122

396
103
83
Publiczne serwery głosowe Sygnatury Jaka jest twoja historia? Generator buildów Luna Atra Pobierz Klienta Gry Wymagania sprzętowe GW2
{https://account.arena.net/register?alt=gw2} Sygnatury Oferta Domen Publiczne serwery głosowe

Walka pod wodą

Spis treści

Część pierwsza

Część druga

Mechanika podwodnej walki


Tłumaczenie wpisu z Bloga ArenaNet Jonathan Sharp Talks Underwater Combat autorstwa Jonathana Sharpa z 24 czerwca 2011

Walka pod wodą - nagłówek

Nazywam się Jonathan “Chaplan” Sharp i jestem projektantem w ArenaNet. Dziś wyjdziemy poza oś X i Y i zanurkujemy w głębiny podwodnego świata Guild Wars 2. Gotowi żeby się zamoczyć?

Głęboki wdech

Nie sądzimy, że oddychanie jest zabawne. Pomyśleliśmy, że skoro musisz oddychać każdego dnia, to po co miałbyś męczyć się by oddychać w grze? Nawet pod wodą?

W Guild Wars 2 znajduje się wiele terenów podwodnych i chcielibyśmy abyś cieszył się ich eksploracją, bez zmartwień o to, że utoniesz. Kiedy nurkujesz, aparat oddechowy sam pojawia się na twojej twarzy. Udostępniamy ci podstawowy aparat oddechowy, ale możesz też znaleźć wiele rodzajów świetnego sprzętu podczas zwiedzania głębin oceanu.

Kiedy jesteś pod wodą, nie musisz martwić się o oddychanie do czasu, gdy twoje punkty zdrowia spadną do zera. Kiedy to się stanie, przechodzisz w "stan tonięcia", który funkcjonuje tak jak "powalenie" na stałym lądzie, z wyjątkiem niewielkiej możliwości do poruszania się. Kiedy toniesz, masz trzy możliwości żeby się ocknąć:

  • Możesz zabić przeciwnika, co przywróci cię do walki.
  • Sojusznik może cię ocucić, tak jak może zrobić to na lądzie.
  • Możesz wypłynąć na powierzchnię, gdzie przestaniesz tonąć i zaczniesz odzyskiwać punkty zdrowia. Kiedy twój pasek zdrowia się zapełni, zostaniesz ocucony.

Walka pod wodą

Nurkuj! Nurkuj! Nurkuj!

Rzeczą, na której najmocniej się skupiliśmy jest różnica między pływaniem, a nie-pływaniem. Chcieliśmy, by to przejście było płynne i wciągające, dlatego też włożyliśmy wiele wysiłku w umożliwienie graczom kontroli nad poruszaniem się w wodzie. Jeśli po prostu chcesz przedostać się na drugi brzeg, możesz płynąć po powierzchni wody bez potrzeby nurkowania. Ale uwaga! Kiedy płyniesz po powierzchni, nie jesteś w stanie walczyć i stajesz się łatwym celem dla wrogów poniżej.

Jeśli chcesz się zanurzyć w pełni, musisz przechylić kamerę w dół kontynuując ruch do przodu - zanurkujesz pod powierzchnię. Kiedy to się stanie, twój zestaw broni i umiejętności zmieni się na podwodny i otrzymasz urządzenie do oddychania.

Dla ryzykantów są inne sposoby, by od razu przejść do walki pod wodą. Wyobraź sobie, że biegniesz w kierunku urwiska uciekając przed wrogami. Zbliżają się; strzały latają we wszystkie strony, chybiając o włos. Czary wybuchają za tobą, znacząc twoje ubranie. Kule strzelb i pistoletów odbijają się rykoszetami, niemal zwalając cię z nóg. Nie ma dokąd uciec... Chyba, że skoczysz z klifu prosto w taflę wody - daleko, daleko pod tobą. W momencie, gdy dotkniesz wody, jesteś gotowy do walki - przechodzisz w tryb podwodny, wyciągasz swą podwodną broń i zaczynasz płynąć, podczas kiedy twoi oprawcy krzyczą i przeklinają.