122

396
103
83
Publiczne serwery głosowe Sygnatury Jaka jest twoja historia? Generator buildów Luna Atra Pobierz Klienta Gry Wymagania sprzętowe GW2
{https://account.arena.net/register?alt=gw2} Sygnatury Oferta Domen Publiczne serwery głosowe

Artykuły poświęcone rozgrywce PvP

Tutaj znajdziecie wszystkie potrzebne wam informacje na temat rozgrywek między graczami w świecie Guild Wars 2.

PvP guild wars 2

Conquest: Bitwa o Kyhlo

Wcześniej w tym tygodniu Jon Peters mówił o strukturze PvP w Guild Wars 2. Dzisiaj chciałbym opowiedzieć o pierwszej ujawnionej mapie - Bitwa o Kyhlo, na której będzie można zagrać podczas nadchodzącego PAXu i Gamescomu. Opiszę mapę, kilka ogólnych strategii oraz jak poszczególne klasy mogą pomóc swojej drużynie.

Czytaj dalej

World vs World

Od pierwszych dni tworzenia gry wiedzieliśmy, że chcemy stworzyć system PvP na dużą skalę, ale jak miałoby to działać? Z góry wiadome było, że walczyć miałyby przeciwko sobie trzy zespoły na ogromnych mapach mieszczących się w the Mists (czyli naszej arenie WvW). W skład każdej z drużyn wchodziliby gracze z całego serwera. Wprowadzenie trzech drużyn jest świetnym czynnikiem balansującym, zapobiega zdobyciu zbytniej przewagi przez jeden z zespołów i zrujnowaniu równowagi gry. Dwie drużyny mogą współpracować aby pokonać zbyt silnego przeciwnika, co w przypadku tylko dwóch drużyn nie było by możliwe.

Czytaj dalej

Oddziały w World vs World

Oddziały są rozwiązaniem problemów z komunikacją, które dość wcześnie pojawiły się w WvW. Dobra komunikacja jest nieodłączną częścią powodzenia na polu bitwy, a dotychczas istniejące sposoby nie do końca spełniały nasze oczekiwania. Chat dla zespołów był zbyt obszerny, bo mogli się w nim odzywać wszyscy na całej mapie, czego wynikiem był zbyt wielki natłok informacji. Z drugiej strony, drużyny – w których może być maksymalnie 5 postaci – były zbyt małe. By rozwiązać ten problem opracowaliśmy system oddziałów, który pozwala na komunikację na większą skalę niż w drużynie, ale w sposób dużo bardziej skupiony niż w chacie dla zespołów.

Czytaj dalej

QQ Przedstawia: Elementalista

Opadł już kurz po 2 głównych targach gamingowych, lecz wszystkie społeczności nadal są podekscytowane tym co zobaczyliśmy odnośnie PvP w Guild Wars 2. Narzekań, krytyki i spekulacji było aż nadto, a jednak każda odpowiedź i każdy news rodzi kolejne pytania. W tym artykule odstawiamy na bok cały lore, public relations i wszelkie kucykowatości, by dać wam zestaw informacji, które faktycznie okażą się przydatne. Jako pierwszym z serii zajmiemy się Elementalistą.

Czytaj dalej

QQ Przedstawia: Strażnik

Nasz drugi artykuł przybliży nam pierwszą "oryginalną" profesję z GW2 - Guardiana. Wiele było dyskusji czy jest bardziej podobny do Monka czy Warriora/Monka z pierwszego Guild Wars'a, czy jest jakimś rodzajem tanka z tradycyjnych MMORPG, a może swoistym pseudo-tanko-wojowniko-zabijako-wspomagającym czymś. Prawda jest taka, że po części każdym z nich, więc bierzmy się do rzeczy i zobaczmy co ta nowa dla nas profesja może, a czego nie.

Czytaj dalej