122

396
103
83
Publiczne serwery głosowe Sygnatury Jaka jest twoja historia? Generator buildów Luna Atra Pobierz Klienta Gry Wymagania sprzętowe GW2
{https://account.arena.net/register?alt=gw2} Sygnatury Oferta Domen Publiczne serwery głosowe

Instrukcja Online do Guild Wars 2

Jest to zestaw podstawowych informacji przydatnych przy rozpoczęciu swojej przygody w świecie Tyrii, w uniwersum Guild Wars 2. Informacje zawarte w tej instrukcji powinny bezboleśnie przeprowadzić was przez pierwszą godzinę gry. Rozwinięcie wiadomości tutaj zawartych oraz bardziej zaawansowane koncepcje zostaną poruszone jako porady w samej grze. Oryginalną, anglojęzyczną wersję tej instrukcji można znaleźć na stronie producenta.

Spis treści

Początki

Twoja postać

Pierwsza godzina

Walka

Twoja osobista historia

Współzawodnictwo

Więcej informacji


Pierwsza godzina

Kontrola nad postacią

Swoją postać kontrolujesz przy pomocy klawiatury oraz myszki. Użyj klawiszy WSAD, aby przemieszczać się do przodu, tyłu oraz na boki.

Aby zmienić kierunek, przytrzymaj prawy przycisk myszy podczas ruchu. Aby rozejrzeć się bez zmiany kierunku poruszania się, ruszaj myszką trzymając wciśnięty lewy klawisz.

Klawiszologia

Panel bohatera

Wciśnij "H" aby otworzyć panel bohatera, gdzie możesz kontrolować to, co postać ma na sobie, jakich broni używa, z jakiego ekwipunku korzysta, jakie posiada umiejętności oraz wiele więcej. Po wciśnięciu "I" będziesz natomiast mieć wgląd w przedmioty, jakie dana postać obecnie nosi w plecaku.

Panel bohatera

W miarę postępów w grze, coraz łatwiejsze stanie się dla ciebie korzystanie ze wszystkich dostępnych w panelu bohatera opcji. Na razie wystarczy wiedza o tym jak przeglądać ekwipunek oraz wygląd postaci.

Ekwipunek

Interakcja ze światem

Przedmioty oraz postacie, z którymi możesz wejść w interakcję posiadają lekko świecącą poświatę wokół siebie, gdy najedziesz na nie myszką lub odwrócisz w ich stronę swoją postać. Każde stworzenie lub osoba podświetlona na zielono ma przyjazne interakcje, postacie i istoty podświetlone na czerwono to wrogowie, których można atakować.

Możesz oddziaływać na przedmioty oraz postacie w grze przy pomocy podwójnego kliknięcia na nie lub wciśnięcia klawisza "F", gdy pojawi się stosowny komunikat.

Przeszukanie

NPC

Podejdź do stojącej naprzeciw postaci z zieloną gwiazdką nad głową. Porozmawiaj z tym kluczowym bohaterem niezależnym (NPC), aby uzyskać ważne informacje o tym, co obecnie dzieje się w okolicy. Jedynie ważne postacie będą włączać tego typu animowane konwersacje; pozostali NPC mogą poprosić o pomoc, sprzedać lub kupić od ciebie przedmioty, nauczyć cię umiejętności, pokazać mapę okolicy lub po prostu pozdrowić, gdy obok nich przejdziesz.

NPC

Mapa

Guild Wars 2 polega na eksploracji, odkrywaniu oraz współpracy w takim samym stopniu, jak na osobistej historii postaci gracza. Kluczem do poruszania się w świecie Tyrii jest mapa.

Włącz mapę poprzez wciśnięcie "M". Widok Tyrii z lotu ptaka wyśrodkowany będzie na twojej postaci, można na nim natomiast zauważyć ikony przedstawiające ważnych NPC, lokacje, punkty widokowe oraz punkty orientacyjne.

Mapa

Punkty orientacyjne

Podczas podroży po Tyrii natrafisz na punkty orientacyjne (Waypoints), latające znaczniki, które możesz wykorzystać do natychmiastowych podróży między oddalonymi od siebie miejscami. Podejście odpowiednio blisko do takiego punku "odblokowuje" go, umożliwiając późniejszą podróż do niego.

Podróżowanie przy pomocy mapy

Wykorzystując mapę możesz przemieszczać się do każdego odkrytego wcześniej punktu orientacyjnego poprzez wciśnięcie "M" oraz kliknięcie na ikonkę wybranego punktu. Taka podróż będzie kosztowała niewielką ilość złota, zależną od przebytej odległości. W obrębie miast ten sposób podróżowania jest darmowy.

Regiony renomy

Pokazane na mapie jako ikonki serduszek regiony renomy to obszary, w których centrum znajduje się kluczowy NPC potrzebujący twojej pomocy. Po wkroczeniu do takiego obszaru w prawym górnym rogu ekranu pokazany zostaje opis wymaganych czynności oraz pasek postępu. Jeśli zdecydujesz się pomóc, po wypełnieniu całego paska postępu otrzymasz stosowną nagrodę.

Mapa 2

Dynamiczne wydarzenia

W miarę eksploracji Tyrii będziesz świadkiem dynamicznych wydarzeń. Wydarzenia te, wyświetlane na mapie przy pomocy rozmaitych ikonek, będą zmieniać się i ewoluować w miarę tego, jak radzą sobie z nimi gracze. O pobliskich wydarzeniach będziesz informowany komunikatem w prawym górnym roku ekranu. Każdy gracz, biorący udział w wydarzeniu, po jego zakończeniu otrzyma nagrodę zależną od stopnia włożonego w nie wkładu.

Dynamiczne wydarzenia

Kompas

W prawym, dolnym rogu ekranu znajduje się kompas, który pokazuje najbliższą okolicę z lotu ptaka. Ikony na kompasie symbolizują innych graczy, przeciwników, kupców, wydarzenia i wiele innych rzeczy.

Kompas

Bramy Asur

Wzniesione przez asurańskich geniuszy, te świetliste portale przetransportują podróżnych do innej, połączonej z tą bramy. Bramy asur wykorzystywane są do darmowego przemieszczania się pomiędzy miastami, a także podczas podróży do lobby PvP i WvW.

Brama asur