122

396
103
83
Publiczne serwery głosowe Sygnatury Jaka jest twoja historia? Generator buildów Luna Atra Pobierz Klienta Gry Wymagania sprzętowe GW2
{https://account.arena.net/register?alt=gw2} Sygnatury Oferta Domen Publiczne serwery głosowe

Nekromanta

Nekromanta - header

'Najlepszą rzeczą w sługach jest to, że nie żyją dostatecznie długo, żeby zacząć cuchnąć'.

Nekromanta to mag używający mrocznych zaklęć animujących umarłych, dzierżący potęgę zagubionych dusz i dosłownie wysysający życiodajną krew ze swoich wrogów. Nekromanta żywi się energią życiową, której używa aby oszukać kostuchę lub cofnąć sojuszników znad krawędzi śmierci.

Nekromantę napędza śmierć i rozkład. Siła życiowa to energia, którą nekromanta wykorzystuje, aby przedłużyć własną egzystencję. Przy pomocy odpowiednich umiejętności nekromanta gromadzi siłę życiową poprzez atakowanie i zabijanie przeciwników. Zamiast paść w bitwie od ciosów, gdy nekromancie kończą się siły witalne automatycznie uaktywnia się mu zdolność Death Shroud. Dzięki niej może dalej walczyć jako duch do chwili, w której skończy się nagromadzona energia życiowa lub do chwili zabicia przeciwnika, co zagwarantuje mu ożywienie we własnym ciele.

Nekromanci posiadają cały zestaw unikatowych umiejętności:

Studnie - Studnie to trwałe zaklęcia, które pozwalają nekromancie kontrolować obszar wokół siebie. Tworzone w miejscu, w którym znajduje się nekromanta, studnie działają na cele w określonym zasięgu. Przykładowo, Well of Blood przyspiesza regenerację zdrowia wszystkich sojuszników w swoim zasięgu. Nekromanta może aktywować tylko jedną studnię na raz.

Sługi - Nekromanta przyzywa nieumarłe sługi aby walczyły wraz z nim. Każda umiejętność przyzywająca sługę posiada inną zdolność, aktywowaną po przyzwaniu danego nieumarłego. Ta umiejętność zastępuje przyzywanie na czas życia sługi, a po jej użyciu sługa ginie, wywołując dodatkowy efekt. Przykładowo, nekromanci mogą leczyć się przyzywając nieumarłego umiejętnością Summon Blood Fiend, który leczy swego mistrza każdym zadanym wrogom ciosem. Po przywołaniu sługi umiejętność Summon Blood Fiend zostaje zastąpiona umiejętnością Taste of Death, która pozwala nekromancie na zniszczenie przywołanego stwora i jednocześnie odzyskanie większej ilości punktów życia.

Znaki - Nekromanci mogą również tworzyć znaki - zaklęcia tworzone w pewnym obszarze, które posiadają całą gamę przydatnych efektów. Przykładem może być Mark of Blood, który rani wrogów a jednocześnie przyspiesza regenerację sojuszników znajdujących się w jego zasięgu. Znaki aktywują się po określonym czasie, ale nekromanta może również natychmiastowo odpalić dany znak używając jeszcze raz tej samej umiejętności.

Strach - Nekromanci kontrolują stan niedostępny innym profesją: strach. Jest to zdejmowalny stan, który sprawia, że przeciwnik ucieka od nekromanty przez krótki okres czasu. Przykładowo, nekromanta może użyć zdolności Doom wywołując strach w pojedynczym celu.

Broń

Przygotowując się do bitwy nekromanci mogą wybierać z następującego arsenału:

  • Prawa ręka: Topór, Sztylet, Berło
  • Lewa ręka: Sztylet, Focus, Róg bojowy
  • Obie ręce: Kostur

Siła Życiowa

Siła życiowa jest specjalnym typem energii używanym przez nekromantów. Po osiągnięciu odpowiedniego poziomu siły życiowej nekromanta może aktywować Death Shroud (patrz poniżej), zmieniając się w ducha i zostawiając swoje ciało za sobą. Każdy zestaw broni nekromanty posiada umiejętności, które dodają nekromancie siły życiowej, otrzymuje on również spore zastrzyki tejże za każdego umierającego w pobliżu przeciwnika. I wreszcie, istnieją umiejętności, które po aktywacji nabijają siłę życiową nekromanty, takie jak Ghost Armor, umiejętność, która poprawia pancerz nekromanty i zwiększa jego siłę życiową za każdym razem gdy ten otrzymuje obrażenia.

Death Shroud

Death Shroud to specjalna zdolność - dostępna nekromancie w każdej chwili - która zamienia jego siłę życiową w drugi pasek życia. Zamiast tracić przytomność w chwili wyczerpania się paska życia nekromanta automatycznie włącza Death Shroud przybierając formę widma. W tej formie nekromanta posiada kilka specjalnych umiejętności. Przykładowo, może przywołać cień, sługę dostępnego jedynie w tej formie. Dzięki możliwości jakie daje im Death Shroud, nekromanci są jedną z najwytrzymalszych profesji w Guild Wars 2.


Artykuły na temat Nekromanty

Eric i Izzy odpowiadają na pytania związane z Nekromantą


Screeny


Przeczytaj również:

Umiejętności Nekromanty

Cechy Nekromanty

Atrybuty w Guild Wars 2

Cechy w Guild Wars 2

Umiejętności w Guild Wars 2

Tłumaczenie - Tom Stone