122

396
103
83
Publiczne serwery głosowe Sygnatury Jaka jest twoja historia? Generator buildów Luna Atra Pobierz Klienta Gry Wymagania sprzętowe GW2
{https://account.arena.net/register?alt=gw2} Sygnatury Oferta Domen Publiczne serwery głosowe

Wypełnić obowiązek - trzy frakcje wojskowe Kryty

Spis treści

Serafini i Gwardziści Ministerialni

Lśniące Ostrze, równowaga sił i przyszłość monarchii


Frakcje Wojskowe Kryty - header

Relacje pomiędzy trzema zbrojnymi ugrupowaniami Kryty są delikatne. Serafini są wojskiem, siłami policyjnymi oraz strażnikami ochraniającymi ludność. Gwardziści Ministerialni służą ministrowi, urzędnikom oraz notablom Divinity Reach. Lśniące Ostrze osobiście chroni królową i jak można usłyszeć od dobrze poinformowanych osób – dla niej szpieguje.

Porucznik Serentine uklękła przy ciele ministra ostrożnie, aby nie pokaleczyć się kawałkami szkła. Odłamki rozbitej czary leżały rozsypane na brukowanej alejce, pobłyskując w świetle latarni. Odwróciła kawałek szkła i zaczęła przyglądać się plamom z czerwonego wina na kamieniach. Co minister robił w tej biednej dzielnicy Divinity Reach? Kto odpowiada za jego śmierć?

‘Poruczniku?’ Jeden z jej podwładnych podszedł salutując. Serentine spojrzała przez ramię i uniosła brew. Poruszał się niezgrabnie w czerwonym uniformie z symbolem Gwardzistów Ministerialnych na piersi. ‘Serafini domagają się kontroli nad miejscem zbrodni.’

‘Serafini?’ Porucznik podniosła się z klęczek poprawiając młot bojowy na plecach. ‘Nie mają prawa. Zamordowano ministra, to sprawa Ministerstwa.’

‘Został zamordowany na terenie Divinity Reach’ Nowoprzybyły odepchnął gwardzistę i przeszedł w dół alejki. ‘To zdecydowanie teren, za który odpowiadamy.’ Był przystojny, brązowe włosy spadały mu na oczy. ‘Porucznik Serentine,’ powitał ją po namyśle.

Zmrużyła oczy. ‘Kapitan Thackeray. Zajmujesz się sprawą osobiście?’ ‘Został zamordowany przez bandytów. Jestem się o to gotów założyć.’

Serafini

Najliczniejszą organizacją militarną Kryty są Serafini. Ich wpływy rozciągają się na całą nację, mają jednostki w każdym większym mieście oraz utrzymują patrole na drogach, aby chronić podróżnych przed atakami bandytów i centaurów. Są również w najgorszej sytuacji, walcząc również o utrzymanie zaopatrzenia i amunicji dla swoich żołnierzy. Najwyższym rangą Serafinem jest kapitan. W zależności od potrzeb królowa powołuje od pięciu do dziesięciu kapitanów; każdy z nich działa niezależnie lecz w koordynacji z pozostałymi i pod jej rozkazami.

Frakcje Wojskowe Kryty - Serafini

Każdy kapitan Serafinów ma nadane zwierzchnictwo na określonym terytorium Kryty – czy to pogrążone w walkach wzgórza High Timber Claim czy też niziny Nebo Terrace. Żołnierze pod ich komendą składają im raporty oraz otrzymują rozkazy od królowej. W ostatnich czasach Królowa Jennah była mocno zajęta obowiązkami wobec Ebonhawke oraz porozumieniem negocjowanym z Charrami. Większość obowiązków związanych z dowodzeniem Serafinami w Krycie przypadła Loganowi Thackeray, sprawującemu bezpośredni nadzór nad Divinity Reach. Jako ‘pierwszy wśród równych sobie’ organizuje Serafinów w odpowiedzi na pojawiające się zagrożenia.

Gwardziści Ministerialni

Frakcje Wojskowe Kryty - Gwardziści Ministerialni

Drugą pod względem liczności grupą są Gwardziści Ministerialni. Zazwyczaj widuje się ich tylko w Divinity Reach, a ich zadaniem jest zapewnienie porządku w ministerstwie oraz ochrona ministrów i ich pomocników. Oznacza to również ochronę szlachty krytańskiej, najbardziej zaangażowanej w pracę dla ministerstwa.

Pomimo mniejszego obszaru wpływów mają więcej władzy niż Serafini. W przypadku, gdy sprawa dotyczy ministerstwa mają prawo przejąć władzę nad Serafinami, aby zapewnić bezpieczeństwo tajemnic państwowych.

Gwardzistami dowodzi Komendant Divinity Reach, który składa raporty wysłannikowi najwyższego biura ministerialnego przekazującego informacje królowej.