122

396
103
83
Publiczne serwery głosowe Sygnatury Jaka jest twoja historia? Generator buildów Luna Atra Pobierz Klienta Gry Wymagania sprzętowe GW2
{https://account.arena.net/register?alt=gw2} Sygnatury Oferta Domen Publiczne serwery głosowe

Strony na domenie gw2.pl

Piszecie bloga na temat Guild Wars 2? Chcecie, aby adres strony waszej gildii wyróżniał się wśród innych? Możecie skorzystać z naszej pomocy. Wspomóżcie naszą stronę i cieszcie się adresem w domenie gw2.pl!

Spis treści

Podstawowe informacje

regulamin


Czym jest domena internetowa

Domena internetowa jest nazwą, pod którą kryje się, między innymi, twój serwer. Pomaga ona zamienić nieprzyjazne dla człowieka adresy IP na łatwe do zapamiętania nazwy. Owszem, można w adres przeglądarki wpisać http://173.194.35.152, ale chyba łatwiej http://google.pl ;) Każda porządna strona WWW powinna mieć swoją domenę, by być łatwo dostępną dla użytkowników.

Poza stroną planujecie mieć swój serwer TeamSpeaka? A może również chcecie mieć fajne adresy mailowe? Ponieważ delegujemy wam całą subdomenę, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby adres waszego TeamSpeaka wyglądał tak: ts.gildia.gw2.pl a adresy mailowe tak: lider@gildia.gw2.pl. Wszystko zależy od waszej kreatywności.

Końcówki domen

Do najpopularniejszych końcówek domen internetowych (przynajmniej w naszym kraju) należą .pl oraz .com.pl. Koszty ich utrzymania są dość wysokie, dlatego postanowiliśmy wam udostępnić domenę, która będzie jednoznacznie kojarzyć się z naszym krajem jak i z grą, o której chcecie pisać, a jednocześnie będzie dostępna praktycznie dla wszystkich zainteresowanych, bez ponoszenia wygórowanych kosztów. Jako, że wortal guildwars2.pl jest właścicielem domeny gw2.pl, możemy zaproponować naszym użytkownikom subdomeny, kończące się właśnie w ten sposób.

Zasady i koszty

Rynkowa cena domeny z końcówką .pl to koszt około 50PLN rocznie, domena "funkcjonalna" (z końcówką .com.pl) to średnio 40PLN w skali roku. Natomiast subdomena w domenie gw2.pl może być wasza za 12PLN (brutto) na okres całego roku (a więc złotówkę miesięcznie). Skąd taki a nie inny koszt? Przede wszystkim chcemy udostępnić wszystkim graczom, a w szczególności gildiom, adresy, które będą się im podobały oraz będą dla nich ogólnodostępne. Niestety, jeśli nie pobieralibyśmy żadnej opłaty mogło by się to skończyć niepożądanym wysypem stron, które po prostu "zwietrzyły okazję", zostały zrobione dla żartu lub żeby zrobić komuś na złość. Z drugiej strony niewielka, ponoszona przez was opłata, pozwoli nam utrzymać serwery, strony i fora, z których na co dzień korzystacie.

Dodatkowym wymogiem jaki stawiamy stronom w domenie gw2.pl jest zalinkowanie nas, czyli strony http://guildwars2.pl, w widocznym miejscu na waszej stronie lub forum. Dzięki temu wasi użytkownicy będą mieli możliwość łatwego dostępu do informacji o grze, a my będziemy mieli pewność, że witryna dotyczy Guild Wars.

Aby skorzystać z oferty wystarczy skontaktować się z nami przy pomocy formularza, podając następujące informacje:

  • Domena, jaka was interesuje, np. gildia.gw2.pl
  • Nazwy dwóch nameserwerów, które będą utrzymywać waszą domenę
  • W przypadku, gdy nameserwery będą znajdować się wewnątrz kupowanej domeny (np. ns1.gildia.gw2.pl), potrzebne będą również ich adresy IP
  • Wszystkie dane potrzebne do wystawienia rachunku (dane osobowe, adres fizyczny, adres email)

Wszelkie informacje potrzebne do sfinalizowania umowy otrzymacie od nas na podany w formularzu adres poczty elektronicznej.