122

396
103
83
Publiczne serwery głosowe Sygnatury Jaka jest twoja historia? Generator buildów Luna Atra Pobierz Klienta Gry Wymagania sprzętowe GW2
{https://account.arena.net/register?alt=gw2} Sygnatury Oferta Domen Publiczne serwery głosowe

Guild Wars 2 FAQ

Spis Treści


Kiedy Guild Wars 2 zostanie wydane?

Premiera gry planowana jest na 28 sierpnia 2012 roku.

Kiedy zamierzacie opublikować więcej informacji na temat gry?

Więcej informacji na temat ras i historii świata ukarze się pod koniec tego roku. Informacje na temat przebiegu gry opublikowane zostaną na początku przyszłego roku.

Kiedy będą beta testy?

Zamknięta beta zaczęła się w grudniu 2011 roku. Wnioski z tych testów będą miały wpływ na publiczne beta testy i wydanie gry. Guild Wars 2 jest ambitnym projektem i gracze Guild Wars mają duże nadzieje co do jej jakości. Chcemy aby Guild Wars 2 urzekło graczy od pierwszej chwili kontaktu z grą.

Na jakich platformach ukarze się Guild Wars 2?

Guild Wars 2 jest tworzone z myślą o PC.

Czy granie w GW2 będzie płatne?

Nie. Jak w oryginalnym Guild Wars nie będzie abonamentu. Wystarczy, że zakupicie grę i będziecie mogli grać, nie płacąc dodatkowych opłat.

Czy Guild Wars 2 będzie MMO?

Tak. Guild Wars 2 będzie grą masową ze stałym światem.

Czym Guild Wars 2 będzie się różnić od innych MMO?

Po stworzeniu stałego świata w GW2 zostanie zachowana unikalność oryginału, włącznie z narracyjnością, rozległym zinstancjonowaniem i anty-grindową filozofią oraz mocnym wsparciem dla współzawodnictwa.

Czy w Guild Wars 2 będzie można grać ‘nieludzkimi’ rasami? Jak będzie wyglądał rozwój postaci?

Oczywiście. Oprócz ludzkiej gracz będzie mógł stworzyć postać wybierając rasę Asurów, Charrów, Nornów lub Sylvari.

  • Podbijający Askalon, Charr-y są zażartymi, wojowniczymi istotami, zapamiętałymi wrogami ludzi. Teraz, gdy ich podbojom zagroziło większe niebezpieczeństwo, legiony Charr-ów przygotowują swoje machiny wojenne na spotkanie wrogów.
  • Nornowie są pół-olbrzymami z lodowatej północy, którzy mogą zmieniać kształt przybierając formę potężnej bestii. Zostali przygnani ze swej ojczystej krainy w krasnoludzkie ruiny Shiverpicks-ów przez niewyobrażalną siłę i teraz się przegrupowują.
  • Asurowie, którzy niegdyś rządzili tunelami i jaskiniami pod Tyrią, są rozwiniętą rasą o niewielkiej posturze i ogromnym intelekcie. Po wyjściu z jaskiń chcą rządzić światem na powierzchni dzięki swoim golemom i ostrym jak brzytwa dowcipie.
  • Niewiele wiadomo o Sylvari poza tym, że są wrażliwymi ‘roślino-podobnymi” istotami, świeżo rozkwitającymi na świecie. Są najmłodszą z ras Tyrii i wiąże je wspólne marzenie.

Jakimi profesjami będzie można grać w Guild Wars 2?

W Guild Wars 2 będzie osiem profesji z bardzo zróżnicowanymi stylami gry i umiejętnościami. Jak do tej pory zaprezentowaliśmy elementalistę, wojownika, nekromantę, strażnika i złodzieja. Pozostałe profesje przedstawimy już w nadchodzących miesiącach.

Jak będzie wyglądał rozwój postaci? Czy maksymalny poziom zostanie zwiększony?

Guild Wars 2 będzie miało rozległe wsparcie dla rozwoju postaci odpowiednie dla stałego świata RPG. Naszym priorytetem jest uniknięcie angażowania graczy w grę opartą na grindzie, który zazwyczaj towarzyszy zwiększonemu maksymalnemu poziomowi postaci.

Chcemy również umożliwić graczom wspólną grę, nawet jeżeli ich przyjaciele są na znacznie wyższym (lub niższym) poziomie, planujemy zaimplementowanie rozwiniętego systemu wsparcia, podobnego do tego w City of Heroes.

Do współzawodnictwa zastosujemy tą samą filozofię. Gracze będą mieli możliwość zaangażowania się w zorganizowane, zbalansowane PvP (podobne do GvG w Guild Wars) bez potrzeby uprzedniego levelowania postaci, znajdowania sprzętu czy odblokowywania umiejętności. Na terenach przeznaczonych do PvP wszystkie postacie będą miały ten sam poziom i dostęp do tego samego sprzętu.

Czy w Guild Wars 2 będzie można grać solo?

Tak. Będziecie mogli maksymalnie rozwijać swoją postać bez konieczności dołączania do grupy innych graczy. Większość rozgrywki będzie skonstruowana w sposób przyjazny dla gry solo, przy użyciu mechanizmów przeskalowujących poziom trudności w zależności od ilości graczy. Umożliwi to graczom rozgrywkę w formie, która będzie im odpowiadała najbardziej.

Jednocześnie, co ważne dla społeczności gier MMO, będzie można zaangażować się w wyzwania wymagające skoordynowanych działań grupy graczy.

Czy w Guild Wars 2 będzie można grać postacią z Guild Wars?

Ponieważ Guild Wars 2 będzie zupełnie inną grą z nowymi rasami i profesjami, nową technologią oraz zmienioną mechaniką rozgrywki, nie będzie można bezpośrednio użyć postaci z Guild Wars.

Wasza oryginalna nazwa postaci będzie zarezerwowana w Guild Wars 2. Dodatkowo osiągnięcia z Guild Wars zostaną przeniesione do Guild Wars 2 przy pomocy Komnaty Chwały (Hall of Monuments) i zapewnią Wam unikalne nagrody.

Jakie konkretnie nagrody czekają na graczy za wypełnianie swojej Komnaty Chwały?

Osiągnięcia zdobyte przez wszystkie postacie na twoim koncie Guild Wars możesz wystawić w Komnacie Chwały, która jest dostępna tylko w Guild Wars: Eye of the North. Monumenty z komnaty przelicza się na odpowiednią liczbę punktów, które z kolei w Guild Wars 2 dają ci unikalne tytuły, przedmioty, mini-pety, zwierzęcych kompanów. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jakie nagrody już odblokowałeś i jakie jeszcze możesz zdobyć, użyj Kalkulatora Nagród Komnaty Chwały.

Jakie będą wymagania systemowe dla Guild Wars 2?

Wymagania systemowe nie zostały jeszcze określone, jednak jak w przypadku Guild Wars, będziemy dążyć do tego, aby można było grać na średniej jakości sprzęcie.

Wygląda na to, że Charr'y używają broni palnej w trailerze Guild Wars 2. Czy w grze znajdować się będą takie przedmioty?

Fabuła Guild Wars 2 zabiera gracza o 250 lat do przodu od czasu pierwszej części gry, dlatego tez chcieliśmy wprowadzić nową technologię do świata Tyrii. Od mistycznych technologii Asur po industrialne machiny wojenne Charr'ów, Guild Wars 2 z pewnością umiejscowione jest w innej erze4 niż oryginalna gra, dlatego też broń i maszyny muszą to odzwierciedlać. Broń palna będzie dostępna w grze - lecz w nietypowy sposób.

Podwodne sceny w pierwszym filmiku wyglądają naprawdę świetnie. Czy gracze będą mogli zapuszczać się pod wodę?

Oczywiście! Chcemy, aby eksploracja głębin była prosta i ekscytująca dla graczy i chcemy usunąć kilka zwyczajowych ograniczeń (np. tonięcie) jakie spotyka się w innych grach. Podwodne rejony dają naprawdę wiele nowych możliwości i znacznie zwiększają możliwy do odwiedzenia świat Guild Wars 2.


Uzupełnienie do FAQ Guild Wars 2

Dziewięć nasuwających się pytań do Erica Flanuuma

Tłumaczenie - Guen, Tom Stone, Rvik, źródło: guildwars2.com