122

396
103
83
Publiczne serwery głosowe Sygnatury Jaka jest twoja historia? Generator buildów Luna Atra Pobierz Klienta Gry Wymagania sprzętowe GW2
{https://account.arena.net/register?alt=gw2} Sygnatury Oferta Domen Publiczne serwery głosowe

Recenzja: SteelSeries GuildWars 2 Gaming Headset

Każda premiera długo wyczekiwanej gry jest wielkim wydarzeniem, odbijającym się szerokim echem po całej branży. Do walki o nasze serca i pieniądze stają wtedy nie tylko studia deweloperskie, lecz również producenci sprzętu umożliwiającego nam komfortową rozgrywkę. W przypadku Guild Wars 2 nie mogło być inaczej – specjalną serię dedykowanych tej grze peryferiów wypuściła firma SteelSeries. Składają się na nią klawiatura, myszka, podkładki oraz headset – i właśnie ten ostatni mieliśmy okazję przetestować.

Słuchawki SteelSeries Guild Wars 2

Specyfikacja

Na początek dajmy się wypowiedzieć liczbom:

Słuchawki:

Pasmo przenoszenia: 18 – 28000 Hz

Impedancja: 29 Ohm

Czułość: 118 dB

Długość kabla: 2m

Wtyki: 2x jack 3.5mm

Mikrofon:

Pasmo przenoszenia: 50 – 16000 Hz

Charakterystyka kierunkowości: wszechkierunkowa (Omnidirectional)

Czułość wejściowa: -38 dB

Cena: 349 PLN

Pierwsze wrażenie

Pudełko ze słuchawkami – jak i same słuchawki – jest stosunkowo niewielkie i bardzo poręczne. Stylistyką nawiązuje oczywiście do Guild Wars 2 – nie da się tego nie zauważyć. Wszystko jest na swoim miejscu: zarówno logo producenta sprzetu, jak i nazwy twórcy i wydawcy gry.

Pudełko

Zostawmy już jednak biedne pudełko – i przywitajmy się z gwiazdą tego artykułu. Oto ona: SteelSeries GuildWars 2 Gaming Headset.

Pudełko

Jak widać na obrazku, opisywane przez nas słuchawki są nieduże. Mikrofon znajduje się na kablu, dzięki czemu nie przeszkadza nawet w ferworze walki. Headset charakteryzuje się wysoką jakością wykonania, a sam design jest bardzo minimalistyczny. Zwykle peryferia dedykowane konkretnej grze napchane są wyswietlaczami i diodami pulsującymi w najmniej oczekiwanych miejscach. Tutaj mamy jedynie skromne logo oraz nawiązującą do GW2 kolorystykę. Czy to żle? Każdy musi osądzić sam. Na pewno sprzęt ten świetnie wpisuje się w znany nam, wysmakowany styl promowany przez ArenaNet.

Wrażenia z gry

Dość suchych opisów – nie ma co lizać cukierka przez szybę. Czas skupic się na tym, do czego headset ten został stworzony i uruchomić GuildWars2. Uwaga – zaczynamy!

Słuchawki

Na głowie headset trzyma się pewnie i jest wygodny. Świetnym rozwiazaniem są dwa wejścia znajdujące się pod prawym i lewym głośnikiem. Dzięki możliwości wypięcia kabla ze słuchawek możemy wybrać do którego gniazda chcemy go podłączyć. Nieważne po której stronie mamy komputer – zawsze będziemy grać komfortowo, bez ryzyka zaplątania się w przewód. Pomimo niewielkich rozmiarów odgłosy z zewnątrz tłumione są nadspodziewanie dobrze. Grając w nich na pewno usłyszymy pobliski sygnał alarmowy, ale już chrapiący obok współlokator nie powinien stanowić dla nas problemu. Dzieje się tak dzięki zachwalanym przez producenta poduszkom SNDBlock – i, jak widać, w tych przechwałkach jest sporo prawdy.

Jakość dźwięku jest zadowalająca – pozwala w pełni cieszyć się nie tylko z pięknej ścieżki dźwiękowej, lecz przede wszystkim umożliwia komfortową grę. Nie ma możliwości przegapienia czegoś, co byłoby z punktu widzenia gracza istotne.

Mikrofon

Mikrofon znajduje się na kablu i wyposażony jest w poręczny, duży przełącznik On/ Off. Jest to bardzo istotne, gdyż jeśli chcemy na chwilę go wyciszyć, nie musimy daleko szukać. Działa jak najbardziej poprawnie, umożliwiając nam sprawną komunikację ze znajomymi. Dźwięk pozbawiony jest trzasków, słychać nas dobrze i nie zmuszamy nikogo do poświęcania swojej uwagi tylko po to, by nas zrozumieć. Innymi słowy – bez zarzutu.

Muzyka

Choć w grze headset spisuje się świetnie, nie jest liderem, gdy przychodzi do odtwarzania muzyki. Wyposażony jest w stosunkowo niewielkie głośniki i mimo, że grają one dobrze – audiofile mogą się krzywić. Nie od dziś wiadomo, że bardzo trudno obiektywnie ocenić charakterystykę dźwięku, gdyż każdy z nas ma swoje własne preferencje. W związku z tym skupimy się na prostym stwierdzeniu, że nam wydał się on odrobinę płaski. Był jednak czysty i nie znaleźliśmy nic, co byłoby irytujące lub świadczyło o złym zaprojektowaniu bądź wykonaniu produktu.

Pozostałe funkcje

Dwa wejścia jack znajdujące się pod każdym z głośników

Wspomnieliśmy wcześniej, że headset wyposażony jest w dwa wejścia umożliwiające podpięcie kabla. W związku z tym możemy sami zdecydować, czy umieścimy go pod lewym, czy pod prawym uchem. Ciekawostką tego rozwiazania jest to, że do nieużywanego przez nas gniazda możemy podpiąć kolejne słuchawki – świetna funkcja, jeśli zdarza nam się podróżować z drugą połówką.

FLUX

Guild Wars 2 Headset należy do nowej linii sprzetu SteelSeries o wdzięcznej nazwie Flux. Jeśli ktoś do tej pory zastanawiał się dlaczego jest on taki poręczny i nieduży, dlaczego producent zadbał o takie elementy jak podwójne gniazdo jack, łatwo składające się słuchawki, czy zgrabnie schowany w kablu mikrofon – właśnie tutaj znajdzie odpowiedź na wszystkie te pytania. Headsety Flux są częścią systemu Freedom To Play, którego podstawowym założeniem jest zapewnienie maksymalnego komfortu gry nie tylko w domowym zaciszu, lecz wszędzie, gdzie tylko zaniosą nas nasze nogi. Choć ciężko sobie wyobrażać, że kiedyś odpalimy GW2 na naszych tabletach, wielu z nas już teraz używa do gry laptopów i często podróżuje pomiędzy domem a uczelnią, pracą czy rodziną.

Drugą, bardzo charakterystyczną cechą linii Flux jest to, że pozwala na samodzielne zaprojektowanie swoich słuchawek poprzez wybranie koloru kabla, pokrywy głośników oraz poduszek. Choć kupując edycję poświęconą Guild Wars 2 mamy to wszystko narzucone z góry, nic nie stoi na przeszkodzie, by w przyszłości wymienić każdą ze wspomnianych części na nową – inną. Konfigurator i sklep mają zostać otwarte jesienią.

Słuchawki SteelSeries Guild Wars 2

Podsumowanie

Przyzwyczailiśmy się, że peryferia dedykowane konkretnym grom to nieskończony festyn świateł i gadżetów, kuszący tysiącem opcji i milionami kolorów. Guild Wars 2 Headset to coś zupełnie innego – minimalistyczny, mobilny sprzęt, który został zaprojektowany tak, by umożliwić nam rozrywkę w każdych warunkach. Choć nie obyło się bez poświęceń, uzyskano naprawdę ciekawy kompromis pomiedzy jakością dźwięku i komfortem gry, a potrzebą zaoferowania graczom peryferii będących w stanie współpracować z coraz szerzej dostępnymi urządzeniami mobilnymi . Zrobiony z trwałych materiałów, z zamiennymi częściami dostępnymi na stronie producenta, powinien służyć nam długo i dobrze. Cena tej zabawki jest wysoka – 350 PLN to w naszych realiach bardzo dużo. W związku z tym każdy sam musi podjąć decyzję czy warto go nabyć. Mamy jednak nadzieję, że dzięki naszej recenzji dowiedzieliście się paru ciekawostek i będziecie lepiej zorientowani czego należy – a czego nie należy - oczekiwać decydując się na zakup tego sprzętu.

Plutonka