122

396
103
83
Publiczne serwery głosowe Sygnatury Jaka jest twoja historia? Generator buildów Luna Atra Pobierz Klienta Gry Wymagania sprzętowe GW2
{https://account.arena.net/register?alt=gw2} Sygnatury Oferta Domen Publiczne serwery głosowe

Guardian według Team Quitter [QQ]

Spis treści

Wprowadzenie

Prezentacja oraz FAQ


Tutaj powinien znaleźć się filmik z komentarzem do kilku jego fragmentów dotyczących Guardiana, ale jest zwyczajnie slaby i niewiele można zobaczyć. Głównie dlatego, że ludzie pierwszy raz mieli styczność z GW2 na PAXie. Jedyna ciekawa IMO akcja działa się pod Trebuchetem czerwonych. Obsługiwany przez Elema, strasznie kosił przeciwników. Niebieski Guardian widząc co się dzieje, ominął kilku przeciwników zupełnie ignorując ich, oraz to co robią i poszedł prosto pod Trebusz. Zmienił set na Hammera i gdy podszedł do niczego nie spodziewającego się czerwonego Elema, trzasnął go Banishem, co zaowocowało nie tylko odrzuceniem od machiny, ale i bolesnym upadkiem ze wzgórza na którym się znajdował. Tu warto zaznaczyć, że podczas operowania Trebuchetem nie widzimy naszej postaci. Elem, gdy już zorientował się co się stało, pędem ruszył na swój posterunek. Nie trwało to długo, jednak w zupełności wystarczyło, by Guardian zniszczył „katasa”. Niebiescy co prawda przegrali całą grę, ale ta akcja była zdecydowanie warta uwagi.


FAQ

Która profesja z Guild Wars 1 najbardziej odzwierciedla Guardiana?

Ze smutkiem muszę powiedzieć, że najbliżej mu do Derwisza. Wiem, że nie jest to coś co chcieliście usłyszeć, ale będąc hybrydą walczącą wręcz, z własnym healem i defensem to jednak najtrafniejsze porównanie. Dodatkowo Sword, Greatsword i Staff mają ataki trafiające wielu przeciwników pod odpowiednim kątem, karząc tym samym zły pozycjoning. Tak jak Derv, Guardian, by przeżyć, polega na swoich umiejętnościach a nie na naturalnej odporności (armor, HP, te sprawy). Jednak w przeciwieństwie do Derwisza, Guardian musi bardzo uważać, kiedy korzysta ze swych defensywnych skilli. Mają one długi recharge i wciskanie klawiszy na pałę, często kończyć się będzie śmiercią.

Czy jest to profka dla głupich ludzi?

Wręcz przeciwnie. W Guild Wars 2 znacznie ciężej przeżyć każdą potyczkę i walcząc z kilkoma przeciwnikami w końcu braknie nam defensywnych skilli by utrzymać się przy życiu. Jest to zbalansowane na tyle, że zabijanie i ofensywa jest po prostu lepszą drogą do zwycięstwa. To nie jest Blizzardwy Paladyn czy Wammos z GW1. Mając bardzo marne bazowe HP, nawet ciężka zbroja nie utrzyma cię za długo przy życiu. Warrior jest dużo bardziej noob-friendly w tej materii. Wybór kiedy kupić sobie czas, przerwać walkę, klepać przeciwnika czy kiedy uciekać, nigdy nie jest łatwy. Gra Guardianem wymaga dobrej współpracy i koordynacji wśród członków drużyny.

W oryginalnego Guild Wars’a grałem Monkiem. Czy Guardian mi się spodoba?

Guardian to typowy „team player” i fantastyczny suport. Umiejętnościami takimi jak Shield of Absorption, Martyr i Sanctuary chroni swoich kompanów przed wszelkim ustrojstwem. Dodatkowo Virtue’y stanowią przeciwwagę i potrafią obrócić szalę zwycięstwa gdy mądrze się z nich korzysta. Trzeba sobie uzmysłowić, że nie będziemy napełniali czerwonych pasków. Naszym zadaniem jest sprawienie, że przeciwnik nas nie zabije… zbyt szybko i łatwo (lub w ogóle). Trzeba też będzie pobrudzić sobie łapki i tłuc przeciwników własnoręcznie. Postać będąca wyłącznie suportem to marna opcja i jeśli nie bijesz przeciwników, to przyczyniasz się do własnej porażki.

Jaką rolę odgrywa Guardian w drużynie?

Guardian by zmaksymalizować swoje zdolności, potrzebuje kogoś w pobliżu by móc podzielić się pełną gamą skilli defensywnych i Virtuami. Grając solo, jest w stanie utrzymać się przy życiu dłużej niż jakakolwiek inna klasa, ale ciężko mu pokonać kogoś 1v1. Guardian ma ogromny morderczy potencjał, gdyż Burning to najmocniejsza ofensywna kondycja w grze; lecz jego brak mobilności, CC i marny ranged dmg, uniemożliwiają efektywne zabijanie. Guardian i Elementalista świetnie się wzajemnie uzupełniają. W skrócie – Guardian jest od wygrywania team fightów, robienia potężnych obrażeń i zabijania wszystkiego co nie ucieka za daleko.

Tłumaczenie - Kraven