122

396
103
83
Publiczne serwery głosowe Sygnatury Jaka jest twoja historia? Generator buildów Luna Atra Pobierz Klienta Gry Wymagania sprzętowe GW2
{https://account.arena.net/register?alt=gw2} Sygnatury Oferta Domen Publiczne serwery głosowe

Nowinki developerskie na temat Guild Wars 2

Tłumaczenie artykułu Guild Wars 2 Development Update by Jon Peters autorstwa Johna Petersa opublikowanego na blogu Arena Net 4. października 2011.

Nagłówek

Trochę już minęło od ostatnich opublikowanych informacji o aktualnym stanie Guild Wars 2, więc pomyślałem, że podzielę się dziś z wami, czym byliśmy zajęci przez ostatnich parę miesięcy. Ciężko pracujemy nad rozwijaniem gry. Mogę z całą przyjemnością powiedzieć, że robimy postępy na wszystkich frontach. Od sztuki, po dźwięk wypełniamy i dbamy całą zawartość gry, stawiając ogromne kroki w stronę ukończenia Guild Wars 2.

Czytaj dalej, by poznać więcej szczegółów na temat tego, co nas zajmowało.


Majsterkowanie z Pasem Narzędzi

Wraz z tegorocznym ujawnieniem Inżyniera, przedstawiliśmy wam Pas Narzędzi – mechanizm tej profesji, który daje możliwość używania za pomocą klawiszy F1-F4 umiejętności, odpowiadającym tym użytecznym i leczącym ze slotów 6-9.

Gdy początkowo pisaliśmy o Inżynierze, tylko niektóre umiejętności odpowiadały tym z Pasa Narzędzi, ale gdy spędziliśmy więcej czasu z tą profesją - szczególnie podczas testów na Gamescomie – zaczęły nam się zarysowywać znacznie fajniejsze wersje Pasa Narzędzi, gdzie każda umiejętność z paska głównego miałaby odpowiednik na pasie narzędzi.

Ulepszenie systemu oznaczało, że musieliśmy wymyślić 23 nowe umiejętności. Ponieważ jesteśmy w ArenaNet, oznaczało to dużo spotkań, dyskusji, białą tablicę i ogromną ilość karteczek z notatkami. Mimo tych trudności, udało nam się osiągnąć wszystko, o czym mówiliśmy i skończyliśmy wreszcie dopasowywać umiejętności z Pasa Narzędzi do tych głównych – od początku taka była właśnie nasza wizja gry inżynierem!

Na przykład, Inżynier z umiejętnościami Elixir H, Flamethrower, Slick Shoes, and Rocket Boots ze slotów 6-9, na Pasku Narzędzi miałby następujące umiejętności:

  • F1 - Throw Elixir H: Inżynier rzuca Elixir H na wskazany obszar, obdarzając sprzymierzeńców w zasięgu wigorem, ochroną bądź regeneracją.
  • F2 - Incendiary Ammo: twoje następne 3 ataki wywołują zapalenie.
  • F3 – Super Speed: krótkie, ale potężne przyspieszenie.
  • F4 – Rocket Kick: kopniak zadający ogniste obrażenia obszarowe.

Pas narzędzi

Osobiście, uwielbiam użyć Incendiary Ammo, strzelić parę razy, przełączyć na miotacz ognia, gonić przeciwnika z Super Speed i wykończać go Rocket Kick.


Najlepszy przyjaciel Łowcy

Odbyliśmy wiele dyskusji na temat podrasowania zwierzaka Łowcy. Trudnym pytaniem nie było "Co jest źle ze zwierzakami?" tylko "Jak je naprawić?". W końcu znaleźliśmy odpowiedź.

Zmienianie zwierzaków pomiędzy slotami

Od teraz, Łowca ma w sumie dwa sloty na naziemne zwierzaki, i dwa na wodne. Ziemnowodni towarzysze mogą zajmować sloty naziemne bądź wodne. Łowcy za pomocą klawisza F4 mogą dokonywać zamiany pomiędzy tymi dwoma zwierzakami. Działa to nawet wtedy, kiedy aktywny zwierzak jest pokonany, dając możliwość szybkiego zastąpienia go, jeśli sytuacja tego wymaga. Zamian można jednak wykonywać co pewien czas, który się wydłuża, jeśli nasz towarzysz był w stanie Downed w czasie zamiany. Gdy dokonamy zamiany kolejny raz, zwierzak powróci do zdrowia. Poświęciliśmy dużo czasu, aby każdy ze zwierzaków był pełnił unikalną rolę, co doskonale wkomponowuje się mechanikę walki Guild Wars 2.

Sterowanie zwierzakiem

Zwierzaki mają teraz dwie postawy - aktywną i pasywną. W postawie aktywnej, jeśli twój zwierzak nic nie robi, a ty wdasz się w walkę, on także zaatakuje przeciwnika. Postawa pasywna spowoduje, że zwierzak będzie podążał za tobą i nie zaatakuje, jeśli mu nie rozkażesz. Postawy można zmieniać wciskając klawisz F3.

Rozkaz zaatakowania celu wydaje się zaznaczając przeciwnika i wciskając klawisz F1. Twój rozkaz jest sprawi, że zwierzak zajmie się jego wykonaniem, porzucając swoją bieżącą czynność. Daje to ci całkowitą kontrolę nad jego akcjami w skomplikowanych sytuacjach w czasie walki.

Drake Hound vs Bear

Rodziny i gatunki

Zwierzaki nie będą już ewoluowały. W zamian ich poziom będzie odpowiadał poziomowi ich właściciela, a umiejętności i atrybuty będą określone przez gatunek. Każdy ze zwierzaków jest jakiegoś gatunku i należy do jakiejś rodziny. Na przykład, śnieżny lampart należy do rodziny kotowatych. Oswojenie gatunku odblokowuje go dla ciebie, dając możliwość dodania go do slotu w każdej chwili poza walką. W Guild Wars 2, łowca może oswoić i odblokować każdy gatunek z gry, nie martwiąc się o ich przechowywanie i zwiększanie ich poziomu.

Każda rodzina ma trzy podstawowe, pasywne umiejętności. Na przykład niedźwiedzie są trudniejsze do zabicia, jaszczury zadają obrażenia obszarowe, pożeracze atakują na odległość itd. Poza tym, każdy z gatunków ma swoją unikalną umiejętność – niedźwiedzie polarne mogą zmrozić wrogów swoim rykiem, za to ryk niedźwiedzi brązowych usuwa negatywne stany. Umiejętności te odnawiają się jakiś czas, a właściciel zwierzaka aktywuje je wciskając klawisz F2.


Combo międzyprofesjowe

W przeszłości, dużo mówiliśmy o jednym z najlepszych sposobów interakcji między graczami - combo międzyprofesjowe. Rozwijaliśmy ten system przez jakiś czas. Wiedzieliśmy, że ma ogromny potencjał, jednak nie mogliśmy go dopracować bez dopracowania gry. Teraz, gdy ujawniliśmy siedem z ośmiu profesji (a ostatnia jest ciągle testowana), zaczęliśmy dopieszczać tenże system. Mówimy combo międzyprofesjowe, jednak combo mogą także wykonać dwie postacie tej samej profesji, a w wielu przypadkach nawet pojedyncza osoba.

Combo międzyprofesjowe składa się z dwóch elementów - inicjacja i dobicie. Myślimy i tym jak o wystawie i ataku w siatkówce. Jedna akcja zaczyna combo, inna kończy.

Combo międzyprofesjowe

Inicjacje

Wszystkie combo są rozpoczynane przez utworzenie obszaru, który zmienia działanie niektórych umiejętności . Obszary te nazywamy polami. Pola mogą być wynikiem działania żywiołów – np. ognia, lodu i błyskawic - lub wynikiem innych efektów, jak zatrucia, światła, ciemności czy dymu. Wszystkie pola istnieją przez pewien czas, jednak w tym czasie może być wykonana dowolna ilość dobić.

Dobicia

Wszystkie combo kończy dobicie. Są pewne kategorie dobić, a gdy dana kategoria działa z polem, tworzą kombinację. Wszystkie dobicia to pewnego rodzaju akcje np. strzelanie, wybicie, obszarowe uderzanie. Każde dobicie może być modyfikowane tylko jedno pole, w celu uniknięcia błędów i nakładania (kiedyś było możliwe, ale było zbyt potężne).

Combo

Co się dzieje, gdy dobijający spotyka inicjatora? Tu macie parę ciekawych przykładów: użyć Ricochet przez Firewall, aby otrzymać płonący topór, który ma szansę podpalić trafiony cel. Skok przy pomocy Death Blossom przez Symbol of Faith usunie negatywne stany z twoich sprzymierzeńców, znajdujących się przy celu. Stomp w Smoke Screen ukryje twoich sprzymierzeńców. To tylko parę przykładów, co można uczynić z combo, a wam zostawiamy odkrycie reszty, ku rozkoszy waszych serc.

Combo a interfejs użytkownika

Gdy dwóch graczy wykona combo, pokaże się unoszący znacznik widoczny dla każdego gracza, który wskaże wykonujących i użyte umiejętności. Do tego, opisy umiejętności zawierać będą typ pola lub dobicia, by pomóc w graczom w eksperymentach.

Walka w Guild Wars 2 to dynamiczna praca zespołowa. Chcemy mieć pewność, że gracze będą pracować razem, a combo międzyprofesjowe będzie inną drogą do osiągnięcia tego. Prawie każda broń ma jakąś inicjację lub dobicie, co da graczom wiele możliwości by znaleźć i wykorzystać combo, bez względu na profesję lub dobór umiejętności. Wszystko co pozostaje wam do zrobienia, to odkryć i opanować je.

Tłumaczenie – Samug, Korekta – Rvik