122

396
103
83
Publiczne serwery głosowe Sygnatury Jaka jest twoja historia? Generator buildów Luna Atra Pobierz Klienta Gry Wymagania sprzętowe GW2
{https://account.arena.net/register?alt=gw2} Sygnatury Oferta Domen Publiczne serwery głosowe

Nornowie

Spis treści

Historia, Hoelbrak i duchy dziczy

Wrogowie, wyzwania i siła Nornów


Nowe wyzwania, starożytni wrogowie

Nornowie rozprzestrzenili się po Shiverpeakach, a ich domostwa znajdują się zwykle w pobliżu najlepszych terenów łowieckich i najczystszych strumieni. Nie są sami na tych terenach i często muszą bronić swoich siedzib, co zresztą bardzo im odpowiada.

Dawno temu Krasoludy władały tymi głębokimi dolinami i pełnymi jaskiń górami. Ci mali wojownicy zeszli w głębiny i zmienili się pod wpływem pradawnej magii by walczyć ze sługami innego Starożytnego Smoka. Zrujnowane siedziby opanowali ich dawni niewolnicy i słudzy – dredge – traktujący podziemne siedziby jako swoje własne i walczący z Nornami z powierzchni.

Szczyty gór zamieszkuje inne upadła rasa, jotuny. Olbrzymy te, niegdyś mądre i silne, upadły. Teraz są tylko dzikusami żyjącymi w zgliszczach cytadel przodków, walczą z Nornami o władzę nad krainą.

Największe niebezpieczeństwo podążało za Nornami. Słudzy Jormaga weszli w granice krainy Nornów, kalając swoim lodowatym oddechem czyste śniegi i potężne stworzenia. Najbardziej niebezpieczni są wyznawcy Jormaga wśród samych Nornów. Twierdzą, że smok jest jednym z Duchów i wzorują się na nim. Za późno odkryli swoją pomyłkę, bo smok niesie ze sobą tylko śmierć i zniszczenie.

Siła Nornów

Jormag zmusił Nornów do opuszczenia ojczyzny, jednak nie są oni uchodźcami szukającymi pomocy. Dla nich Starożytne Smoki są kolejnym wyzwaniem, jakiemu muszą stawić czoło. Jeżeli nie dziś, to w najbliższym czasie. Zanim ten dzień nadejdzie, zanim pojawi się bohater, który wyrwie Jormagowi zęby i powiedzie Nornów do niegdysiejszej ojczyzny, Nornowie żyją jakby każdy dzień miał być ich ostatnim. Pełen życia i niebezpieczeństw świat jest dla nich cudownym miejscem, gdzie mają szansę na dokonanie czegoś wielkiego.


Artykuły z "Norn Week"


Shiverpeak, tereny łowieckie Nornów


Screeny

Screen norn 1 Screen norn 2 Screen norn 3

Intro rasowe

Tłumaczenie - Guen