122

396
103
83
Publiczne serwery głosowe Sygnatury Jaka jest twoja historia? Generator buildów Luna Atra Pobierz Klienta Gry Wymagania sprzętowe GW2
{https://account.arena.net/register?alt=gw2} Sygnatury Oferta Domen Publiczne serwery głosowe

Instrukcja Online do Guild Wars 2

Jest to zestaw podstawowych informacji przydatnych przy rozpoczęciu swojej przygody w świecie Tyrii, w uniwersum Guild Wars 2. Informacje zawarte w tej instrukcji powinny bezboleśnie przeprowadzić was przez pierwszą godzinę gry. Rozwinięcie wiadomości tutaj zawartych oraz bardziej zaawansowane koncepcje zostaną poruszone jako porady w samej grze. Oryginalną, anglojęzyczną wersję tej instrukcji można znaleźć na stronie producenta.

Spis treści

Początki

Twoja postać

Pierwsza godzina

Walka

Twoja osobista historia

Współzawodnictwo

Więcej informacji


Walka

Umiejętności

Twoje ataki oparte są na twoich umiejętnościach, umiejscowionych na pasku umiejętności, czyli dziesięciu kwadratowych polach na dole ekranu. Aby je aktywować wystarczy na nią kliknąć lub wcisnąć odpowiadający jej numer na klawiaturze.

Pasek umiejętności

Choć zaczynasz swoją przygodę z jedną umiejętnością ataku w pierwszym slocie, w miarę upływu czasu szybko odblokujesz kolejne. Większość umiejętności potrzebuje czasu, aby się odnowić i nie można z nich korzystać bez przerwy.

Zestaw twoich umiejętności oparty jest na twojej profesji oraz na broniach, jakie masz w rękach. Każda profesja posiada inny zestaw broni, jakich może używać, a dla każdej z nich - unikatowy zestaw umiejętności. Dlatego też długi łuk w rękach łowcy posiada zupełnie inne umiejętności niż długi łuk w rekach wojownika.

Szczegółowe informacje na temat umiejętności przeczytacie w naszych artykułach

Atakowanie

Możesz atakować istoty zaznaczone na czerwono, znajdujące się w twoim zasięgu, poprzez aktywację umiejętności ataku przy pomocy myszki lub klawiatury. Jeśli posiadasz broń do walki wręcz, taką jak miecz, będziesz musiał zbliżyć się do celu, aby go zaatakować; jeśli korzystasz z broni dystansowej, takiej jak strzelba, możesz atakować każdego przeciwnika w zasięgu strzału oraz wzroku.

Walka wręcz

Kiedy atakujesz, obierzesz najbliższy dostępny dla ciebie cel, ale możesz ręcznie wybrać obiekt ataków poprzez kliknięcie na niego myszką. Wciśnięcie klawisza Tab wybierze na cel najbliższego przeciwnika.

Niektóre umiejętności wymagają, abyś nałożył znacznik ataku obszarowego (AoE) zamiast wybierać pojedynczy cel. Przykładowo, aby aktywować umiejętność Meteor Shower, elementalista musi skorzystać z zielonego wskaźnika, wyznaczającego obszar działania umiejętności.

AoE

Kombinacje ataków

Spróbuj poeksperymentować z kombinacjami ataków, aby uzyskać dodatkowe efekty. Strzel kilkoma strzałami przez chmurę trucizny albo uderz w lodowe pole, aby okryć sojuszników chroniącym ich lodowym płaszczem.

Combo

Otrzymywanie oraz leczenie obrażeń

Gdy przeciwnik cię atakuje, zazwyczaj ma to na celu zredukowanie twoich punktów życia do zera, aby cię pokonać. Czerwony wskaźnik życia na środku paska umiejętności śledzi stan twojego zdrowia - im więcej czerwonego, tym lepiej.

Będziesz leczyć się automatycznie nie będąc w bitwie, lecz często będziesz zmuszony leczyć się samodzielnie w ogniu walki. Na szczęście, każda postać posiada swoje własne sposoby leczenia, dostępne w szóstym slocie paska umiejętności.

Uniki

Nie ważne jaką grasz profesją, uniki będą dla ciebie ważne. Poprzez szybkie podwójne kliknięcie klawisza ruchu twoja postać może uniknąć nadchodzących ataków - wróg nie może cię trafić, jeśli cię tam nie ma.

Jednakże, nie możesz unikać ataków w nieskończoność. Twoja zdolność uników jest mierzona przez wskaźnik wytrwałości, umiejscowiony wokół szczytu kuli życia. Po wyczerpaniu wskaźnika będziesz musiał poczekać, aż się odnowi, aby znów móc wykonać unik.

Stan powalenia

Gdy otrzymasz tak dużą ilość obrażeń, że twój poziom życia spadnie poniżej zera, zostaniesz powalony. W tym poranionym, prawie pokonanym stanie nie jesteś w stanie zrobić niewiele ponad wezwanie pomocy lub wykorzystanie kilku umiejętności, aby ostatkiem sił bronić się przed atakującymi. Jeśli będąc w tym stanie uda ci się zabić przeciwnika, lub pomoże ci któryś z sojuszników, wstaniesz znów do walki, ale z niewielką ilością punktów życia.

Powalenie

Porażka

Jeśli nie uda ci się powrócić do walki ze stanu powalenia, zostaniesz pokonany. Aby wrócić do gry będziesz musiał przy pomocy mapy przenieść się do najbliższego punktu orientacyjnego (Waypoint) gdzie za drobną opłatą zostaniesz wskrzeszony, lub poczekać, aż wskrzesi cię któryś z pobliskich sojuszników.

Punkt orientacyjny 1
Punkt orientacyjny 2