122

396
103
83
Publiczne serwery głosowe Sygnatury Jaka jest twoja historia? Generator buildów Luna Atra Pobierz Klienta Gry Wymagania sprzętowe GW2
{https://account.arena.net/register?alt=gw2} Sygnatury Oferta Domen Publiczne serwery głosowe

Guild Wars 2 informacje podstawowe

W tym artykule chciałam zawrzeć kilka mocno podstawowych informacji na temat Guild Wars 2 w oparciu o najczęściej pojawiające się na forum pytania.

Nagłówek

1. Czy Guild Wars 2 będzie miało polską wersję językową?

2. Czy Guild Wars 2 posiada abonament? Co zawiera item shop?

3. Czym Guild Wars 2 różni się od innych MMO?

4. Czy w Guild Wars 2 będą rajdy wieloosobowe i bossy?

5. Czym różnią się od siebie rasy?

6. Która profesja jest najlepsza?

7. Jak wygląda PvP w GW2?

8. PvP w GW2 - czy będzie PK?

9. Co zrobić jeśli email będący loginem z GW już nie istnieje?


1. Czy Guild Wars 2 będzie miało polską wersję językową?

Pytanie to zadaliśmy przedstawicielowi CDProjekt przy okazji AMA. Na dzień dzisiejszy sprawa nie jest przesądzona. Dokładną odpowiedź oraz pozostałe pytania skierowane do CDP znajdziecie tutaj.

2. Czy Guild Wars 2 posiada abonament? Co zawiera item shop?

Guild Wars 2 zostanie wydane jako buy to play. Oznacza to, że należy zakupić swoją kopię gry (lub klucz seryjny w sprzedaży elektronicznej), aby mieć dostęp do świata Tyrii. Gra nie posiada abonamentu. Posiada za to sklepik, gdzie za zakupione za realną walutę gemy można zakupić różne przedmioty. Asortyment sklepiku nie wpływa znacząco na rozgrywkę. Bez przedmiotów ze sklepiku można również grać komfortowo, ponieważ pełnią one rolę dodatkowych udogodnień (dostęp do schowka za pośrednictwem golem bankera, rozbudowanie schowka) czy też personalizacji wyglądu postaci (barwniki, dodatkowe ubrania i nakrycia głowy). Dodatkowo gemy będzie można zakupić od graczy za walutę z gry.

3. Czym Guild Wars 2 różni się od innych MMO?

Walka

W porównaniu do części pierwszej zwiększony został maksymalny poziom postaci oraz zróżnicowanie dostępnego ekwipunku. Jednak nie oznacza to żmudnego wbijania poziomu. Na podstawie doświadczeń z beta weekendów widać, że w trakcie zwiedzania świata i uczestniczenia w pojawiających się 'zdarzeniach dynamicznych' poziom nabija się bez większego trudu. Jeśli chodzi o wielbicieli PvP, to w trybie WvW (World vs World) możliwe jest zdobywanie doświadczenia i przedmiotów tak, jak na PvE.

Znaczącą różnicą w porównaniu do innych MMO jest podejście Arena Net do kwestii w jaki sposób gracze biegający koło siebie w tej samej lokacji wpływają na siebie wzajemnie. Guild Wars 2 stawia bardziej na współpracę pomiędzy graczami w PvE. Nie doświadczycie tutaj kradnięcia sobie potworków czy też braku możliwości otrzymania przedmiotów z danego bossa. Jeśli bierzecie udział w walce z bossem, to macie szansę otrzymać z niego przedmioty. Jeśli chodzi o 'dynamic events', to nagrody są podzielone na trzy kategorie - złotą, srebrną i brązową. Każda z osób biorących udział w danym evencie otrzyma nagrodę w zależności od swojego wkładu w rozwój wydarzeń.

To samo podejście widać w kwestii zbierania surowców. To, że wy zbierzecie surowiec nie oznacza, że osoba która zjawi się w tym miejscu kilka sekund później nie będzie mogła nic zebrać. Źródła surowców pojawiają się na mapie dla każdego gracza osobno.

4. Czy w Guild Wars 2 będą rajdy wieloosobowe i bossy?

Same instancje mają liczbę graczy ograniczoną do pięciu, jednak z bossem może walczyć dowolna ilość osób. W miarę jak walczących z nim będzie przybywało, będzie skalował się również poziom trudności walki.

5. Czym różnią się od siebie rasy?

Rasy różnią się od siebie wyglądem, lokacjami startowymi, scenariuszami fabuły i kilkoma umiejętnościami rasowymi (które w trybie structured PvP są zablokowane). Wybór rasy nie wpłynie znacząco na rozgrywkę od strony technicznej, więc wybierajcie rasę, która najbardziej Wam odpowiada bez obaw, że inna będzie silniejsza.

6. Która profesja jest najlepsza?

Po pierwszej części gry 'dwójka' odziedziczyła podejście - nie ma czegoś takiego jak najlepsza profesja. To jak dobrze w walce będzie spisywać się Wasza postać będzie zależało tak na prawdę od Waszych umiejętności i znajomości mechaniki gry. Umiejętności postaci zapewne będą na bieżąco balansowane, aby nie dopuścić do sytuacji dającej jednej konkretnej profesji przewagę nad innymi.

Do boju!

7. Jak wygląda PvP w GW2?

Obecnie dostępne są dwa tryby rozgrywki:

  • Structured PvP - walka pomiędzy dwoma drużynami
  • WvW - rozgrywka wieloosobowa, gdzie walczyć ze sobą będą trzy serwery
Więcej szczegółów na temat PvP znajdziecie tutaj.

8. PvP w GW2 - czy będzie PK?

W Guild Wars 2 PvP jest oddzielone od PvE i nie ma możliwości zabicia gracza biegającego sobie radośnie po strefie PvE. Osoby przyzwyczajone do obecności PK w innych grach będą miały z początku obawy czy im się to spodoba. Pomyślcie w ten sposób - kiedy chcecie zabić innego gracza? Mnie w tej sytuacji przychodzą dwie możliwości. Pierwsza - gracz podbiera Wam potworki do zadania/surowce - w Guild Wars 2 nie ma takiej możliwości (jak wyjaśniłam w punkcie 3.). Druga możliwość - chcecie zrobić duel i zobaczyć, który z Was jest lepszy. W tej sytuacji polecam udanie się na PvP i znalezienie ustronnego zakątka, gdzie będziecie mogli poszczerbić sobie łebki.

9. Co zrobić jeśli email będący loginem z GW już nie istnieje?

Jeśli łączycie konto GW z kontem GW2 nie musicie się o to martwić. Użyjcie swojego starego loginu, a w dalszej części formularza zakładania konta podajecie działający adres email jako przeznaczony do korespondencji.

Guen