122

396
103
83
Publiczne serwery głosowe Sygnatury Jaka jest twoja historia? Generator buildów Luna Atra Pobierz Klienta Gry Wymagania sprzętowe GW2
{https://account.arena.net/register?alt=gw2} Sygnatury Oferta Domen Publiczne serwery głosowe

Tworzenie postaci

Ten artykuł pokrótce opisuje jak przebiega proces tworzenia postaci w Guild Wars 2 oraz na co wpływ mają poszczególne wybrane podczas generowania nowej postaci przez gracza opcje.

Spis treści

Początek

Wygląd

Historia postaci


Początek

Tworzenie Postaci 1

Przede wszystkim, żeby stworzyć nową postać musimy mieć wolny slot – można go zwolnić kasując już istniejącego bohatera lub dokupując za gemy w Gem Store. Standardowo gracze mają do dyspozycji 5 wolnych slotów. Teraz wystarczy kliknąć na niego dwa razy, aby przejść do pierwszego ekranu wyboru: wyboru rasy.

Wybór rasy

Tworzenie Postaci 2

Pierwszą ważna decyzją, jaką będziemy musieli podjąć, jest zdecydowanie którą z pięciu ras chcemy zagrać. Wybór ten ma wpływ przede wszystkim na wygląd naszej postaci, lokację, w jakiej zaczniemy grę, oraz specjalne, rasowe umiejętności, jakie będziemy mieli do swojej dyspozycji. Ras do wyboru jest pięć: Asura, Charr, człowiek, Norn oraz Sylvari. Więcej informacji na ich temat możecie znaleźć w artykułach im poświęconym:

Co do startowej lokacji – jest to sprawa naprawdę tymczasowa, gdyż już po dosłownie 10 minutach gry (ponieważ mniej więcej tyle czasu zajmuje przejście swoistego samouczka) będziemy mieli możliwość przeniesienia się do lokacji pozostałych ras i gry ze znajomymi, którzy dokonali innego niż my wyboru.

Umiejętności rasowe natomiast są zazwyczaj po prostu słabszymi wersjami tych dostępnych dla poszczególnych profesji, a dodatkowo nie można z nich korzystać na arenach PvP. Służą one przede wszystkim uwydatnieniu klimatu, jaki niesie za sobą gra daną nacją.

Płeć

Tworzenie Postaci 3

Tutaj decyzja jest raczej prosta – wybór płci nie ma większego wpływu na rozgrywkę, a jedynie na to, czy napotkane postacie będą zwracać się do nas per „panie”, „pani” czy „giń w imię Zhaitana” (na to ostatnie powitanie nie mamy zresztą żadnego wpływu).

Gdy jesteśmy już zdecydowani pora na kolejny, tym razem trudniejszy wybór...

Wybór profesji

Tworzenie Postaci 4

To, jaką profesję wybierzemy ma zasadniczy wpływ na to, jak będziemy grali. Profesja determinuje nasze umiejętności, bronie, z jakich możemy korzystać, pancerze, które będziemy mogli nosić oraz styl gry, jaki wiąże się z daną specjalizacją. Do wyboru mamy aż osiem różnych profesji, a każda z nich jest zgoła inna od pozostałych. Aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat poszczególnych profesji, oraz przeczytać jakie umiejętności oraz bronie są dla nich dostępne, zapraszam do lektury poniższych artykułów:

W dokonaniu wyboru może pomóc nam również krótkie podsumowanie każdej z profesji:

Elementalista – jest magiem żywiołów, który zaklęciami może ranić przeciwników lub wspierać sojuszników. Może w jednej chwili zamrozić przeciwnika tylko po to, aby w następnej go podpalić.

Inżynier – jest myślicielem i eksperymentatorem. Preferuje walkę dystansową i wspiera się w niej różnorakimi urządzeniami i technicznymi nowinkami.

Łowca – jest znawcą dziczy i zawsze podróżuje ze swoimi wiernymi zwierzętami. W walce zazwyczaj wykorzystuje łuki i śmiercionośne pułapki.

Mesmer – to mistrz iluzji i podstępu. Do zmylenia przeciwnika wykorzystuje klony oraz zwodnicze obrazy. Jego największą siłą jest niewiedza przeciwników.

Nekromanta – sługa śmierci i krwi w walce często otoczony hordą nieumarłych sług. Jego zaklęcia wysysają zdrowie z przeciwników lub wprawiają ich w przerażenie.

Strażnik – choć walczy w zwarciu, to skupia się bardziej na swoich sojusznikach. Gdy on sam chroniony jest przez ciężką zbroję, jego zaklęcia chronią tych, którzy znajdują się w pobliżu.

Wojownik – prawdziwa maszyna do zabijania. Wojownicy nie bawią się w podstępy czy magię – wystarczy, że uda im się zbliżyć do przeciwnika, aby ten poczuł siłę ich mięśni.

Złodziej – atakuje z ukrycia, podkrada broń przeciwnikom a później znika tak szybko, jak tylko się pojawił. Uniki i ataki z zaskoczenia są dla niego chlebem powszednim.

Gdy już uporamy się z wyborem profesji, przyjdzie nam określić wygląd naszego bohatera...