122

396
103
83
Publiczne serwery głosowe Sygnatury Jaka jest twoja historia? Generator buildów Luna Atra Pobierz Klienta Gry Wymagania sprzętowe GW2
{https://account.arena.net/register?alt=gw2} Sygnatury Oferta Domen Publiczne serwery głosowe

Defining the Lore of Guild Wars 2 - A Q&A with Jeff Grubb

Jeff Grubb podzielił się z serwisem Ten Ton Hammer dokładniejszymi informacjami na temat lore, czyli świata gry, jaki przyjdzie nam zwiedzić w Guild Wars 2.

250 lat to mnóstwo czasu, w którym świat ulega zmianom.

W tym tygodniu Ten Ton Hammer przygląda się nadchodzącemu wielkimi krokami MMOG, Guild Wars 2. Choć ArenaNet postanowiło nie dzielić się jeszcze zbyt wieloma szczegółami na temat gameplay'a, jednak udało nam się dopaść Jeffa Grubba, projektanta gier, twórcę światów i wszystkowiedzącego-na-temat-fabuły i przekonaliśmy go aby podzielił się wiadomościami na temat przebudzenia smoków w GW2 oraz zmian jakie nastąpiły przez 250 lat od GW1 do drugiej części. Jeff opowiedział również o artach z gry i całą masę informacji o jej świecie.

Ten Ton Hammer: Wiemy, że w Guild Wars 2 budzą się Starożytne Smoki. Czy możesz powiedzieć nam coś o smoku Zaitanie, którego gracze spotkają w grze i dlaczego smoki budzą się właśnie teraz

Jeff Grubb: Zhaitan jest Nieumarłym Smokiem. Jego leże znajdowało się pod Orr, więc gdy wyszedł na powierzchnię, jednocześnie wynurzył tą zatopioną nację z głębin. Teraz jego jama znajduje się w byłym Mieście Bogów Ludzi. Tak, Zaitan jest tak potężny i tak, gracze go spotkają. Ale najpierw będą musieli zmierzyć się z jego sługami, od nieumarłych, którzy rozplenili się u wybrzeży Tyrii aż po jego potężnych i pokrętnych czempionów.

"Dlaczego" dotyczące Starożytnych Smoków nie zostało jeszcze ujawnione. W grze pojawi się kilka teorii na ten temat, ale nie ujawniamy jeszcze całej historii. Na początku gry smoki postrzegane są jako siły żywiołów - jak trzęsienia ziemi lub tsunami - nieczułe i niszczycielskie dla całego życia.

Ten Ton Hammer: Krasnoludy podobno wiedzą coś na temat smoków i Zaitana, ale jak ta rasa ma się dzisiaj? Czy w grze pojawią si krasnoludy, które będą posiadały wiedzę na temat smoków i ich przebudzenia?

Jeff: Krasnoludy posiadały wiedzę o Niszczycielu, który był heroldem Primordusa, wiedziały o Jormagu, mogły mieć również wiedzę na temat innych smoków. Jednakże, w Guild Wars 2, krasnoludy przeobraziły się w kamienne istoty i odeszły głęboko pod ziemię aby walczyć ze sługami Primordusa. Na powierzchni pozostało kilku przedstawicieli tej rasy, którzy mogą okazać si pomocni dla graczy, ale w głównej mierze krasnoludy zabrały swoją wiedzę o smokach w głębię ziemi.

Ten Ton Hammer: Czy gracze będą mogli spotkać inne Starożytne Smoki?

Jeff: Efekty pojawienia się Smoków są widoczne w całej Tyrii dla wszystkich zamieszkujących ją ras. Spotkanie z nimi twarzą w twarz to materiał na przyszłe rozszerzenia. Ale nie wybiegajmy w przyszłość - sprawdźmy najpierw czy poradzicie sobie z pierwszym smokiem.

Ten Ton Hammer: Niektóre rasy walczyły ze sobą i mają między sobą sporo zatargów, tak jak ludzie i charry. Czy wraz z pojawieniem się smoków stare zatargi zostały zdominowane przez wspólnego wroga? Jak wpływać to będzie na interakcję między tymi rasami? Czy powstały nowe sojusze? Czy zmieniły się jakieś między-rasowe relacje w grze?

Jeff: Pierwszy Smok obudził się 50 lat po wydarzeniach z Eye of the North, a inne, takie jak Jormag czy Zaitan, obudziły się w ciągu kolejnych 200 lat. Dlatego też samo pojawienie się Smoków nie było wystarczającym impulsem aby zmusić wolne rasy do zawarcia sojuszu i rozwiązania swoich sporów. Zawieszenie broni między ludźmi i charrami jest wciąż delikatną sprawą, a rozmowy pokojowe wciąż trwają pośród murów Ebonhawke. Nornowie nie uważają się za podbitych przez Jormaga, Lodowego Smoka. Myślą o swoim aktualnym położeniu jak o tymczasowym odwrocie. Asury, tak jak zawsze, mają własne plany - gardzą innymi rasami jako jedynie kawałkami układanki. Tak, inne rasy wiedzą co myślą o nich asury i przez to za bardzo nie ufają ani nim samym ani ich planom. Sylvari poszukują swego miejsca w świecie. Ze wszystkich ras to właśnie oni ciągną przeciwko sługom smoków. Inne rasy nie wiedzą jak postrzegać sylvari, a sylvari wykorzystują tą przewagę.

Ten Ton Hammer: Jaką rolę odgrywać będzie gracz w zjednoczeniu ras Tyrii?

Jeff: Gracze rozwijają się przez wykonywanie zadań, przechodząc przez wyzwania stawiane ich rasie aż do momentu, w którym dołączają do wielorasowej wspólnoty (Durmand Priory, Zakon Szeptów lub Vigil), która przedkłada cele rasy nad pokonanie Smoków. Gracze są kluczowymi postaciami, które zjednoczą inne istoty.

Ten Ton Hammer: Jak bardzo zmienił się świat od czasu pierwszej gry?

Jeff: Fizycznie, bardzo mocno.

Orr wynurzyło się z głębin Morza Smutków. Lwie Wrota zostały zatopione i odbudowane. Smok Kralkatorrik pozostawił długą, głęboką bliznę na powierzchni ziemi podczas swego przelotu na południe. Charry kontrolują Askalon, ale Miasto Askalon to dosłownie miasto duchów. Powstały nowe osiedla ludzi, takie jak Ebonhawke czy Divinity’s Reach, asury znacznie rozbudowały Rata Sum, a Puszcza sylvari wyrosła wokół Bladego Drzewa. W grze jest wiele miejsc znanych graczom pierwszej części, ale minęło 250 bardzo długich lat. Starożytne smoki tak jakby automatycznie redekorują świat.

Ten Ton Hammer: Czy możesz powiedzieć nam coś więcej na temat ludzkich bogów? Czy dowiemy się czegoś więcej na temat nich samych i ich interpretacji jako smoki w zadaniu z GW1 "The Path to Revelations"?

Jeff: Pod koniec Guild Wars: Nightfall bogowie ludzi wycofali się ze spraw świata, pozwalając ludziom na odrobinę swobody (a ludzkość choć się chwieje, wciąż stoi na nogach). Bogowie pozostają ważną częścią życia ludzi, nawet jeśli nie są już, że tak powiem, na pasku szybkiego wyboru. Wiara jest silną częścią bycia człowiekiem. Charry zaprzeczają wartości bogów, nornowie mają duchy zwierząt, asury swoją Odwieczną Alchemię natomiast sylvari wciąż czekają w kolejce po bóstwo.

Interpretacje są interesujące (jest to seria zadań w Eye of the North, w których gracz szuka duchów bóstw dla pewnego asurańskiego badacza). Nie są samymi bogami, a bardziej boskimi posłańcami, i są powiązani z Zapomnianymi, którzy nie są sługami Starożytnych Smoków.

Ten Ton Hammer: Eksploracja wód to coś, o czym mówi wielu graczy czekających na Guild Wars 2. Skąd czerpaliście inspirację podczas tworzenia podwodnych krain i jakie miejsca gracze będą mogli odwiedzić w głębinach?

Jeff: Ze strony twórczej wyzwaniem okazało się dodanie kolejnego wymiaru - nasze pierwsze walki w podwodnych asurańskich laboratoriach były naprawdę dzikie. Z perspektywy sztuki, podwodne miejsca są tak bogate jak te na lądzie, bogate w podwodną faunę i florę. Lokacje w głębiach zamarzniętych jezior Dreszczogór będą znacznie różnić się od naszpikowanych wrakami statków wybrzeży Orr.

Tłumaczenie - Tom Stone