122

396
103
83
Publiczne serwery głosowe Sygnatury Jaka jest twoja historia? Generator buildów Luna Atra Pobierz Klienta Gry Wymagania sprzętowe GW2
{https://account.arena.net/register?alt=gw2} Sygnatury Oferta Domen Publiczne serwery głosowe

Mobilne Guild Wars 2

Spis treści

Extended Experience

Pytania i Odpowiedzi


Rick Ellis odpowiada na pytania dotyczące Extended Experience

Pytania o Extended Experience - header

Post na blogu Kierownika Technicznego Ricka Ellisa dotyczący Guild Wars Extended Experience pobudził ludzi do dyskusji. Od IGN przez Kotaku, PC Gamera aż do niezliczonych for internetowych i blogów gracze zastanawiali się w jaki sposób Extended Experience może wpłynąć na Guild Wars 2. Niektórzy z czytelników mieli pytania – ma mamy na nie odpowiedzi.

Zebraliśmy najczęściej zadawane pytania przebijające się wśród tych konwersacji – wszystko, żeby oszczędzić wam szukania. Niżej znajdziecie na nie odpowiedzi, autorstwa samego Ellisa.

P: Biorąc pod uwagę to, że Guild Wars nie jest oficjalnie wspierany na platformie Mac, czy możemy zinterpretować wiadomość o tym, że Extended Experience (które jest wspierane przez iPhone, iPady i iPody) świadczy, iż w Guild Wars 2 będzie można grać na systemie operacyjnym Mac?

Rick: Obecnie planujemy wydanie Guild Wars 2 jedynie w wersji na PC, jednakże samo Extended Experience będzie dostępne na kilku innych platformach takich jak iPhone, iPad, iPod i Android. Będzie można z niego korzystać również na innych smartphone oraz w sieci.

P: Czy planujecie umożliwić korzystanie z Guild Wars 2 Extended Experience na WebOS?

Rick: Obecnie nie planujemy wydania aplikacji na WebOS, ale wciąż jesteśmy na etapie wczesnych projektów. W miarę rozwoju technologii nasze możliwości z pewnością wzrosną, więc nie możemy tego w pełni wykluczyć.

P: Czy wszystkie opcje dostępne dla aplikacji mobilnych będą również dostępne w sieci? Interesuje mnie to, ponieważ nie posiadam smartphone ani iPada a nie chciałbym stracić możliwości korzystania z Extended Experience w całej jego okazałości.

Rick: Nie ma czym się martwić, takie same funkcje będą dostępne w sieci, więc ludzie nie korzystający ze smartphone będą mieli dostęp do wszystkich opcji związanych z Extended Experience. Choć zapewne nie będą mieli możliwości połączyć się z EE w autobusie jadąc do domu, ale nie zamierzamy w żaden sposób negować użytkowników sieci.

P: Czy będę mógł być zalogowanym na jednej postaci w grze a przy wykorzystaniu mobilnej aplikacji rozmawiać ze znajomymi przy pomocy innej postaci?

Rick: Gdy jesteś aktywny w aplikacji mobilnej nie jesteś zalogowany na żadnej postaci w grze. Podczas rozmowy pojawiasz się jako ty, ale korzystający z urządzenia mobilnego.

P: Czy nie martwi was, że takie aplikacje staną się musem, co z kolei wywoła segregację graczy?

Rick: Extended Experience w Guild Wars 2 zostało zaprojektowane aby uwydatniać doświadczenia graczy związane z grą, ale nie jako coś niezbędnego do grania. Z pewnością nie chcemy, aby ktokolwiek czuł, że musi posiadać aplikacje aby cieszyć się w pełni z gry lub być konkurencyjnym.

P: Czy przy pomocy takich aplikacji gracz będzie w stanie dostać się do miejsc lub wykonać czynności niedostępne dla jego postaci normalnie w grze?

Rick: Nie, celowo zaprojektowaliśmy opcje aplikacji w taki sposób, aby nie zapewniały żadnej przewagi czy ekskluzywnych opcji dla korzystających z Extended Experience.

P: Czy istnieją szanse, aby w tej aplikacji pojawiło się coś podobnego do znanego z Guild Wars trybu obserwatora?

Rick: Z pewnością jest to możliwe do wykonania, ale jeszcze nie ogłosiliśmy publicznie niczego takiego... jeszcze.

Dzięki Rick! Nie możemy się już doczekać nowych opcji, jakie będą dziełem twojego zespołu w nadchodzących miesiącach!

Tłumaczenie – Tom Stone