122

396
103
83
Publiczne serwery głosowe Sygnatury Jaka jest twoja historia? Generator buildów Luna Atra Pobierz Klienta Gry Wymagania sprzętowe GW2
{https://account.arena.net/register?alt=gw2} Sygnatury Oferta Domen Publiczne serwery głosowe

Wielkie zmiany od 15 kwietnia c.d. 02.04.2014
www.guildwars2.com

Newsy

Nagłówek

Ukazał się opis kolejnej z "Wielkich zmian", jakie zostaną wprowadzone w aktualizacji 15 kwietnia. Jak Wam się podobają? Czy będą miały pozytywny wpływ na rozgrywkę? Została nam do opisania ostatnia z wielkich zmian pakietu przeznaczonego na 15 kwietnia i to dość pokaźnych rozmiarów. Ułatwi ona znacząco rozgrywkę PvE niezależnie od wybranego domowego serwera. Zmiana struktury relacji pomiędzy graczem a wybranym serwerem poprawi doświadczenia społecznościowe w PvE.

Przedstawiamy system megaserver

1

Co to dokładnie oznacza? Do wyjaśnień technicznych przejdziemy za chwilę, ale po prostu oznacza to, że zostaniecie przeniesieni na mapę, na której znajdują się wasi znajomi, gildiowicze, osoby mówiące w tym samym języku oraz gracze, których widujecie regularnie. Dzięki temu na mapach będzie więcej graczy, co zapewni wam lepsze doświadczenia związane z PvE. Z dumą ogłaszamy wprowadzenie nowego systemu megaserver.

Jak działa system megaserver

W systemie megaserver gracze nie będą rozdzieleni pomiędzy kopiami tej samej mapy w oparciu o serwer domowy jaki wybrali przy tworzeniu postaci. Zamiast tego znajdą się na mapie przydzielonej przez stworzony przez nas system. System bierze pod uwagę drużynę, gildię, język, serwer domowy oraz kilka innych czynników, aby dopasować mapę, na którą wchodzicie. Zwiększy to szansę na częstsze spotykanie tych samych osób oraz grę w towarzystwie graczy o podobnych zainteresowaniach.

Megaserver tworzy tyle kopii danej mapy, ile jest potrzebne do zapewnienia komfortowej rozgrywki w danej chwili. Zamiast tworzyć osobną mapę dla każdego serwera, co w sztuczny sposób ogranicza ilość graczy, system megaserver zbiera graczy i dynamicznie tworzy kopie mapy, jeśli zachodzi taka potrzeba.

1

Oznacza to, że nie zobaczycie już map overflow. Wszystkie mapy są równorzędne, a system stara się wybrać dla was odpowiednią mapę dodatkowo utrzymując odpowiednią ilość kopii mapy. W ten sposób nasz system może dopasować się do dużej populacji przemieszczającej się pomiędzy eventami. Megaserver bilansuje obciążenie ilości graczy. Zbiera dane o was takie jak: drużyna, gildia, język, serwer domowy, które pozwalają na dobranie kopii mapy, gdzie najprawdopodobniej znajdą się osoby, z którymi chcielibyście grać. Na podstawie danych tworzony jest ranking wszystkich kopii mapy poprzez przyznawanie każdej oceny punktowej. Zostaniecie umieszczeni na mapie, która osiągnie najwyższy wynik i będzie ona najbardziej powiązana z wami.

Korzyści systemu megaserver

Największą korzyścią nowego systemu jest to, że zawsze i bez względu na porę dnia na mapie znajdą się inni gracze. Niektóre z map mają zazwyczaj niewielką populację, nowy system zapewni większą populację na tych mapach abyście byli bardziej zadowoleni z rozgrywki i mogli doświadczyć wszystkich rozrywek na tychże lokacjach. Gracze zalogowani w godzinach o mniejszym zaludnieniu będą grupowani aby zapełnić mapy i dzięki temu nie będą grali na pustych mapach. System megaserver nie zmieni restrykcji geograficznych, więc gracze z serwerów NA i EU nadal będą oddzieleni.

1

Gracze obecnie znajdujący się na serwerach przypisanych do języków również odniosą korzyści z nowego systemu. W czasie, gdy serwer będzie mniej zaludniony będą mogli znaleźć więcej osób mówiących tym samym językiem.

Ponadto megaserver zwiększa również szanse gry z waszymi znajomymi i gildiowiczami. Przy dołączeniu na mapę system sprawdza waszą drużynę i gildię, po czym jeśli mapa nie jest pełna umieści was z osobami z gildii lub drużyny. Łatwiej będzie wam teraz organizować się w grupy i grać z innymi osobami, szczególnie jeśli macie znajomych na innych serwerach. Jeśli mapa, na której przebywacie jest zapełniona, a chcecie dołączyć do znajomego, wystarczy kliknąć prawym przyciskiem na nim w oknie drużyny i dołączyć do niego na innej kopii mapy. Inni członkowie drużyny i gildii będą potem wysyłani na kopię mapy, na której się znajdujecie.

System megaserver sprawia, że zawartość otwartego świata jest bardziej dostępna. Trudnej zadania czy główne wydarzenia Living World zazwyczaj wymagają wysiłku grupowego do pomyślnego ukończenia, co w godzinach z mniejszym zaludnieniem serwerów mogło być trudne do osiągnięcia. Teraz w PvE będzie łatwiej znaleźć mapę z wystarczającą ilością graczy do ukończenia aktywności grupowych.

Jeśli chodzi o graczy przebywających w gildiach, to punkty influence otrzyma gildia na tym samym serwerze domowych, jakiego używa wasze konto. Ten system jak na razie pozostaje bez zmian.

1

Czy nadal można grać z osobami z serwera domowego?

Tak. Nadal będziecie grać z osobami z waszego serwera domowego, ponieważ system megaserver używa wybranego serwera jako bazy do stworzenia stałej społeczności w grze, co oznacza, że będziecie spotykać te same osoby. W ten sposób będziemy mogli tworzyć społeczności graczy, z którymi będziecie mogli dzielić przygody. Zmiana ta jest początkiem naszego nowego podejścia do zwiększenia nacisku na tworzenie społeczności w grze.

System nie zachowuje się jednakowo, jednak w praktyce pomaga wam grać z większą ilością osób z waszego serwera domowego. Przeprowadziliśmy liczne testy, które dały poniższe wyniki:

1

W fazie prototypu i symulacjach system megaserwer osiągnął fascynujące wyniki. Jak pewnie wiecie gracze nie są równomiernie rozdzieleni w świecie gry. Wiele osób jest zgrupowanych na kilku mapach, gdzie pojawiają się najnowsze eventy. To oczywiście nadal będzie miało miejsce, jednak pozostałe mapy zanotują wzrost populacji, co oznacza lepsze doświadczenia i większą dostępność zawartości mapy w całym świecie gry.

1

W nowym systemie średnia populacja na każdej z map nie zalezy od samej mapy. Populacja na danej mapie będzie teraz większa. Dla was oznacza to więcej osób, z którymi będziecie mogli grać i cieszyć się rozrywkami gry w każdym miejscu w Tyrii.

Jak zostanie wprowadzony system megaserver?

Z wprowadzeniem kwietniowej aktualizacji aktywujemy system na mapach dla poziomów 1-15, w głównych miastach oraz lobby PvP. Będziemy monitorować i testować system aby zweryfikować czy działa poprawnie. W późniejszym terminie aktywujemy system na całym terenie Tyrii.

Co z bosami, gildiami i WvW?

Później w tym tygodniu omówimy jak megaserver wpłynie na eventy związane z bosami oraz jakie zmiany zamierzamy wprowadzić w związku z tym. Dodatkowo omówimy również długoterminowy plan dla gildii i WvW związany z nowym systemem, więc na bieżąco sprawdzajcie informacje.

opublikowane przez: Guen