122

396
103
83
Publiczne serwery głosowe Sygnatury Jaka jest twoja historia? Generator buildów Luna Atra Pobierz Klienta Gry Wymagania sprzętowe GW2
{https://account.arena.net/register?alt=gw2} Sygnatury Oferta Domen Publiczne serwery głosowe

Często zadawane pytania na temat Inżyniera

Guild Wars 2 Inżynier - nagłówek

Tłumaczenie artykułu Frequently Asked Questions about the Engineer z blogu ArenaNet, opublikowanego przez Reginę Buenaobra'ę i wyjaśniającego pewne kwestie związane z Inżynierem.

W zeszłym tygodniu wprowadziliśmy inżyniera – wielofunkcyjną profesję. Sprzęt, którego używa, czyli miny i działka, stanowi odejście od klasycznej konwencji fantasy oraz zupełnie nowy styl gry, a to sprawiło, że mieliście wiele pytań. Na szczęście odpowiedzieliśmy na nie.


Czy dzięki zestawowi medycznemu, wieżyczkom leczącym i umiejętnościami obronnym takim jak Absorb, inżynier pasuje do roli dedykowanej leczącej lub wspierającej profesji?

Nie jest on w tym lepszy niż elementalista, nekromanta czy strażnik. Jego zestaw medyczny oraz leczące wieżyczki zajmują miejsce umiejętności leczącej, więc musimy wybrać co się przyda bardziej. Wieżyczka jest bardzo podobna do umiejętności łowcy Healing Spring. Absorpcja pocisków jest troszkę inną wersją umiejętności, które je odbijają, widzianych u innych profesji. Inżynier może być bardzo dobrym wsparciem, ale nie lepszym niż inne profesje.

Inżynier, który skupia się na technologii, nie wydaje się pasować do tradycyjnego świata fantasy. Czy czujecie, iż jego miny, granaty oraz wieżyczki są nie na miejscu w świecie pełnym magii, smoków i szermierki?

Jako że od wydarzeń w Guild Wars minęło 250 lat, technologia zrobiła duży postęp i chcemy aby inżynier reprezentował ten progres. Szczerze mówiąc, wolimy nie być ograniczani przez zwyczaje co powinno się znajdować a co nie w fantasy. Ciągle jednak, rewolucja wyrażana przez inżynierów jest nowa i jeszcze nie rozprzestrzeniła się za bardzo we wszystkich kulturach, więc zobaczymy wiele średniowiecznych broni.

Jest mi ciężko wyobrazić sobie sylvari jako zaawansowanego technicznie inżyniera. Czy ta profesja pasuje do koncepcji każdej z ras?

Pierwsi inżynierowie wywodzą się z Żelaznego Legionu charrów, którzy byli innowacyjnymi kowalami. Wkrótce inne rasy zauważyły jak bardzo efektowana jest nowa technologia i zaczęły ją stosować. Gracze nie są zwyczajnymi postaciami. To bohaterowie, którzy się wyróżniają. Tak samo jak asury wojownicy, czy nornowie nekromanci, sylvari inżynierowie nie są czymś niespotykanym.

Czy ta profesja ma zastąpić rytualistów z Guild Wars? Czy ich style gry są podobne?

Nigdy nie uważaliśmy, aby inżynier miał zastąpić rytualistę. Podczas gdy może on przyjąć styl gry rytualisty, jest jednak bardziej wszechstronną profesją.

Jaka jest różnica między minami inżyniera, a rasową umiejętnością charrów tworzącą miny?

Różnica polega na tym, że charr może rzucić tylko jedną minę, a inżynier aż pięć.

Czy wszystkie zestawy i wieżyczki są umiejętnościami pożytecznymi? Mają one zazwyczaj długi czas odnowy i może to spowodować, że inżynier będzie skazany na główną broń przez większą część czasu.

Tak, są to umiejętności pożyteczne. Nie ma żadnej zasady co do czasu odnowy umiejętności. Ustalamy je, tak aby pasowały do danej umiejętności. Niektóre umiejętności będą miały bardzo krótki czas odnowy. Natomiast zestawy w ogóle nie będą go miały, więc możemy je zmieniać do woli. Dodatkowo, będą one dodawać umiejętność do paska z narzędziami, więc tak naprawdę nie poświęcamy miejsca. Wieżyczki to taki odpowiednik duchowych broni strażnika i sług nekromanty.

Plecak inżyniera

Czy wieżyczki zyskują bonusy poprzez połączenie ich z umiejętnościami inne profesji?

Oczywiście! Są one do tego odpowiednie, ponieważ strzelają ciągłym ogniem. O wiele łatwiej postawić ścianę ognia przed stojącą wieżyczką, niż przed graczem, który jest cały czas w ruchu.

Czy miny i wieżyczki są zawsze widoczne, nawet w PvP?

Tak, są one widoczne cały czas.

Czy przeciwnicy będą się starać ominąć miny albo wieżyczki?

Większość potworów nie będzie na to zwracać uwagi, chociaż są i takie, które wolą trzymać się na odległość i ciężko będzie je zmusić, aby weszły w pole minowe lub w zasięg wieżyczek.

Co uruchamia miny i wieżyczki?

Miny są uruchamiane przez graczy przy pomocy umiejętności detonującej je. Wieżyczki wyznaczają swój cel na podstawie odległości.

Czy aktywacja zestawu ma czas odnowy?

Aktualnie nie, więc można zmienić je kiedy mamy tylko ochotę, ponieważ posiadają specyficzny, określony efekt.

Czy przy użyciu umiejętności Jump Shot możemy wskoczyć na wyższe tereny?

Tak, ale tylko na te, na które można wskoczyć normalnie.

Podczas jednego z filmików zauważyliśmy rozmawiające skritty. Czy one robią tak też w grze czy zostało to tylko dodane na potrzeby prezentacji?

Wiele potworów ma swoje dialogi. Te pochodzą prosto z gry.

Tłumaczenie - Shan, skład - Rvik