122

396
103
83
Publiczne serwery głosowe Sygnatury Jaka jest twoja historia? Generator buildów Luna Atra Pobierz Klienta Gry Wymagania sprzętowe GW2
{https://account.arena.net/register?alt=gw2} Sygnatury Oferta Domen Publiczne serwery głosowe

Teksty polskich fanów poświęcone Guild Wars 2

Tutaj znajdziecie teksty, których autorami często nie są redaktorzy, ale zwykli użytkownicy, ludzie tacy jak Wy. którzy chcieli podzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przeżyciami związanymi z Guild Wars 2. Jest to coś "od graczy, dla graczy", dlatego nie wahajcie się, jeśli sami napisaliście coś interesującego na temat naszej ulubionej gry - wyślijcie to do nas, może wasz tekst również znajdzie się tutaj?


Przydatne narzędzia

Czokalapik

W Internecie w zasadzie od początków bety Guild Wars 2 zaczęły pojawiać się przeróżne narzędzia związane z grą, planowaniem postaci, mapą świata i tym podobnym. W tym momencie jest ich aż nadto, jedne bardzo popularne i rozpowszechnione, inne zapomniane, jedne bardziej dokładne, drugie ogólne, jedne ciągle ulepszane i modyfikowane, inne zostawione w dzień premiery.

Czytaj dalej...


Recenzja: SteelSeries GuildWars 2 Gaming Headset

Plutonka

Każda premiera długo wyczekiwanej gry jest wielkim wydarzeniem, odbijającym się szerokim echem po całej branży. Do walki o nasze serca i pieniądze stają wtedy nie tylko studia deweloperskie, lecz również producenci sprzętu umożliwiającego nam komfortową rozgrywkę. W przypadku Guild Wars 2 nie mogło być inaczej – specjalną serię dedykowanych tej grze peryferiów wypuściła firma SteelSeries. Składają się na nią klawiatura, myszka, podkładki oraz headset – i właśnie ten ostatni mieliśmy okazję przetestować.

Czytaj dalej...


Czy Guild Wars przejdzie na Free 2 Play?

Thaia

Od pojawienia się pierwszych informacji nt. Guild Wars 2, upłynęło sporo czasu. Przez te kilka lat zdążyliśmy dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy o następcy oryginalnego Guild Wars. Wspólnie odkrywaliśmy kolejne, Tyryjskie zagadki, wspólnie uczestniczyliśmy w procesie tworzenia Guild Wars 2 i wspólnie (mam nadzieję) stoczymy epickie bitwy na rozległych terenach, które zaoferuje nam sequel.

Czytaj dalej...


CD Projekt AMA

Redakcja

Z okazji premiery Guild Wars 2, która zbliża się (przynajmniej w chwili tworzenia tego tekstu) wielkimi krokami, użytkownicy naszego wortalu, za pośrednictwem redakcji, mieli możliwość zadania pięciu pytań przedstawicielom polskiego wydawcy gry - firmy CD Projekt. Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w tym tekście.

Czytaj dalej...


Patrz, myśl i działaj...

...czyli User Interface w praktyce.

Thaia

Gry z gatunku MMORPG przyzwyczaiły nas do specyficznego wyglądu swoich interfejsów. Zakładano, że gracz musi wiedzieć wszystko o efektach działających na jego postać i do tego dostosowywano poszczególne jego elementy. Co było tego wynikiem?

Odpowiedź jest prosta – interfejs przeładowany wszelakimi informacjami.

Czytaj dalej...


Dzień Europejskich Fanów 2012

EU Fan Day 2012

Tom Stone

Wczoraj dobiegł końca EU Fan Day w Brighton, w Wielkiej Brytanii, a ja, choć naprawdę chciałem, jednak uległem pokusie krzyczącego do mnie łóżka, postanawiając zostawić sobie opisanie całej zabawy na następny dzień. Wybaczcie, że nie rzuciłem się do komputera zaraz po przylocie, ale mam nadzieję, że gdy poczytacie o tym, co się takiego działo, przez ostatnie dwa dni, będziecie w stanie mi wybaczyć.

Czytaj dalej...


Dzień Europejskich Fanów 2012 - relacja z Betatestów

EU Fan Day 2012

Tom Stone

Tak, nareszcie mogę to powiedzieć – grałem w betę Guild Wars 2 i nie muszę się z tym ukrywać. Jaki jest powód takiego niecodziennego stwierdzenia? Otóż NDA (umowa o poufności) nałożona na uczestników Europejskiego Dnia Fanów została częściowo zdjęta. Wciąż są pewne aspekty gry, o których pisać mi nie wolno, ale o tym, co mi wolno przeczytacie poniżej.

Czytaj dalej...


Relacja z pierwszego Beta Weekend Event'u w Guild Wars 2

27-29 kwietnia 2012

Thaia

Beta miała rozpocząć się 27 kwietnia o godzinie 21 czasu polskiego. W praktyce jednak – serwery były dostępne krótko po godzinie dwudziestej. Z ogromnymi pokładami wiary w produkt, zalogowałem się do gry i wybrałem serwer domowy – Whiteside Ridge, po czym stworzyłem pierwszą postać – Mesmerkę. Rzeczą, która rzuciła mi się w oczy, oprócz świetnej grafiki... były lagi wielkości Wieży Eiffla. Już wtedy wiedziałem, że początek Bety na prawo nie wypalić.

Czytaj dalej...


Relacja z drugiego Beta Weekend Event'u w Guild Wars 2

8-10 czerwca 2012

Thaia

Drugi BWE pomimo oczekiwań graczy, nie miał miejsca w maju. Miał rozpocząć się dopiero 8 czerwca o godzinie 21 czasu polskiego. Kilka dni przed rozpoczęciem się owego wielkiego wydarzenia, Arena Net na swoim blogu umieściła dość obszerny post opisujący zmiany, które zaszły w Guild Wars’ie od ostatniego BWE. Pierwszą, dobrą wiadomością, było to, iż postacie po pierwszej Becie nie zostały usunięte – najwyraźniej Arena Net chciała pokazać nam trochę więcej „wyżej-levelowego” contentu.

Czytaj dalej...