122

396
103
83
Publiczne serwery głosowe Sygnatury Jaka jest twoja historia? Generator buildów Luna Atra Pobierz Klienta Gry Wymagania sprzętowe GW2
{https://account.arena.net/register?alt=gw2} Sygnatury Oferta Domen Publiczne serwery głosowe

Walka pod wodą

Spis treści

Część pierwsza

Część druga

Mechanika podwodnej walki


Popływaj trochę

Świat Tyrii jest pięknym, niebezpiecznym miejscem, z ogromem miejsc do zwiedzania. Nie chcieliśmy, by strefy podwodne były gorsze od tych znajdujących się na lądzie, więc doświadczysz pełnię... ehem... głębi podwodnego świata Guild Wars 2. Oprócz szerokiej gamy wydarzeń dynamicznych, większość lochów posiada podwodne obszary, a twoja osobista historia od czasu do czasu też zahaczy o tereny podmorskie.

Będąc pod wodą, odkryjesz niesamowite widoki, różnorodne wyzwania i potężnych wrogów. W poprzednim wpisie na blogu Ree Soesbee opisywała jedną z wielu ras, które napotkasz pod powierzchnią wody - złych do szpiku kości kraitów, ale mamy o wiele więcej asów w rękawach naszych skafandrów. Mimo, iż rekin ze Szczęk nie znalazł dla nas czasu (ze względu na inne projekty, w których uczestniczy) wybraliśmy mnóstwo równie przerażających mieszkańców głębin, narwanych ryb i fantastycznych potworów morskich, by wypełnić nasz podwodny świat. Możesz w nim spotkać wiele stworów, od elektrycznych krewetek, do zimnowodnych barakud, co oznacza, że musisz być cały czas gotowy do walki.

Walka pod wodą

Walka w pełnym 3D

Od samego początku wiedzieliśmy, że tereny podwodne musimy wykonać starannie. Nie mogliśmy po prostu przenieść systemu walki lądowej do podwodnego królestwa.

Stąpając po lądzie, wróg jest zazwyczaj na tej samej płaszczyźnie, nawet jeśli jest w budynku - nad tobą, czy w kopalni - pod tobą. Walka pod wodą stanowi wyzwanie dla gracza dzięki wprowadzeniu osi Z i możliwości nadejścia niebezpieczeństwa z każdej strony, ale otwiera także wiele taktycznych rozwiązań dla graczy. Umiejętności obszarowe mogą być użyte do rażenia wrogów w pionie. Możesz użyć ich by zmusić przeciwników do wypłynięcia na powierzchnię, albo też ściągnąć ich na samo dno oceanu. Chcieliśmy, by umiejętności używane pod wodą korzystały z przewagi, jaką daje pełne 3D.

Broń, która działa kiedy się ją zamoczy

Czas porozmawiać o tych podwodnych broniach, o których wspominałem wcześniej. Chcieliśmy, by podwodna walka była zupełnie nowym doświadczeniem dla graczy, dlatego też stworzyliśmy zestaw nowych broni, które mogą być użyte TYLKO pod wodą. To otwiera przed nami zupełnie nowe umiejętności i taktyki, których możesz użyć nurkując, pozwala też odczuć różnicę pomiędzy walką na lądzie i poza nim.

Spójrzmy, jakie bronie dostępne są pod wodą

Włócznia - broń do walki zwarciu Używana przez:

 • Wojowników
 • Nekromantów
 • Łowców
 • Złodziei
 • Strażników
 • Mesmerów

Trójząb - dalekosiężna broń magiczna Używany przez:

 • Nekromantów
 • Strażników
 • Elementalistów
 • Mesmerów

Działo harpunnicze - dalekosiężna broń mechaniczna Używane przez:

 • Inżynierów
 • Wojowników
 • Łowców
 • Złodziei

Walka pod wodą - bronie

Masz tu swoje podwodne czary...

Oczywiście na pasku umiejętności w Guild Wars 2 jest więcej rzeczy, niż tylko umiejętności związane z trzymaną bronią. Dlatego też, kiedy nurkujesz pod powierzchnią, miejsca na umiejętności od 6 do 10 automatycznie zmieniają się w umiejętności podwodne. Jak można się łatwo domyśleć, nie wszystkie twoje lądowe umiejętności działają pod wodą, dlatego też wymyśliliśmy kilka świetnych podwodnych odpowiedników tych umiejętności.

Nie żartujemy mówiąc, że doświadczenia podwodne będą istotną i ważną częścią Guild Wars 2. Nie odkryjesz wszystkiego, co ta gra oferuje bez zamoczenia ubrania, więc chwytaj swoją maskę do oddychania i zasuwaj na plażę! Życie tutaj, na dole, jest o wiele ciekawsze.

Walka pod wodą
Tłumaczenie - Thaia