122

396
103
83
Publiczne serwery głosowe Sygnatury Jaka jest twoja historia? Generator buildów Luna Atra Pobierz Klienta Gry Wymagania sprzętowe GW2
{https://account.arena.net/register?alt=gw2} Sygnatury Oferta Domen Publiczne serwery głosowe

Instrukcja Online do Guild Wars 2

Jest to zestaw podstawowych informacji przydatnych przy rozpoczęciu swojej przygody w świecie Tyrii, w uniwersum Guild Wars 2. Informacje zawarte w tej instrukcji powinny bezboleśnie przeprowadzić was przez pierwszą godzinę gry. Rozwinięcie wiadomości tutaj zawartych oraz bardziej zaawansowane koncepcje zostaną poruszone jako porady w samej grze. Oryginalną, anglojęzyczną wersję tej instrukcji można znaleźć na stronie producenta.

Spis treści

Początki

Twoja postać

Pierwsza godzina

Walka

Twoja osobista historia

Współzawodnictwo

Więcej informacji


Współzawodnictwo

Graj jak chcesz

Gra przeciwko innym graczom w Guild Wars 2 jest dostępna dla graczy na wszystkich poziomach doświadczenia. W trybie gracz-vs-gracz (PvP), małe grupki przeciwników mierzą się ze sobą w meczach nieformalnych oraz strukturalnych, natomiast w trybie świat-vs-świat (WvW) całe serwery walczą przeciwko sobie na ogromnych mapach.

Lobby WvW

Gracz vs Gracz (PvP)

Dołączanie do PvP

Aby grać w trybie PvP wystarczy otworzyć panel bohatera wciskając klawisz "H", a następnie włączyć zakładkę skrzyżowanych mieczy (PvP). W nowo otwartym panelu możesz bezpośrednio ruszyć do walki w meczu PvP lub przenieść się do Mgieł i lobby PvP. Będąc w lobby twoja postać zostanie automatycznie wyniesiona do maksymalnego poziomu, a ty będziesz mieć dostęp do wszystkich umiejętności i przedmiotów, jakie są dostępne dla każdego gracza PvP.

Gracze w tym trybie zdobywają "sławę", która przedkłada się na ich rangę w tabelach wyników oraz może zostać wykorzystana do zakupu dodatkowych przedmiotów u kupców PvP.

PvP

Natychmiastowe mecze

Ten tryb polega na walkach dwóch drużyn graczy na podobnych poziomach rankingowych, walczących na zestawie ciągle rotujących map, z których każda posiada inny zestaw wytycznych pomagających w osiągnięciu zwycięstwa.

Turnieje

W tym bardziej zorganizowanym trybie PvP pięcioosobowe grupy graczy walczą ze sobą w trwających po trzy rundy meczach na zasadach eliminacji. Najlepsze drużyny turnieju otrzymują w nagrodę skrzynki pełne przydatnych łupów.

Tabela wyników

Świat vs Świat (WvW)

W trybie świat-vs-świat (WvW) trzy różne serwery graczy walczą o dominację na czterech ogromnych mapach w samym środku Mgieł, pełnych zamków, obozów z zasobami i pobocznych celów.

Dołączanie do WvW

Otwórz okienko informacji WvW przez kliknięcie na ikonkę w kształcie wieży w lewej górnej części ekranu. Następnie kliknij na guzik "Go to World vs. World" i wybierz mapę, na której chcesz grać. Gdy tam trafisz, twoja postać zostanie wyniesiona do maksymalnego poziomu doświadczenia, ale nie uzyska dostępu do żadnych nie znanych jej umiejętności czy nieposiadanych przedmiotów.

Panel WvW

W Mgłach

Będąc w WvW możesz dołączyć do innych graczy oblegających wrogie twierdze i zdobywać punkty dla swojego świata poprzez zdobywanie obiektów na czterech ogromnych mapach - po jednej dla każdego z walczących światów oraz jednej "neutralnej" znajdującej się w samym centrum. Każdy z serwerów posiada przypisany mu kolor - czerwony, zielony lub niebieski - a wszyscy gracze posiadają pancerze w barwach swojego serwera.

Podobnie jak w przypadku eksploracji Tyrii, kluczem do Mgieł jest ich eksploracja, nauka i zabawa.

Nagrody WvW

Gracze otrzymują bonusy, gdy ich domowy serwer dobrze sobie radzi na arenie WvW, zdobywając dodatkowe punkty życia i inne przydatne usprawnienia. Bonusy te przyznawane są wszystkim graczom na danym serwerze, niezależnie od tego, czy biorą udział w walkach WvW, czy nie.

Tabela wyników WvW