122

396
103
83
Publiczne serwery głosowe Sygnatury Jaka jest twoja historia? Generator buildów Luna Atra Pobierz Klienta Gry Wymagania sprzętowe GW2
{https://account.arena.net/register?alt=gw2} Sygnatury Oferta Domen Publiczne serwery głosowe

Tworzenie Przedmiotów w Guild Wars 2

Spis treści

Wstęp

Rodzaje rzemiosła

Punkty doświadczenia w rzemiośle

Poziomy materiałów rzemieślniczych

Tworzenie przedmiotów


Rzemiosło

Tekst opracowany na podstawie artykułu Crafting znajdującego się na oficjalnej Wiki gry.

Panel C Panel C

Rzemiosło jest procesem tworzenia przedmiotów: elementów ekwipunku, materiałów eksploatacyjne i rzemieślniczych. W Guild Wars 2 jest osiem różnych zawodów rzemieślniczych. Tylko dwa spośród nich mogą być aktywne w danej chwili. Rozwój zawodu jest zależny od postępu gracza w grze, pozwalając mu na tworzenie ekwipunku odpowiadającego jego poziomowi i nie wymuszając na graczu tworzenia niepotrzebnych przedmiotów.

Ekwipunek wygląda różnie w zależności od metody jego zdobycia (rzemiosło, kupcy, pokonani przeciwnicy), ale zawsze posiada statystyki na porównywalnym poziomie.

Rodzaje rzemiosła

Rzemiosła można się nauczyć od odpowiedniego mistrza (Master craftsman), który odpowie również na kilka pytań dotyczących zawodu. Mimo że postać może mieć aktywne tylko dwa zawody, istnieje możliwość zmiany zawodu na inny. Koszt zmiany to 10 miedziaków (copper coins) na poziom zawodu. Wybranie nowego zawodu (po raz pierwszy) jest darmowe, natomiast zmiana na zawód o maksymalnym poziomie (400) kosztuje już 40 srebra.

EkwipunekDodatkiInne Ciężkie zbrojeRunySkrzynki na ekwipunek Bronie magiczneSigileMikstury Jedzenie, Barwniki Drewniane bronie i bronie palneSigile Biżuteria Średnie zbrojeRunySkórzane torby Lekkie zbrojeRunyTorby z tkaniny Bronie metaloweSigile

Materiały

Do wyrobu przedmiotów potrzebne są właściwe materiały. Niektóre "surowe" materiały mogą być zebrane podczas gry, inne natomiast można stworzyć za pomocą rzemiosła.

Poziom

Każdy zawód ma 400 poziomów. Co każde 25 poziomów postać uzyskuje dostęp do nowych przepisów pozwalających tworzyć podstawowe komponenty. Poprzez dopasowywanie podstawowych komponentów gracz może odkryć nowe przepisy, które zostaną wyświetlone w zakładce, w stacji roboczej (Crafting station). Istnieje także możliwość odkrycia przepisu na wyższy poziom, jednak będzie on dostępny dopiero po jego osiągnięciu.

Każde 100 poziomów jest inną rangą zawodu.*Rangi niepotwierdzone

Leatherworking
Ranga Nowicjusz Wtajemniczony Uczeń Mistrz* Wielki Mistrz*

Poziomy zawodów są również używane do określania niektórych tytułów i osiągnięć.