122

396
103
83
Publiczne serwery głosowe Sygnatury Jaka jest twoja historia? Generator buildów Luna Atra Pobierz Klienta Gry Wymagania sprzętowe GW2
{https://account.arena.net/register?alt=gw2} Sygnatury Oferta Domen Publiczne serwery głosowe

Legiony Charrów

Spis treści

Wstęp

Powrót Legionów

Mistrz Cytadeli

Rdzeń dowodzenia


Rdzeń dowodzenia

Prawowitym władcą nacji Charrów jest Khan-Ur, zwany także pierwszym imperatorem. Posiada wyższą rangę od wszystkich czterech imperatorów i koordynuje działaniami wszystkich armii Charrów. Ostatni Khan-Ur został zabity, kiedy ludzie zawitali do Tyrii i wypędzili Charrów z Askalonu. Kilkoro Charrów próbowało od tamtej pory zdobyć ten tytuł, ale żadnemu z nich nie udało się tak naprawdę zjednoczyć wszystkich legionów pod jednym tronem. Bez Khan-Ura, każdy z czterech legionów jest dowodzony przez oddzielnego imperatora, który ma najwyższą pozycję w hierarchii swojego legionu.

Drudzy w hierarchii tuż po imperatorach są główni dowódcy, trybuni. Legion rzadko posiada więcej niż dziesięciu trybunów. Urząd ten nadzoruje cały teatr wojny lub duży pokos kontrolowanego terytorium. Poniżej trybunów znajdują się centurioni. Każdy z centurionów dowodzi odpowiednią ilością band ("centurią") i koordynuje manewrami na tyle, na ile pozwoli mu centurion. W obszarach gdzie dowodzi wielu centurionów, pierwszy centurion może być nazywany "pierwszym pomiędzy równymi". Pierwszy centurion dowodzi działaniami 3-5 centurii; to mniej niż liczby centurii pozostające pod dowództwem trybuna, ale i tak sporo.

Rytlock

Każda z band ma swojego legionistę. Legioniści są prawdziwym sercem każdego z legionów. Przewodzą swoimi bandami (zwykle grupą 5-15 Charrów) w czasie misji i prowadzą ich do zwycięstwa. Pod nimi są zwykli żołnierze odpowiedniego z legionów - członkowie bandy, których pozycja uzależniona jest od siły.

Są także rangi, które nie należą do standardowego rdzenia dowodzenia. Brevet to tymczasowe stanowisko dowodzenia, występujące w czasach nagłego zagrożenia. Kwestor to legionowy tytuł przyznawany kwatermistrzom - pozycja zazwyczaj obsadzana jednym żołnierzem, którego skuteczność na polu walki zmalała, ale którego doświadczenie i umiejętności administracyjne są bezcenne. Złomiarz to termin używany w stosunku do band odbywających karę nieważne, jaki jest jej oficjalny stopień.

"Primus" to tytuł dla starszego instruktora w fahrar. Kiedy młode rodzą się, zabiera się je do ich legionowego fahraru, by zostały poddane edukacji i wzrastały w bandzie złożonej z młodych z tego samego (lub pobliskiego) roku. Primus zapewnia edukacje i pomoc, przygotowując młodą bandę do życia jako żołnierzy legionu.

Najniższą rangą w obrębie Wielkich Legionów to gladium. Gladium to Charr bez bandy; to zwykli żołnierze, darzeni małym szacunkiem zależnie od ich poprzednich tytułów i rang. Bez band, Charr nie jest darzony zaufaniem. Obowiązkiem każdego z gladiumów jest znaleźć sobie nową bandę tak szybko, jak to tylko jest możliwe. Zanim to zrobią, są traktowani jak czarne owce.

Nie ma zauważalnej różnicy pomiędzy gladium a Charrem, który porzucił swoją bandę. Taki osobnik pozostaje bez wsparcia i miejsca w hierarchii, oprócz naprawdę najniższych szczebli. Pozostali po prostu wykonują samotne misje lub zadania z dala od swoich jednostek. Jest to dopuszczalne dla Charrów, by pozostawać z dala od swoich band przez długi czas tylko, jeśli potrzeby i okoliczności tego wymagają. Jednak Charr na niezależnej misji, w przeciwieństwie do gladiuma, zawsze ma do dyspozycji swoje siły i dokąd może wrócić po wykonaniu swoich zadań.

Zwycięstwo Charrów

Młody primus fahraru uniósł brwi, gdy zobaczył legionistkę Krwi zmierzającą w jego stronę. Jej rany nie zostały do końca wyleczone po wycieczce na Piętno i ślady po wielkich pazurach nadal znaczyły jej ciało. W swoich ramionach niosła czarno-futrzane młode, nie mające więcej niż dwa tygodnie. 'Legion Krwi?' primus zadrwił. 'To jest fahrar Popiołu.'

'Dobrze wiem, gdzie jestem,' wojowniczka zawarczała groźnie, obnażając zęby. 'Zabierz tą nieszczęsną rzecz i sobie pójdę.' Pomimo swoich słów, pochyliła się na młodym przez dłuższy moment, odczesując włosy z jego uszu i pozwalając dziecku szarpać jej szponiasty palec.

'Kto jest ojcem?' zaciekawił się primus Popiołu.

Jego pytanie napotkało ostre spojrzenie. 'Nie twój interes, Popielny śmieciu.' Spojrzała raz jeszcze na młode i ostrożnie umieściła je w rękach primusa. 'Był jednym z was. To wszystko co musisz wiedzieć.'

Primus ułożył dziecko obok innych: bandy, która kiedyś będzie jednością. 'Czy młode ma imię?' zawołał ostrożnie za odchodzącą wojowniczą Legionu Krwi.

Zatrzymała się, odwracając się przez ramię. 'Veros,' warknęła. Ręka wojowniczki spoczęła na białej rękojeści sztyletu, przypiętej do pasa. 'A i Primusie? Powiedz mu, że jego ojciec był tchórzem.' Po chwili, mruknęła, 'Potem upewnij się, że ucieka w tę samą stronę.'

Via opuściła głowę i po cichu wyszła z fahraru.

Tłumaczenie - Rvik