122

396
103
83
Publiczne serwery głosowe Sygnatury Jaka jest twoja historia? Generator buildów Luna Atra Pobierz Klienta Gry Wymagania sprzętowe GW2
{https://account.arena.net/register?alt=gw2} Sygnatury Oferta Domen Publiczne serwery głosowe

Sarkastyczni mali geniusze - Angel McCoy o scenariuszu Asurów

Tłumaczenie artykułu Snarky Little Geniuses – Angel McCoy on Writing the Asura opublikowanego na blogu Arena Net 14. września 2011.

Nagłówek

Cześć! Tu Angel McCoy, mistrzyni pióra w zespole projektującym Guild Wars 2, chcę wam opowiedzieć o mojej pracy z Asurami. Każda z ras Tyrii ma swoje unikalne, jak płatki śniegu, cechy, a Asurowie są najbardziej unikalni ze wszystkich. Za to ich właśnie kochamy!


Poznajcie Asurów

Asurowie są niewielkiego wzrostu, to pełni zapału prowokujący geniusze. Pierwszy raz spotkaliśmy się z nimi w Guild Wars: Eye ot the North, ale ich historia może zadziwiać. Przed rokiem 1078 AE (około 250 lat przed czasem Guild Wars 2), żyli pod powierzchnią, rozwijają swoją cywilizację w ciemnościach jaskiń. Wychodzili na tyle rzadko, że żadnej z pozostałych ras nie udało się ich spotkać.

Starożytny Smok Primodorus poruszył się i przebudził niszczycieli (istoty żyjące w głębinach podziemi). Niszczyciele wyroili się ze swoich siedlisk zmuszając Asurów do wyjścia na powierzchnię, na światło dnia. Wielu z was zapewne pamięta, jak pomagało ocalić Asurów w Eye of the North.

Wdzięczni za ocalenie Asurowie przeżyli jednak ciężkie chwile w czasie przystosowywania się do życia na powierzchni. Na całe szczęście są bardziej uparci niż ettin wgryziony w kość dolyaka. Nie chcą być ofiarami, zamiast tego zbierają siły by stworzyć większy i lepszy dom. Zbudowali zapierające dech w piersiach miasto - Rata Sum, a swoją 'alchemiczną' wiedzę wynieśli na wyżyny.


Techno-bełkot

Większość Asurów używa wielkich słów (jak 'alchemimagiczny'). W ich przypadku, my scenarzyści, mogliśmy wymyślać nowe słowa, mieszać je fantazyjnie czy używać istniejących słów w dziwny sposób. Dzieki temu zawarliśmy bliską znajomość ze słownikami i tezaurusami.

Asurowie lubią być mądralińscy. Kompletnie brakuje im pokory, obnoszą się z własnym geniuszem i wyolbrzymiają go przy każdej okazji (można powiedzieć, że mają kompleks Napoleona). Asura nie używa języka amatorów, chyba że jest to niezbędnie konieczne w komunikacji z 'istotami niższymi'. Po co używać prostych słów skoro można jeszcze raz dowieść swojej nieprzeciętnej inteligencji słowami niezrozumiałymi dla innych?


Więzi

Czy Asurowie mają rodziny?

Oczywiście, że mają. Mają dzieci, rodziców i dziadków. Mają też szalonych wujków, o których nikt nie wspomina. Mają starszych braci, wzory do naśladowania i głuchawe prababki. Pojawienie się czarnej owcy w rodzinie ma wpływ na reputację wszystkich jej członków, więc kłótnie rodzinne Asurów są zażarte.

Pieszczotliwie nazywają dzieci potomstwem lub latoroślami. Rodzice mają niezwykle wysokie oczekiwania wobec latorośli i są gotowi do wielu wyrzeczeń, by zobaczyć, że przerosły rodziców. Często potomek Asurów jest zmuszony do pójścia w ślady rodziców, niejednokrotnie również do dołaczenia do tego samego zespołu.

Jak już mówimy o zespołach, czy Asurowie mają pracę? Tak! Asurowie pracują w zespołach (nazywanych krewe) i są wobec nich lojalni. W swojej zazdrości i konkurowaniu z innymi są w stanie posunąć się nawet do sabotażu. Szpiegowanie innych zespołów nie jest tabu.

Właściwie, to jest nawet oczekiwane. Wyobraźcie sobie jak zabawne jest pisanie scenek z konkurującymi Asurami! Pstryk! Pstryk! Pstryk!


Więcej złośliwości

Usiądźcie wygodnie i obserwujcie pyskówki! Efektem ubocznym inteligencji i pewności siebie Asurów jest opanowana do mistrzostwa sztuka docinków. Nie traktują łagodnie głupców i nie szanują uczuć innych. Pracownicy spodziewają się złośliwych docinków od szefa grupy, a potomstwo oczekuje tego samego od rodziców. Nastoletni Asurowie oczywiście rewanżują się tym samym, w końcu to element dorastania.

Obrażanie innych może wydawać się wrodzoną złośliwością, jednak Asurowie nie postrzegają tego w ten sposób. Nie biorą docinków do siebie. Wrodzone współzawodnictwo prowadzi do największych osiągnięć. Pamiętajcie, że Asurowie przetrwali w trudnych warunkach, pomimo niewielkiej postury. Zapracowali na swoją reputację, a określona dawka bezczelności pozwala im nie stać się ofiarami. Docinki są szczere, a jeśli nie potrafisz do nich odpowiednio podejść, wyjdź z laboratorium.


Bohaterstwo

Tak egocentryczni, jak to tylko możliwe, Asurowie rozumieją jednak jak niebezpieczne są smoki. Zdecydowali się ocalić Tyrię przed bestiami, nawet jeśli będą musieli współpracować z innymi rasami. Wiedzą, że kroplą wody nie da się ugasić pożaru, a zespół nie będzie robił postępów jeśli przewodzącego mu geniusza nie wspiera zastęp asystentów.

Przeciwieństwem asurańskich bohaterów są ci, którzy odważą się nawet dokonać zła w imię pokonania smoków. Ci Asurowie zmierzają w stronę organizacji, która nie ma zasad moralnych większości bohaterskich zespołów - Inquestu. W celu znalezienia broni na Starożytne Smoki posuną się nawet do eksperymentowania na innych rasach.

Niskie postury, wielkie słowa i jeszcze większe ego, jeśli nadal nie możecie sobie wyobrazić jak zabawne jest pisanie scenariuszy Asurów, to podrażnię się z wami. Dwa słowa: asurańscy piraci.

Excelsior!

Tłumaczenie - Guen