122

396
103
83
Publiczne serwery głosowe Sygnatury Jaka jest twoja historia? Generator buildów Luna Atra Pobierz Klienta Gry Wymagania sprzętowe GW2
{https://account.arena.net/register?alt=gw2} Sygnatury Oferta Domen Publiczne serwery głosowe

W sumie nieszkodliwe quaggany.

Quaggan - header

Quaggany to inteligentne, łagodne, ziemno-wodne istoty, których pierwotnym domem były głębiny Bezkresnego Oceanu. Niedawno przeniosły się do płytszych wód wokół Poszarpanego Wybrzeża i Morza Smutków, a także w głąb lądu do jezior słodkowodnych.

”Ooooo. Musisz zrozumieć. Quaggany nie chcą nikogo niepokoić. Quaggany chcą żyć w pokoju.”

Neootek, Varonos Oogooth

Biologia i Zachowanie

Quaggany mogą oddychać zarówno w wodzie, jak i na lądzie. Mogą żyć zarówno w słonej jak i słodkiej wodzie oraz łatwo przetrwać na stałym lądzie, lecz po około dniu lub dwóch ich skóra staje się popękana, sucha i nieprzyjemna. Quaggany są wszystkożerne, odżywiają się głównie zebranymi koralowcami, wodorostami i rybami. Składają jaja, a ich młodymi opiekuje się cała społeczność. Większość quagganów pochodzi z południa i posiada naturalne ubarwienie, które miesza na grzbiecie dwa odcienie morskiego błękitu, a wzdłuż brzucha przechodzi w kolor jasnoszary. Istnieje też grupa pochodząca z północy, której przedstawiciele przybierają kolor czarny wzdłuż grzbietu i biały wzdłuż brzucha - zupełnie jak pingwiny czy orki.

Quaggany są z natury przyjazne i rzadko stają się agresywne, chyba że zostaną sprowokowane. Kiedy quaggany są zagrożone lub cierpią z bólu, wzrost poziomu adrenaliny zmienia kolor ich skóry na ciemnoszkarłatny. Kły wyrzynają się z ich pysków a płetwy zmieniają się w ogromne szpony. W tym stanie instynkt zwycięża nad racjonalnym myśleniem i quaggan staje się podwodną maszyną do zabijania. Gdy okazują taką agresję, są głęboko zażenowane, a samo takie zachowanie jest postrzegane wśród ich ludu jako swego rodzaju faux pas.

Ta przemiana jest głównym z powodów, dla którego quaggany unikają walki - w tym stanie są zagrożeniem dla siebie i otoczenia. Są bezrozumnymi bestiami napędzanymi wyłącznie chęcią niszczenia, nie zwracają uwagi na taktykę czy uniknięcie dodatkowych szkód. Bohaterskie quaggany są w stanie być nieco bardziej agresywne bez ulegania wściekłości, ale są postrzegane przez społeczeństwo jako nieco dziwaczne.

Quaggan

Quaggany są na tyle ułożonymi istotami, iż uważają, że większość odwołań w stosunku do siebie jest niegrzeczna i egocentryczna. W rezultacie rzadko używają zaimków "mnie", "moje" czy "ja", w zamian preferują używanie znacznie bardziej ogólnego terminu - "quaggan", dlatego też rozmowy z quagganami mogą irytować inne, bardziej bezpośrednie rasy. Zdanie "Straciłem swoją złotą rybkę, jest mi smutno" zmienia się w "Quaggan stracił złotą rybkę. Quaggan jest smutny.". Ten sposób mówienia prowadzi wielu do stwierdzenia, iż quaggany są dziecinne i mniej inteligentne. W rzeczywistości quaggany są całkiem mądre, ale w sposób, który różni się od większości innych ras.

Pozostałe rasy opisują quaggany jako "uprzejme, niewinne istoty, chyba że się je zdenerwuje". Quaggany wolą prowadzić spokojne życie. Usuną się z drogi bardziej agresywnym rasom, jeśli te po prostu powiedzą im, aby odeszły. Problem jednak polega na tym, iż w związku z coraz częstszymi atakami na ich lud przez wrogie rasy, takie jak krait, quaggany nie mają już gdzie uciec.

”Popychaliśmy małych tłuścioszków. Dla zabawy oczywiście. Coś im odbiło i wtedy zaczęły się PRAWDZIWE problemy.”

Argoth Onehand, były poszukiwacz przygód

Ubrania i narzędzia

Quagganom najwygodniej jest nago, jednak noszą ubrania na znak swej indywidualności i dumy. Normalny ubiór quaggana składa się z wyszywanych łuskowymi cekinami nakryć głowy, z długimi, perlistymi uprzężami wokół klatki piersiowej i ramion. Często przyozdabiają się również wodoodpornymi, kolorowymi piórami ptactwa brzegowego. Nadaje to zgromadzeniu quagganów bardzo uroczysty charakter.

Do budowy swych domów quaggany wykorzystują zasoby morza. Ich siedziby składają się z okrągłych kokonów wykonanych z koralowców i sznurów wodorostów. Kokony są zakotwiczone do dna oceanu, ale mogą zostać łatwo przemieszczone w razie potrzeby. Światło uzyskują uprawiając świetliste perły i fosforyzujące glony.

Historia najnowsza

Quaggan

Do niedawna historia quagganów była w dużej mierze spokojna, a nawet nudna. Podania quagganów, według "strażników ich przeszłości", zawierały suche recytacje o narodzinach czy miejscach bogatych w sardynki. To wszystko zmieniło się 50 lat temu, wraz z inwazją kraitów na ich terytoria. Ta popierająca niewolnictwo, podwodna rasa, zamieszkiwała głębokie rowy oceaniczne, lecz nagle wylała się na ziemie pierwotnie zamieszkiwane przez quaggany, niszcząc ich cywilizację. Niedobitki uciekły w płytsze wody, lub przemieściły się w górę rzek i strumieni do większych jezior. Inni, uciekając przed Pradawnym Smokiem Jormagiem wyemigrowali na południe, podobnie jak kodan i nornowie - w bardziej zaludnione tereny Tyrii.

Wielu quagganów, w tym ich główni przywódcy, zostało zabitych podczas najazdów Kraitów. Rasą władał niegdyś przywódca zwany "markissosem", lecz członkowie rodziny królewskiej zostali zabici, zjedzeni, lub zniewoleni przez kraitów (zależnie od tego, kogo pytać). Ci quagganie, którzy przeżyli owe najazdy, podporządkowali się władzy burmistrzów zwanych "varonosami". Varonosowie współpracują ze sobą, oferując pomoc w razie potrzeby, a sama rasa pozostała przyjazna i nierozłączna, nawet w tych trudnych czasach.

Niewielka grupa varonosów, która rządzi wioskami rozsianymi po całej Krycie, zwróciła się do ludzkiej królowej i obie rasy zawarły przyjazny sojusz, oparty na pomocy i wsparciu. Mimo iż obie rasy są oblegane, ludzie i quaggany pomagają sobie nawzajem jak tylko mogą, gdy ich sojusznik jest w potrzebie.

Wiara

Quaggany oddają cześć jednej bogini zwanej Mellaggan, która wyobraża dary morza. Usposobieniem i naturą jest tak podobna do ludzkiej bogini Melandru, iż uczeni uważają, że to jedna i ta sama istota. Quaggany są zbyt grzeczne by się z tym nie zgodzić, niemniej jednak wskazują na oczywiste różnice między związaną z lądem i naturą boginią, a wodnym bóstwem odzwierciedlającym bogactwo oceanu. Jednak quaggany wprowadzają w tym rozumowaniu jeszcze większy zamęt, używając zatopionych świątyń Melandru, takich jak Jezioro Gendarr, dla celów swojego własnego kultu.

Religia quagganów jest raczej konserwatywna i oparta na tradycji. "Strażnicy przeszłości" służą jako kapłani i są odpowiedzialni za legendy każdej społeczności quagganów.

Za kulisami

Quaggany pierwotnie jawiły się jako pulchne, niemalże karykaturalne stworzenia i zostały szybko przyjęte jako słodka, wodna rasa. Ich oryginalny, okrągły wygląd okazał się wyzwaniem dla platformy animacyjnej, dlatego też przeszły liczne zmiany, odchudzane stały się podobne do delfinów. Później odzyskały część swojej wagi, ale zachowały swoje bobrze ogony z wcześniejszych projektów.

Ich dwojaka natura jest związana z tym, iż takie słodkie i urocze, nigdy nie przetrwałyby w brutalnym świecie zewnętrznym. Wtedy właśnie wpadliśmy na pomysł ich wybuchowego usposobienia "Nie denerwuj quaggana. Zdenerwowany quaggan to zły quaggan". To spowodowało powstanie quagganów o szerokich szczękach i podłużnych pyskach, a wraz z nimi pytania "dlaczego nie pozwolić quagganom być nieobliczalnymi cały czas?". W tym przypadku to grafika wpłynęła na historię: ustaliliśmy, że są zawstydzone takim agresywnym zachowaniem. Ta wstydliwość doprowadziła do dalszego rozwoju postaw quagganów, w stosunku do swej indywidualności i społeczeństwa, i tak narodziły się fundamenty ich rasy. W dużej mierze to właśnie z powodu wyznawanych przez nich unikalnych norm społecznych, quaggany są jedną z niewielu ras w grze, która posiada odrębny styl mówienia (niekiedy uciążliwy). Proste zastąpienie każdego zaimka osobowego słowem "quaggan" może być wyzwaniem przy próbach zrozumienia ich mowy. Na szczęście, pomimo zębów, quaggany pozostają najbardziej milusią rasą, co wynagradza naszą ciężką pracę.

Quaggan
Tłumaczenie - Thaia