'dawkowaniem informacji' przez twórców gry, żeby pobudzić apetyty; ale pomijając to:

  • Pewne jest że Guild Wars 2 będzie wolne od opłat miesięcznych, jedynie buy&play, tak jak to wygląda w Guild Wars; twórcy gry sugerują że należy się raczej spodziewać mniejszych rozszerzeń gry niż nowych kampanii, ale nie jest to w 100% pewne.
  • Wymagania gry będą celować w średniej klasy komputery, zaznaczono jednak że będą wyższe niż w Guild Wars, silnik będzie oparty o DirectX 10, ale nie będzie on niezbędny aby grać.
  • Serwery Guild Wars będą działały 'do ostatniego gracza', obejmuje to weekendowe eventy i turnieje (które mają być również wprowadzone w Guild Wars 2).
  • Zostanie wprowadzona oś 'Z', dzięki czemu możliwe będzie skakanie nad obiektami a jako dodatek m.in. pływanie, ślizganie. Zmiana sterowania obejmie wyłączenie opcji 'kliknij by przejść', poruszać będziemy się jedynie za pomocą klawiatury.
  • Świat będzie całkowicie otwarty, podzielony na serwery między którymi będzie się można swobodnie przemieszczać, system misji i dungeonów zostanie jednakże zachowany.
  • Postaciami będzie można grać zarówno w PvE, jak i w PvP podzielonym na dwie odmiany: Strukturalne PvP i Świat PvP. Podniesiony zostanie maksymalny poziom do 100, a dzięki specjalnemu systemowi podnoszenia statystyk nawet nowi gracze będą mogli walczyć na równi ze 'starymi wymiataczami' mimo tego że grają w grę krócej.
  • Oprócz ludzi zostaną wprowadzone nowe grywalne rasy: asura, charr, norn i sylvari. Każda z klas będzie miała dodatkowe możliwości, na tą chwilę wiemy, że Nornowie będą mogli zamieniać się w pół-niedźwiedzia, pół-człowieka; co zwiększy ich ilość HP i zadawane obrażenia. Umiejętności pozostałych klas to dalej tajemnica.
  • Każdy z graczy będzie miał do dyspozycji 'kompana', którego będzie mógł wziąć ze sobą na wyprawę, nie będzie on zajmował miejsca w drużynie; natomiast gdy z niego zrezygnujemy, to nasza postać zostanie dodatkowo "przypakowana" żeby nam ta stratę powetować.
  • Nie będzie możliwości grania postaciami z GW1 w GW2, aczkolwiek niektóre przedmioty będą mogły być przeniesione poprzez Komnatę Chwały, do tego jednak konieczne jest posiadanie dodatku GW:EotN. Imiona postaci zostaną oczywiście zarezerwowane.
  • Beta testy Guild Wars 2 zostały przewidziane wstępnie na koniec 2008, ale z niewiadomych przyczyn zostały przeniesione 'bliżej daty wydania'. Ostatnia aktualizacja (II.2012) mówi o już trwających testach zamkniętych i zbliżających się (marzec-kwiecień) testach dla prasy. Potem mają nastąpić tradycyjnie, otwarte beta testy i... premiera :)

Jeśli jesteście zainteresowani co ciekawego zdarzyło się w ciągu 250 lat pomiędzy GW1 a GW2, to zapraszam do przeczytania Guild Wars 2: Ruch Świata.

Yossek, aktualizacja Makonde