122

396
103
83
Publiczne serwery głosowe Sygnatury Jaka jest twoja historia? Generator buildów Luna Atra Pobierz Klienta Gry Wymagania sprzętowe GW2
{https://account.arena.net/register?alt=gw2} Sygnatury Oferta Domen Publiczne serwery głosowe

Rasy niegrywalne

Oprócz Asur czy Sylvari świat Guild Wars zamieszkują również inne, nie mniej ciekawe istoty inteligentne. Choć nie będziemy mieli możliwości osobiście wcielić się w ich skórę, to z pewnością nie jeden raz napotkamy tego czy innego przedstawiciela każdej z nich. Czy będą nastawieni do nas przyjacielsko? A może okażą się wrogie? Wszystko wyjaśnią ich krótkie opisy (lub bezpośrednie doświadczenia).

Grawl

Grawl Guild Wars 2

Ze wszystkich ras Tyrii, małpokształtni Grawle są tą najbardziej niedocenianą. Mimo, że są rasą dwunożnych, owłosionych małp, Grawle umieją mówić oraz używać narzędzi i broni. Zdobyli oni nawet w pewnym stopniu umiejętność wytwarzania ubrań, ale nadal brakuje im większości osiągnięć zaawansowanego społeczeństwa. Zakładają swoje domy w jaskiniach na granicy cywilizacji i są uważani przez lepiej rozwinięte kultury za gorszą rasę najeźdźców i łupieżców. Chociaż wielu Grawli faktycznie ucieka się do napadania na innych, to wielu po prostu chce być pozostawionych w spokoju.

Czytaj dalej...

Hylek

Hylek Guild Wars 2

Płodni i wojowniczy Hylek są rasą żabo-podobnych istot zamieszkujących tereny wodne, ale preferujących bagna. Jeśli uznają jakieś terytorium za swoje, pojawiają się w olbrzymich ilościach. Ksenofobiczne i prowadzące samotniczy tryb życia Hylek widuje się coraz dalej od miejsc ich pochodzenia. Od momentu narodzin walczą o każdy oddech, żywność i schronienie. Ci, którzy przetrwają staną się agresywni, a ich ciała zaczną wydzielać toksyny przydatne zarówno przy polowaniu, jak i do obrony wiosek czy walki z rywalami. Są zapalczywymi wojownikami, mistrzami przetrwania i trucicielstwa. Oto Hylek.

Czytaj dalej...

Jotun

Jotun Guild Wars 2

Jotuni (wymawiane jak "JŌ-tuni") są ostatnią pozostałością po starożytnej społeczności gigantów. Niegdyś potężni, zaawansowani i aroganccy, sami siebie ogłosili władcami gór Shiverpeak, a nawet wznieśli pomniki na własną cześć. Ich przywódcy, znani jako giganto-królowie, byli niesamowicie potężnymi stworzeniami, tak samo silnymi jak biegłymi w magii i wiedzy.

Czytaj dalej...

Kodan

Kodan Guild Wars 2

Najpierw pojawiły się plotki i legendy. Podróżnicy snuli opowieści o wielkich lodowych żaglowcach pojawiających się wśród fiordów. Myśliwi Nornów przynieśli również opowieści o ludziach-niedźwiedziach, których futro było białe, a w których, inaczej niż w obdarzonym błogosławieństwem Niedźwiedzia plemieniu Nornów, pomimo wielkiej siły tkwi wielki strach. Uciekli oni z północy, z krainy lodowego smoka Jormaga. Stworzenia mądre i sprawiedliwe, ważne wśród ras Tyrii. To Kodanie.

Czytaj dalej...

Krait

Krait Guild Wars 2

Przez wieki krążyły opowieści o miastach wyrastających z odległego morza. Nigdzie nie widać lądu, strzeliste wieże wyrastają z wody, a ich posady giną w odmętach, gdzie żadna oddychająca powietrzem istota nie mogła by przeżyć. To tam żyją zaginieni żeglarze, których statki zatopiły sztormy. Połyskujące gzymsy zostały stworzone z drewna, szkła i pirackich skarbów rzekomo pogrzebanych w odmętach.

Takie miejsca istnieją. Legendy uczyniły je pięknymi, jednak prawda jest bardziej mroczna niż baśń.

Te 'miasta kolumn' są zagrodami niewolników, zbudowanymi, aby istoty lądowe mogły przeżyć do momentu, gdy zostaną złożone w ofierze. Pod nimi żyją szalone stworzenia, a więźniowie każdego dnia spoglądają w ciemne odmęty z myślą, że i na nich przyjdzie pora. Żywiąc się ochłapami ryb, rzucanymi przez oprawców wiodą żałosny żywot, wypatrując żagli na horyzoncie. Modlą się, błagają i krzyczą o ratunek nim Kraitowie powrócą.

Czytaj dalej...

Skritt

Skritt Guild Wars 2

W najstarszych zapiskach Asurów można znaleźć informacje o terenach pod powierzchnią Tyrii. Opisują one istoty nie znane ani przez ludzi, ani przez Charrów i opowiadają historię miejsc niszczonych przebudzeniem Starożytnego Smoka Primodorusa. Zwoje mówią o zagładzie potworów i innych stworzeniach, nie tak niebezpiecznych, ale przebiegłych i dziwnych – Skrittach.

Czytaj dalej...

Quaggan

Quaggan Guild Wars 2

Quaggany to inteligentne, łagodne, ziemno-wodne istoty, których pierwotnym domem były głębiny Bezkresnego Oceanu. Niedawno przeniosły się do płytszych wód wokół Poszarpanego Wybrzeża i Morza Smutków, a także w głąb lądu do jezior słodkowodnych.

Czytaj dalej...