122

396
103
83
Publiczne serwery głosowe Sygnatury Jaka jest twoja historia? Generator buildów Luna Atra Pobierz Klienta Gry Wymagania sprzętowe GW2
{https://account.arena.net/register?alt=gw2} Sygnatury Oferta Domen Publiczne serwery głosowe

Wojownik

Wojownik - header

'Topór czy buzdygan? Rusznica czy oburęczny miecz? I tak wiesz, że wszystko się nada'.

Wojownik jest mistrzem broni, polegającym na szybkości, sile, wytrzymałości i grubym pancerzu aby przetrwać bitwę. Wojownik może zadawać cios za ciosem wciąż pozostając w walce, nabijając sobie adrenalinę, przy pomocy której napędza kolejne ofensywne manewry.

Adrenalina sprawia, że wojownik staje się potężniejszy, zwiększając jego obrażenia zadawane każdym kolejnym atakiem, jednocześnie napędzając jego finałowe umiejętności. Każdy zestaw broni ma jedną finałową umiejętność, którą wojownik może wykorzystać zużywając całą posiadaną przez siebie adrenalinę, aby wyprowadzić naprawdę niszczycielski atak. Umiejętności tej można użyć w każdej chwili, lecz im więcej adrenaliny zostanie nagromadzone, tym silniejszy będzie atak. Niektóre finałowe umiejętności zadają dodatkowo przeróżne stany, gdy inne po prostu znacznie zwiększają obrażenia.

Każdy zestaw broni służy innym celom, pozwalając wojownikowi na lepsze przystosowanie się do stylu gry. Wojownicy mogą połączyć broń trzymaną w prawej ręce z ekwipunkiem pomocniczym takim jak tarcza, bojowy róg lub zajmować się bronią oburęczną, lecz ich zadanie jest wciąż w głównej mierze określane przez broń, jaką dzierżą w dłoniach.

MIECZ pozwala na szybkie ruchy. Wykrwawia wrogów przeskakując pomiędzy kolejnymi celami przy pomocy Savage Leap.

Przy pomocy TOPORA wojownik szybko nabija adrenalinę, pozwalającą na zadawanie silnych obrażeń pojedynczemu celowi.

MŁOT w rękach wojownika tłucze nie tylko wrogów, lecz również ziemię, wywołując potężne ataki obszarowe, nękające całe grupy przeciwników.

Wojownik dzierżący BUZDYGAN nęka przeciwników atakami ogłuszającymi, zadając obrażenia tam, gdzie boli najbardziej, pozostawiając ich wystawionych na kolejne razy.

Wojownik z OBURĘCZNYM MIECZEM przy pomocy silnych zamachów powala wielu wrogów jednocześnie, kosząc ich na polu bitwy.

Wojownicy wyposażeni w ŁUKI podpalają swoje strzały, zadając przy ich pomocy obrażenia obszarowe.

RUSZNICA to broń dystansowa, przeznaczona do rażenia pojedynczych celów, której wojownik używa aby wabić przeciwników w pułapkę lub dobijać uciekinierów na polu bitwy.

Wojownicy posiadają całą gamę typów specjalnych umiejętności:

  • Stances — Są to umiejętności, które można włączać i utrzymywać na sobie kosztem regeneracji energii. Przykładowo, wojownik może użyć Berserker's Stance, która wysysa jego energię, ale w zamian regeneruję jego adrenalinę. Z łatwością można wyłączyć tą umiejętność i pozwolić na regenerację energii.
  • Chains — Zestaw trzech umiejętności, które znajdują się w jednym slocie. Odpalają się one sekwencyjnie, jeśli atakujesz i trafiasz jeden cel. Przykładowo, łańcuch ataku przy pomocy miecza, czyli Sever Artery, Gash i Final Thrust przypisane są do jednego przycisku, więc nie zajmują trzech miejsc na pasku umiejętności a jedynie jedno. Dzięki temu wojownicy mogą używać w tym samym czasie większej ilości umiejętności.
  • Banners — Wojownik przywołuje te sztandary poprawiając siłę ataku sojuszników. Sztandar może zostać podniesiony i przeniesiony na polu bitwy, przemieszczając jednocześnie wzmocnienia, lub pozostawiony w miejscu, w którym aktualnie walczy drużyna, pozwalając wojownikowi na kontynuowanie walki. Przykładem może być Banner of Courage, zwiększający obrażenia zadawane w walce wręcz wszystkim sojusznikom w jego zasięgu.
  • Shouts — Okrzyki to zaklęcia, które działają obszarowo, poprawiając możliwości sojuszników lub pogarszając możliwości walki przeciwników. Wojownik może użyć okrzyku On My Mark aby obniżyć pancerz przeciwnika, wskazując jednocześnie cel dla reszty drużyny.
  • Charge Skills — Niektóre umiejętności mogą być utrzymywane, aby zwiększyć ich efektywność. Wojownik wyposażony w buzdygan może naładować umiejętność Obliterate aby po jej wypuszczeniu zadać jeden z czterech rosnących poziomów obrażeń.


Przeczytaj również:

Umiejętności Wojownika

Cechy Wojownika

Atrybuty w Guild Wars 2

Cechy w Guild Wars 2

Umiejętności w Guild Wars 2

Tłumaczenie - Tom Stone