122

396
103
83
Publiczne serwery głosowe Sygnatury Jaka jest twoja historia? Generator buildów Luna Atra Pobierz Klienta Gry Wymagania sprzętowe GW2
{https://account.arena.net/register?alt=gw2} Sygnatury Oferta Domen Publiczne serwery głosowe

Strażnik*

Strażnik - header

'Obronię cię. Niech tylko spróbują przejść obok mnie!'

Strażnik to oddany wojownik, zdolny wzywać potężne cnoty aby niszczyć wrogów i chronić sojuszników. Równie niebezpieczny z kosturem jak i z dwuręcznym młotem, prawdziwy Strażnik to zdolny taktyk, który wie kiedy poświęcić swoją obronę aby wzmocnić sojuszników.

Każdy ze Strażników jest wspomagany przez błogosławieństwa, jednak może się ich zrzec na rzecz towarzyszy. Ta umiejętność tworzy z niego doskonałą klasę wsparcia, nie ważne czy dowodzącego atakiem czy broniącego flanki.

W czasie walki, wszyscy Strażnicy korzystają z mocy trzech Cnót. Sprawiedliwość pali ich wrogów, Odwaga pozwala przyjąć bez mrugnięcia okiem najpotężniejsze ciosy przeciwników a Determinacja obdarza ich przyspieszoną regeneracją ran, co sprawia, że mogą stawić czoła każdemu niebezpieczeństwu i wyjść z tego żywym.

Strażnicy posiadają pewną ilość specjalnych umiejętności:

Duchowe bronie – Strażnicy potrafią przyzywać magiczną broń, która walczy po ich stronie przez pewien czas. Duch nie może zostać zaatakowany i można mu rozkazać aby wykonał potężny cios przed zniknięciem. Przykładowo, Młot Mądrości może zostać wezwany do pomocy, a później można mu rozkazać aby powalił wroga i zniknął.

Symbole – Pozostawiane na ziemi symbole są w stanie ranić wrogów lub wspomagać sojuszników choć trwają tylko parę sekund. Symbol Wiary to atak młotem, który zostawia znak, dający bonus do żywotności pobliskim sojusznikom.

Bariery – Teren osłonięty barierą będzie niedostępny tylko dla przeciwników. Strażnik uzbrojony w kostur będzie mógł nakreślić przed sobą Linię Strażniczą, uniemożliwiającą wrogom na dosięgnięcie sojuszników za nią.

Egida – Strażnicy są oswojeni z używaniem Egidy, wzmocnieniem, które blokuje następny atak wroga. Posiadają do niej dostęp dzięki cnocie Odwagi.

Arsenał:

Przygotowując się do walki, Strażnik może wybierać spośród zestawu broni białej i magicznej

  • Prawa ręka: Buzdygan, Berło, Miecz
  • Lewa ręka: Focus, Tarcza, Pochodnia
  • Oburęczne: Wielki miecz, Młot, Kostur

Cnoty

Strażnicy posiadają trzy specjalne cnoty – Sprawiedliwość, Odwagę i Determinację – które ich pasywnie wzmacniają. Mogą się zdecydować aby którąś uaktywnić, przekazując ich moc sojusznikom ale wyłączając ją na pewien czas u siebie.

Sprawiedliwość – Każdy piąty atak podpala przeciwnika. Po aktywowaniu, następny atak bliskich sojuszników podpali wroga. (Wyłącza Sprawiedliwość na 30 sekund).

Odwaga – Co 30 sekund otrzymujesz Egidę, która blokuje następny atak wymierzony w ciebie. Kiedy ją włączysz, efekt Egidy przejdzie na pobliskich towarzyszy. (Wyłącza odwagę na 120 sekund).

Determinacja – Regeneruje twoje zdrowie. Aktywowana, zdejmuje stany i obdarza regeneracją sojuszników. (Wyłącza Determinację na 120 sekund).

*z powodu braku oficjalnego tłumaczenia póki co będzie strażnik xD - przyp. korektor


Przeczytaj również:

Umiejętności Strażnika

Cechy Strażnika

Atrybuty w Guild Wars 2

Cechy w Guild Wars 2

Umiejętności w Guild Wars 2

tłumaczenie - Lunar, korekta, skład - Tom Stone