122

396
103
83
Publiczne serwery głosowe Sygnatury Jaka jest twoja historia? Generator buildów Luna Atra Pobierz Klienta Gry Wymagania sprzętowe GW2
{https://account.arena.net/register?alt=gw2} Sygnatury Oferta Domen Publiczne serwery głosowe

Książki osadzone w uniwersum Guild Wars

Spis treści

Duchy Askalonu

Ostrze Przeznaczenia

Morze Smutków


Duchy Askalonu (Ghosts of Ascalon)

250 LAT TEMU SPŁONĄŁ ASKALON

Broniąc swojej ziemi przed napierającymi hordami bestialskich popielców, zdesperowany król Adelbern przywołał potężny Złowrogi Ogień, by przegnać najeźdźców. jednak magia może być Obosiecznym ostrzem Złowrogi Ogień spalił zarówno popielców jak i ludzi. Gdy ciała popielców jeszcze dymiły, zabici askalończycy powstali ponownie, przez furię króla przekształceni w upiornych strażników, którym powierzono zadanie pilnowania stolicy... na wieczność. Potężne niegdyś królestwo stało się nawiedzonym cieniem swej dawnej chwały.

Stulecia po tych wydarzeniach ludzie żyjący w Krycie muszą walczyć na wszystkich frontach. By ocalić Ludzkość, królowa Jennah pragnie wynegocjować porozumienie ze znienawidzonymi popielcami jednak na drodze stoi przeszkoda: ich Iegicmy nie podpiszą zawieszenia broni, póki z ruin zniszczonego Askalonu nie powróci ich najcenniejszy symbol, Pazur Khan—Ura.

Grupa awanturników, z których każdy dręczony jest przez upiory przeszłości wyrusza do nawiedzonego, spustoszonego przez wojnę kraju by odzyskać Pazur. Bez tego artefaktu nie ma nadziei na pokój między ludźmi a popielcami jednak nieumarły król rządzący Askalonem nie odda go z własnej woli, i nie wszyscy pragną pokoju!

"Duchy Askalonu" to pierwszy tom trylogii umiejscowionej w świecie Guild Wars. Autorami tej powieści są Matt Forbeck i Jeff Grubb. Książka miała swoją premierę 1 lipca 2010 roku, natomiast jej polska premiera przypada na 13 lipca 2012 roku. Książka w Polsce ukazała się nakładem wydawnictwa Dwójka Bez Sternika. Za jej polski przekład odpowiada pan Marek Pawelec. Jej objętość to 352 strony, podzielone na 27 rozdziałów, a cena wydawcy to 35 zł.

Możecie również przed zakupem przeczytać na naszej stronie pierwsze rozdziały książki.