122

396
103
83
Publiczne serwery głosowe Sygnatury Jaka jest twoja historia? Generator buildów Luna Atra Pobierz Klienta Gry Wymagania sprzętowe GW2
{https://account.arena.net/register?alt=gw2} Sygnatury Oferta Domen Publiczne serwery głosowe

Gry i Zabawy

Spis treści

Gry w grze

Pytania i Odpowiedzi


Gry w grze

Tłumaczenie artykułu Activities - Games Within the Game autorstwa Johna Stumme'a, opublikowanego na blogu Arena Net 1. lipca 2010 roku.

Nagłówek

Jestem legendą. Widziałem niezliczone cuda tych ziem. Stawiłem czoła największym zagrożeniom i obserwowałem, jak upadają przede mną. Kroczyłem ścieżką bohatera... i potrzebuję w końcu wakacji.

Oto moment, mój przyjacielu, w którym do gry wchodzą gry.

Świat Guild Wars 2 jest ogromny. W przerwach między tworzeniem własnej historii, doświadczaniem dynamicznych wydarzeń z innymi, odkrywaniem lochów i podejmowaniem wyzwań w walkach PvP, nie ma nic ciekawego do robienia.

My na tym nie poprzestaniemy. Za dużo gier MMO bazuje tylko na rozgrywce typu: „Tutaj masz swój miecz. Na tym koniec. Teraz idź i machaj nim, aż twój poziom przestanie rosnąć.”

Chwila, moment. Czy MMO nie powinno być osadzone w wirtualnym świecie? Przecież w prawdziwym świecie nie tylko pracujemy czy uczymy się. Czy w grach też nie powinno tak być?

W Guild Wars 2 tak jest! W głównych miastach każdej z pięciu grywalnych ras znajdziesz wachlarz przeróżnych zabaw, które są wyjątkowe dla tych lokacji. To nasze mini-gry i obejmują one szeroką gamę różnych stylów gry.

Chcesz porównać swoje umiejętności z innymi? Załatwione. Co z grami zespołowymi? Oczywiście, że są. Wolna amerykanka? Nie uwierzycie, ale to też jest! Nie ważne jakie masz zainteresowania, na pewno znajdziesz grę, która Ci pasuje najbardziej. Najlepsze jest jednak to, iż nie są one ograniczone poziomami. Nowa postać jest tak samo skuteczna w mini-grach jak postać z maksymalnym poziomem.

Zabawy oferują nam okazję, aby wziąć udział w ulubionej rozrywce projektantów: niszczeniu rzeczy! Mini-gry pozwalają na wykorzystanie mechaniki Guild Wars 2 w inny i interesujący sposób. Pozwalają nam także w całości wyrzucić mechanikę i stworzyć coś zupełnie nowego!

Porozmawiajmy o bójkach w barach, gdyż jest to temat, o którym zawsze się mówi, kiedy tylko o tym wspominamy. Najpierw zrozum, że Guild Wars 2 to gra, gdzie ważna jest współpraca w dążeniu do wspólnym celów, czy to z przyjaciółmi, czy z obcymi. Tworzymy tą grę aby kooperacja była łatwa i przyjemna.

Jednak to nie bójka w barze.

W burdzie chodzi o to, aby wyżłopać piwo i roztrzaskać pustą butelkę o czyjąś głowę! Piwa mają najróżniejsze smaki, każdy dający inne bonusy po spożyciu. Grenth’s Grog, na przykład, bardzo szybko wchodzi i równie szybko wychodzi, pozwalając graczowi pozostawić chmurę trujących gazów. Jak się domyślasz, nie będą one przyjemne dla innych. Lepiej uważaj co pijesz! Im nasza postać jest bardziej upita, tym większe szanse ma na zadanie krytycznych obrażeń. Niestety, ma również większe szanse na spudłowanie. W takich bijatykach możemy również rzucić butelką, aby kogoś ogłuszyć lub użyć jej jako tłuczka. Butelki oczywiście mogą się rozbić podczas uderzenia, ale na tym nie koniec zabawy. Zawsze możemy podnieść odłamki i bić się dalej!

Może piwo nie jest według Ciebie poręczne i wolisz broń, która jest bardziej „pod ręka”? Co to za walka, w której nie można uderzyć kogoś pięścią? Tradycyjna broń nie jest dozwolona w starciach tego typu. Będziesz więc musiał polegać na własnych pięściach i nogach. Kopnij kogoś, tak aby poleciał na stół, rozwalił go na części, a następnie użyj blatu żeby przywalić kolejnemu śmiałkowi. Wykorzystaj otoczenie i zdobądź przewagę. Jeśli ktoś włączy się w trakcie walki, czemu nie wykorzystać okazji i nie uderzyć beczką od tyłu? Tutaj nie ma pracy zespołowej. Walczysz tylko dla siebie i musisz walczyć nieczysto, żeby wygrać.

Możesz się dziwić, że brzmi to trochę jak zaprzeczenie idei wspólnej gry w Guild Wars 2. Od razu mówię, że odpowiedź brzmi: nie.

W Guild Wars 2 chodzi głównie o dobrą zabawę. Stworzyliśmy naprawdę szeroką paletę różnych zajęć i zabaw, tak abyś znalazł coś dla siebie. Nie ważne jaki styl gry preferujesz lub w jakim jesteś humorze. Jeżeli nie lubisz gier opartych na nieczystych chwytach i dobijaniu ofiar innym masz jeszcze kilka innych zabaw i zajęć.

Może wolisz zagrać w coś w stylu arcade? Spróbuj szczęścia na strzelnicy, gdzie będziesz rywalizował z innymi graczami o jak najwyższy wynik w danym czasie. Jednak nie chodzi tutaj tylko o szybkość. Będziesz miał również specjalne umiejętności jak szeroki strzał czy atak, który przebija kilka celów. Nie możesz ich używać za często, więc liczy się również taktyka, czyli odpowiednie wyczucie czasu. Lepiej myśl szybko zanim ktoś inny zdobędzie punkt.

Być może masz ochotę na dobrą i czystą (czasami zabarwioną na żółto) zabawę? W takim razie na pewno spodobają Ci się stare, dobre walki na śnieżki. Tyryjska tradycja przetrwała ponad 250 lat i teraz pokaże, że nawet zagrożenie ze strony Starożytnych Smoków nie jest w stanie złamać ducha dobrej zabawy. Zapamiętaj, że jeśli zapomnisz o takich małych radościach w życiu, pozwolisz smokom wygrać.

To tylko kilka przykładów zabaw i mini-gier jakie Ci oferujemy. Rozumiemy, że nie każdy będzie chciał we wszystko grać. Zamiast unikać tego tematu, postanowiliśmy go rozbudować. Bójka w barze powinna wyglądać jak prawdziwa albo w ogóle nie powinno jej być. Wierzymy, iż projektanci powinni dokładnie wiedzieć co chcą stworzyć i włożyć w to całe swoje serce. W Guild Wars 2 mamy wiele unikatowych zajęć, których możesz doświadczyć. Zabawa polega nie tylko na samym graniu, ale podróżowaniu z miasta do miasta i próbowania wszystkiego. Kto wie, może jako asura będziesz przodującym zawodnikiem w brutalnym sporcie Nornów?

Czy są to tylko przerwy na twojej ścieżce do chwały, sposoby na odpoczęcie po długiej podróży, czy może coś trudnego do opanowania, Guild Wars 2 ma Ci to wszystko do zaoferowania. Czymkolwiek się interesujesz, na pewno znajdziesz swoją grę.

Tłumaczenie - Shan