122

396
103
83
Publiczne serwery głosowe Sygnatury Jaka jest twoja historia? Generator buildów Luna Atra Pobierz Klienta Gry Wymagania sprzętowe GW2
{https://account.arena.net/register?alt=gw2} Sygnatury Oferta Domen Publiczne serwery głosowe

Sylvari

Sylvari nagłówek

"Nasz Sen poprowadzi nas przez mrok do świtu pomimo zła zagrażającego Tyrii."

Sylvari są tajemnicą. Humanoidalne w wyglądzie, posiadające naturę roślin. Są nowymi mieszkańcami Tyrii, w której pojawili się zaledwie dwadzieścia pięć lat temu. Wszyscy narodzili się z górującego nad Białego Drzewa górującego nad Tarnished Coast. Wiąże ich wspólne pochodzenie i sen. Nawet oni sami nie znają powodu nagłego pojawienia się na świecie, więc próbują znaleźć swoje miejsce w Tyrii. Walczą z nieumarłymi sługami Zhaitana, doskonale zdając sobie sprawę z zagrożenia, jakie stanowią Starożytne Smoki.

Oto ich historia.

Historia

Były czasy, kiedy przeklinałem świat za odebranie mi wszystkiego. Życie tutaj sprawiło, że zrozumiałem iż bolesne wspomnienia są źródłem naszej tożsamości. Kształtują nasz rozwój.

- Ronan, człowiek, dawny członek Lśniących Ostrzy

Historia Sylvari zaczyna się od człowieka i centaura. Człowiek miał na imię Ronan i był wojownikiem Lśniących Ostrzy. Oddzielił się od grupy na patrolu i znalazł jaskinię wypełnioną dziwnymi nasionami, strzeżoną przez roślinopodobne istoty. Zabrał jedno z nasion i zaniósł do domu. Niestety szczęśliwy powrót nie był mu dany. Na miejscu zobaczył ciała pomordowanych przez Białe Opończe i Mursaatów mieszkańców wioski. Opłakując umarłych, posadził nasiona na ich grobie i przysiągł, iż nigdy więcej nie weźmie miecza do ręki.

Do Ronana dołączył zmęczony walką, starzejący się centaur - Ventari. Razem założyli azyl dla małej grupy szukających spokoju i uciekających od brutalnego świata uchodźców. Z dziwnego nasienia wyrosło wysokie i dorodne drzewo, a pod jego gałęziami człowiek i centaur żyli w pokoju. Ronan zmarł. Ventari spisał swoje nauki na marmurowej tablicy i zostawił ją w korzeniach Białego Drzewa. Po czym najmądrzejszy i najstarszy z centaurów zmarł również.

Drzewo rosło rzucając cień na otaczający je teren, a po długim czasie wydało owoc. W sercu tego owocu znajdowali się pierwsi Sylvari. Kiedy raczkowali po Białym Drzewem, ono śpiewało im opowiadając o świecie. Przekazało im sen wspólny dla wszystkich Sylvari na świecie: sen o ludzkim życiu i mądrości centaura. Pierworodni Sylvari dorośli posiadając już jakąś wiedzę o świecie i łaknęli więcej wiedzy.

Sylvari na pierwszy rzut oka wydają się ludźmi, ale to spostrzeżenie okazuje się niemal natychmiast niewłaściwe. Ich ciało składa się z pnączy i liści, ich włosy z liści i płatków kwiatów, a ich kości z mocnego drewna. W żyłach Sylvari płyną złociste soki roślinne a z ciała obsypuje sie pyłek kwiatowy. Rodzą się (oni powiedzieli by: budzą) jako dorośli z podstawową wiedzą o świecie. Posiadają wrodzone poczucie szlachetności, ciekawości i potrzebę odkrywania.

Wiedza zdobyta przez Sylvari przepływa do Białego Drzewa, które wyśpiewuje ją nowym pokoleniom.

Grove (Gaj)

Białe Drzewo góruje nad Tarnished Coast, a jego wierzchołek przewyższa szczyty gór. Pod osłoną jego bujnych liści Sylvari zbudowali swoje domy. Gaj stworzony przez Białe Drzewo jest wielopoziomowym, organicznym i zielonym miastem. Korzenie i gałęzie uformowały wielkie tarasy, na których wyrosły inne rośliny, wykorzystane do stworzenia domów i budynków. Niektórzy Sylvari spędzają całe swoje życie w pobliżu drzewa, ale większość z nich wybiera wędrówkę, przygodę i daje się prowadzić marzeniu.

Sylvari są podzieleni na domy lub cykle i uważają, iż ich osobowość zależy od pory dnia, w jakiej się przebudzili. Sylvari z cyklu świtu są logiczni i dyplomatyczni. Urodzeni w cyklu dnia zazwyczaj mają talent do rozwiązywania problemów i stawiania czoła wyzwaniom. Sylvari z cyklu zmroku są inteligentni i pełni zadumy, a narodzeni w cyklu nocy - cisi, skryci i nie wyjawiają swoich zamiarów.

Pierworodni pełnią funkcję zbliżoną do władców, jednak szanują zdanie i mądrość innych. Każdy z cykli posiada swojego doradcę z grona pierworodnych, który jest nauczycielem i przewodnikiem nowo przebudzonych Sylvari. Niepodzielnym władcą tego ludu pozostaje Białe Drzewo. Jego pieśń pobrzmiewa we wszystkich Sylvari, a szukający zrozumienia udają się do serca drzewa - źródła mądrości.

Cień wewnątrz snu.

Sylvari są młodą rasą jednak wszędzie czekają na nich wyzwania. Nie wszystkie rasy powitały ich z radością, a bliskość Asurów uświadomiła im, że nie wszyscy posiadają szlachetność Sylvari. Największe zagrożenie przyszło z własnej nacji, jednakowo w postaci Sylvari kwestionujących sen jak i z ostrzeżenia zapisanego w samym śnie.

Każdy nienarodzony Sylvari słyszy pieśń Białego Drzewa i uczy się świata, włączając w to wiedzę zdobytą przez innych Sylvari. Wielu śni o tajemniczym niebezpieczeństwie zagrażającym światu. Dla większości z nich to tylko przebłysk, tylko nieliczni - bohaterowie swojej rasy - widzą cień smoków i zdają sobie sprawę z realności tego zagrożenia. dzięki temu Sylvari dostrzegają zagrożenie ze strony Starożytnych Smoków najwyraźniej ze wszystkich ras Tyrii. Rubieże ich ziem sąsiadują z Sea of Sorrows, a sługi Zhaitana wyrzucone na ląd niszczą wszystko na swojej drodze. Inne rasy mogą zostać skażone przez Starożytne Smoki, zostać zmienione w sługi czy krystaliczne istoty Brand. Sylvari to nie dotyczy. Narodzeni z Białego Drzewa umierają zanim skażenie przejmie nad nimi kontrolę. z tego powodu wielu z nich wierzy, iż narodzili się by stawić czoło smokom i zostali pobłogosławieni mocą ochrony przed ich władzą. Uczeni innych ras uważają, że powodem tej odporności na skażenie jest biologia Sylvari. Inni twierdzą, że Sylvari po prostu nie smakują smokom. Prawdy nie zna nikt.

Sługi Starożytnych Smoków to tak na prawdę tylko jedno z zagrożeń. Istnieją Sylvari, które odrzucają nauki z tablic Ventariego i uważają, że wpływ centaura zaburzył sen. Szukają w śnie cieni, odwracają się od 'fałszywej moralności', poszukują ciemnej strony swoich osobowości. Zimni, okrutni, nie znający litości widzą siebie jako 'prawdziwych Sylvari', prawowite dzieci Białego Drzewa. Uważają, że istnieją aby sprowadzić ciemność na inne rasy. Znani są jako Dwór Koszmarów i każdym wyrządzonym złem, okrucieństwem wpływają na Białe Drzewo licząc, że kiedyś przechylą szalę na swoją stronę. Dworowi Koszmarów przewodniczy księżna Faolain, pierworodna, która kiedyś była serdeczną towarzyszką Caithe.

Nowy świat

W porównaniu z innymi rasami Sylvari nie są liczni, ale coraz więcej ich budzi się do życia. Dopiero przybyli do Tyrii, jednak dzięki idei snu znają świat. Są ciekawi, szukają zrozumienia rzeczy, o których dotychczas tylko śnili. Świat, w którym przyszło im żyć jest dla nich fascynujący i pełen potencjału.

Mimo iż dotąd żaden Sylvari nie umarł ze starości, znają śmierć. Ona również ich fascynuje.


Artykuły z "Sylvari Week"

  • Poniedziałektłumaczenie artykułu Kristen Perry dotyczącego projektowania Sylvari
  • Wtorektłumaczenie artykułu 'The Sylvari Soul' autorstwa Angel McCoy
  • Środatłumaczenie notatki 'Growing the Sylvari' autorstwa Ree Soesbee i Kristen Perry.
  • Piątektłumaczenie artykułu 'Dream and Nightmare' Ree Soesbee

Ziemia ojczysta Sylvari


Screeny

Screen sylvari 1 Screen sylvari 2 Screen sylvari 3

Intro rasowe

Tłumaczenie - Guen