122

396
103
83
Publiczne serwery głosowe Sygnatury Jaka jest twoja historia? Generator buildów Luna Atra Pobierz Klienta Gry Wymagania sprzętowe GW2
{https://account.arena.net/register?alt=gw2} Sygnatury Oferta Domen Publiczne serwery głosowe

John Stumme - Poradnik do Komnaty Chwały

Tłumaczenie artykułu John Stumme’s Guide to the Hall of Monuments, opublikowanego na blogu ArenaNet 25 lipca 2012r.

HoM - Nagłówek

Niezliczone rzesze graczy zapoznały się ze światem Tyrii dzięki zainteresowaniu towarzyszącemu Guild Wars 2. Lecz czy wiedzieliście, że poprzez dokonania w pierwszej części możecie otrzymać unikatowe nagrody w GW2? Jest to możliwe dzięki Komnacie Chwały - jeśli więc zależy wam na rozpoczęcie przygody z GW2 w świetnym stylu, ten poradnik pomoże wam rozpocząć podróż po prestiż!

Zanim zaczniemy, trzeba zwrócić uwagę, że ten artykuł przeznaczony jest dla graczy nowych w świecie Guild Wars oraz tych, którzy szukają sposobów na uproszczenie tego pozornie strasznego przedsięwzięcia. Weterani gry niestety nie znajdą tu sekretów pozwalających na zdobycie 80 punktów na 50 możliwych. Tych informacji będę strzegł i pozostawię je dla siebie. Umieść tu maniakalny śmiech.

Ahem. Do rzeczy.

Guild Wars Platinium

Zacznijmy od wytłumaczenia, czym tak właściwie jest Komnata Chwały: to zarówno fizyczne miejsce w świecie Tyrii, jak i licznik postępu w grze zlokalizowany na naszej stronie. Komnata Chwały w grze to miejsce, gdzie uwiecznisz swoje dokonania, podczas gdy strona internetowa pokaże ci pełną listę premiowanych dokonań oraz dostępne za nie nagrody. Za pierwszych 30 punktów otrzymuje się unikatowe przedmioty; dodatkowo co 5 punktów przyznawane są tytuły, aż do 50 punktów. Wszystkie nagrody się łączą - otrzymasz przedmioty za zdobyty poziom punktowy oraz wszystkie poprzednie.

Brzmi jak dużo do zrobienia, prawda?

Jeśli celujesz w pełne 50 punktów, czekać cię będzie sporo poświęcenia i oddania. Jednakże większość ludzi w pełni satysfakcjonuje 30 punktów, za które otrzymają wszystkie specjalne przedmioty, i to przedsięwzięcie jest znacznie łatwiejsze do przeanalizowania. Zanim zaczniesz, ustal sobie cel - przejrzyj naszą stronę i znajdź przedmioty, które najbardziej cię interesują. Niech zdobycie ich będzie twoim głównym celem; po dotarciu do nich może się okazać, że jesteś o kroczek od kolejnych nagród!

Aby zacząć, potrzebujesz dwóch rzeczy: dowolnej podstawowej kampanii Guild Wars - Prophecies, Factions lub Nightfall - oraz dodatku Eye of the North. Polecam platynową edycję Guild Wars, która zawiera Prophecies oraz dodatek Eye of the North.

Eye of the North umożliwia twojej postaci "fizyczny" dostęp do Komnaty Chwały - miejsca, gdzie zapisywać będziesz swoje osiągnięcia z wybranych kampanii. Dotrzesz tam w naturalnym toku gry; uzyskasz także specjalne arrasy, które umożliwią ci pełne wykorzystanie Komnaty Chwały. Nie jest to jednak coś, od czego trzeba zacząć - będziesz mógł uwiecznić tam wszystkie swoje wcześniejsze dokonania, więc nie myśl o jak najszybszym dotarciu do Komnaty Chwały, lecz pomyśl, co możesz zrobić po drodze!

Zacznijmy od rzucenia okiem na najprostsze rzeczy do zdobycia.

Warto zacząć od Pomniku "Zaszczytu". Jest to miejsce, gdzie uwiecznisz swoje tytuły i osiągnięcia związane z samym przechodzeniem gry. Naturalnym punktem startu są osiągnięcia Odwiecznego Bohatera Tyrii/Kintaju/Elony, które są nagrodą za ukończenie kolejnych kampanii. Zyskasz przynajmniej jedno dokonanie do upamiętnienia w Komnacie Chwały poprzez najzwyklejsze granie - przechodzenie misji i poznawanie fabuły. Nie brzmi wcale strasznie, nie? Ale przyjrzyjmy się, co dokładnie za to dostaniesz.

Za dodanie jednego osiągnięcia do Pomniku "Zaszczytu", od razu zyskasz dwa punkty za postawienie "Dowolnej statuy". Dodatkowo, po pierwszym wykorzystaniu Komnaty Chwały, otrzymasz także trzy punkty za "Połączenie kont". Dzięki tak prostym krokom masz już 5 z 50 możliwych punktów, swój pierwszy tytuł z Komnaty Chwały i potrzebujesz tylko jednego punktu do skompletowania skórek całej Zbroi Dziedzictwa!

średni Pancerz HoM

Zależnie od wybranej startowej kampanii, jest kilka rzeczy dających dodatkowe punkty, na które możesz zwrócić uwagę w trakcie przechodzenia gry. Dla przykładu, zaczynając w Nightfallu możesz już zapełniać swój Pomnik "Przywiązania" - co również potem ułatwi ci ukończenie pozostałych kampanii.

Lecz czym jest Pomnik "Przywiązania"? To tam upamiętnisz swoje dokonania związane z towarzyszącymi ci Bohaterami i zwierzakami. Nightfall dodał do świata Guild Wars Bohaterów - towarzyszy drużyny, którym możesz do woli zmieniać ekwipunek i umiejętności, co pozwala na ogromną wszechstronność twojej grupy. Przyda się to w Prophecies i Factions - będziesz mógł dopasować swój zespół do wyzwań tych kampanii.

Aby otrzymać dodatkowe punkty poprzez Pomnik "Przywiązania", musisz ulepszyć zbroje swoich Bohaterów - dostępnych ulepszeń jest kilka, lecz prawdopodobnie najłatwiej zdobyć Elitarną Zbroję Słonecznych Włóczni. W tym celu, w misji Zatoka Dajkah należy pozyskać Skradzione Zbroje Słonecznych Włóczni. Możesz ich użyć do poprawienia wizerunku pięciu Bohaterów, co da ci jeden punkt za "Dowolną statuę Bohatera" oraz dodatkowe dwa za "5 statui towarzyszy". Jeśli grasz jako Łowca, również drugoklasowy, możesz w łatwy sposób zdobyć kolejny punkt poprzez dodanie pomnika twojego zwierzaka na 20 poziomie, co odblokowuje osiągnięcie "Dowolna statua zwierzaka".

Jednym z tytułów wartych wzięcia pod uwagę w trakcie przechodzenia gry, szczególnie na normalnym poziomie trudności, jest Kartograf. Gdy znajdziesz się na nowej mapie, odkryj ją bez pośpiechu! To świetny sposób na zdobycie tytułu oraz WIELU dodatkowych funduszy - w trakcie eksploracji każdej lokacji natkniesz się na potwory do zabicia, jak i mniejsze zadania do wypełnienia.

Grając zwracaj uwagę, by podnosić całe wypadające z pokonanych przeciwników złoto oraz wszystkie przypisane ci przedmioty. Wszystkie podniesione sztuki złota dzielone są przez całą twoją drużynę (nawet jeśli składa się ona z Bohaterów lub Najemników), lecz przedmioty są tylko twoje; oznacza to, że po ich sprzedaży cały zysk wędruje do twojej kieszeni. Możesz mi wierzyć - wypchana kiesa przyda ci się do wypełnienia innych Pomników. Dla przykładu, "Wytrwałość" pozwala ci upamiętnić elitarne zbroje, które posiada twoja postać. Na większość z nich przyjdzie ci wydać minimum 60 sztuk platyny, nie wspominając o materiałach potrzebnych do ich zrobienia! Lepiej więc być oszczędnym. Może rozważ dołączenie do gildii oferującej solidny trzeci filar.

Jeśli czujesz się komfortowo handlując z innymi graczami lub zwyczajnie masz niezłą żyłkę do interesów, Pomnik "Oddania" może być źródłem kilku łatwych punktów. To tam upamiętnia się miniaturki, w grze powszechnie znane jako minisy lub minipety. Niektóre z nich można zdobyć w nagrodę za ukończenie pewnych elementów gry, lecz największy napływ tych przedmiotów pochodzi z wiekowych kont - gracze otrzymują jedną miniaturkę w każde urodziny ich postaci. Oznacza to, że dość prosto jest zdobyć powszechną miniaturkę, która da ci jeden punkt za "Statuę dowolnej miniaturki", oraz rzadkiego minipeta dającego kolejny punkt wraz ze "Statuą rzadkiej miniaturki".

Ostatni Pomnik nosi nazwę "Męstwa" - upamiętnia on zestawy specjalnych broni. Jeśli masz Prophecies oraz Eye of the North i ukończysz dowolną z tych kampanii, zyskasz dostęp do Wojny w Krycie. Ukończenie tej linii fabularnej zaowocuje zdobyciem surowców potrzebnych na jedną Broń Oprawcy, której dodanie do Komnaty Chwały da ci aż dwa punkty: jeden za "Statuę dowolnej broni", drugi za "Statuę Broni Oprawcy". Zdobycie dwóch pozostałych typów broni (Niszczycielskiej oraz Udręczonej) też nie powinno nastręczyć problemów, jeśli planujesz handlowanie z innymi graczami. Wspomniałem, że powinieneś oszczędzać swoje złoto, prawda?

To było dość zaawansowane spojrzenie na to, co możesz zrobić w Guild Wars, by zdobyć fajne nagrody w Guild Wars 2. Jeśli masz ochotę zobaczyć jak niektóre nagrody z Komnaty Chwały wyglądają w Guild Wars 2, masz szczęście - stworzyliśmy poniższy filmik specjalnie dla ciebie.

Jak już rozłożysz to sobie na czynniki pierwsze, zdasz sobie sprawę, że uzyskanie fajnych rzeczy jest w zasięgu ręki - a jak już zaczniesz, łatwiej przyjdzie ci pokonywanie nieco trudniejszych wyzwań. Z myślą o graczach, którzy są gotowi na wyciśnięcie z ich Komnaty Chwały ile tylko mogą, nasi fani sporządzili świetny poradnik, który szczegółowo opisuje każdy kolejny punkt.

A teraz idź i walcz, by któregoś dnia zostać szanowanym Orędownikiem Bogów!

tłumaczenie - drkn