122

396
103
83
Publiczne serwery głosowe Sygnatury Jaka jest twoja historia? Generator buildów Luna Atra Pobierz Klienta Gry Wymagania sprzętowe GW2
{https://account.arena.net/register?alt=gw2} Sygnatury Oferta Domen Publiczne serwery głosowe

Rasy

W Guild Wars 2, w przeciwieństwie do jej poprzedniczki, gracz ma możliwość wcielenia się w przedstawiciela nie jednej, lecz aż pięciu ras. Do znanych z pierwszej części Ludzi w panteonie grywalnych postaci dołączyli również zmiennokształtni Nornowie, niezwykle inteligentne Asury, brutalne Charry oraz tajemniczy Sylvari.

Ludzie

Ludzie Tyrii są rasą walczącą. Przez ostatnie trzysta lat stracili wiele swoich terytoriów. Ze wszystkich stron zagrażają im starzy wrogowi i nowe rasy. Przetrwali i nadal bronią swoich ziem utrzymując w sobie ducha walki sprzed stuleci. Ich największe miasto Divinity Reach lśni niczym pochodnia nad Krytą, nawet tym mieszkającym na terytorium Charrów. Ludzkie legendy są głęboko zakorzenione w tradycjach wszystkich ras Tyrii, nieważne czy to przyjaciół ludzi, czy wrogów. Więcej na ich temat można przeczytać tutaj.

Nornowie

Nornowie są rasą prawie 3-metrowych wojowników z północy, którzy zamieszkują obecnie niektóre części Kryty i opuszczone fortece Krasnoludów w Północnych Dreszczogórach. Nie mają armii, rządu czy nawet prawdziwego społeczeństwa - tylko bohaterów. Nornowie żyją dla polować, więc ich umiejętności tropienia, ukrywania się i zabijania czynią z nich nieocenionymi sojusznikami w każdej walce. Zostali przepędzeni na południe od swoich ojczystych terenów, Dalekich Dreszczogór, przez podwładnych wielkiego smoka, który wydostał się z lodowego więzienia niedaleko Jeziora Drakkara. Więcej na ich temat można przeczytać tutaj.

Asurowie

Asury, które kiedyś panowały nad jaskiniami i tunelami pod Tyrią, są zaawansowaną rasą charakteryzującą się niskim wzrostem i wielkim intelektem. Teraz, po wyjściu na powierzchnię, Asury chcą opanować świat za pomocą swoich potężnych golemów i przenikliwym planom. Więcej na ich temat można przeczytać tutaj.

Charry

Charry były kiedyś prymitywną rasą, pełną gniewu i napędzaną przez instynkt dominacji. Walczyły ze wszystkim, co im zagrażało, także z innymi Charrami. Przetrwały ten trudny okres dzięki wykształceniu hierarchicznej społeczności. Odważne i niezależne bandy zjednoczyły się pod pod przywództwem Khan-Ura. Wtedy rozpocząła się złota era dominacji Charrów. Więcej na ich temat można przeczytać tutaj.

Sylvari

Niewiele informacji jest znanych o Sylvari, chociaż wiadomo, że są rasą czujących roślinnych istot, które dopiero co rozkwitły na tym świecie. Sylvari są najmłodszą z ras, a tym, co spaja jej przedstawicieli jest wspólne marzenie oraz niesamowita moc. Więcej na ich temat można przeczytać tutaj.
Tom Stone