122

396
103
83
Publiczne serwery głosowe Sygnatury Jaka jest twoja historia? Generator buildów Luna Atra Pobierz Klienta Gry Wymagania sprzętowe GW2
{https://account.arena.net/register?alt=gw2} Sygnatury Oferta Domen Publiczne serwery głosowe

Wypełnić obowiązek - trzy frakcje wojskowe Kryty

Spis treści

Serafini i Gwardziści Ministerialni

Lśniące Ostrze, równowaga sił i przyszłość monarchii


Lśniące Ostrze

Frakcje Wojskowe Kryty - Lśniące Ostrze

Lśniące Ostrze to straż królowej. Wywodzi się od bojowników o wolność w czasie Wojny w Krycie, obecnie pełni straż nad samą rodziną królewską.

Pomimo, iż jest to najmniejsza i najmniej znana jednostka wojskowa, są formacją elitarną. Nie rozpoznawani przez większość ludności członkowie Lśniącego Ostrza często wypełniają sekretne zadania. Od szpiegowania przeciwników politycznych do dostarczania tajnych wiadomości. Wypełniają rozkazy władców Kryty. Ich przywódcą jest Master Examplar powoływany przez królową. Podlega on tylko władzy królowej i może za jej zgodą przejąć władzę nad każdym z pozostałych ugrupowań. Po śmierci ojca Królowej Jennah i jej wstąpieniu na tron, do rangi zwierzchnika Lśniącego Ostrza wyniesiona została hrabina Anise. Anise jest zręcznym politykiem i służyła wiele lat w szeregach Lśniącego Ostrza. Była również osobistą strażniczką Jennah w czasach młodości królowej. Anise nie jest wielką wojowniczką jednak jej spryt i zdolności przewidywania od dawna pozwalają zapewnić bezpieczeństwo królowej. Obecnie Anise chroni Krytę, mając do dyspozycji odpowiednio ostre ostrze.

Trucizna w winie była trudna do znalezienie, jednak wystarczająco rzadko spotykana aby ją zidentyfikować. Do oberży bez wątpienia dostarczyli ją przemytnicy na usługach bandytów. Jednak co zmusiło Ministra Briosa do przyjścia w takie miejsce? Serentine przeszła korytarzami Komnaty Ministrów, unikając wieśniaków załatwiających swoje sprawy. Nie oni ją martwili lecz bezpieczeństwo ministrów.

Coś musiało ściągnąć Briosa do miasta. Coś wystarczająco ważnego, wymagającego szybkiego działania i jednocześnie podejrzanego na tyle, aby nie wziąć ze sobą straży. Czy planował zdradę? To możliwe. Więcej niż kilku ministrów znajdowało się na liście wierzących, że porozumienie z Charrami jest niedorzeczne, odrzuca wszystkie odniesione zwycięstwa i oddaje Askalon we władanie Charrów.

Weszła do biura Briosa otworzywszy drzwi własnym kluczem. Przeszukała jego biurko w poszukiwaniu jakiegoś strzępka informacji. Rachunki, zaproszenia na kolację, pisma z Ascalon Settlement (obszaru, który minister reprezentował) notatki z różnych posiedzeń ministerialnych. Nic osobistego. Nic co wskazywało by oberżę lub powód do opuszczenia bezpiecznych apartamentów.

‘Weźcie rejestr i zabierzcie tajne dokumenty.’ Rozkazała dwóm gwardzistom. ‘Niech jeden z was zostanie przy drzwiach, a drugi…’

Zanim dokończyła zdanie, zobaczyła kawałek papieru, na który początkowo nie zwróciła uwagi - zaproszenie na popołudniową herbatę z Hrabiną Anise w dniu śmierci Briosa.

‘Anise.’ Serentine spochmurniała. ‘Mistrz Lśniącego Ostrza’.

Jeżeli Brios rozważał zdradę … jak udało mu się wyjść ze spotkania ze strażniczką królowej?

Równowaga sił

Trzy zbrojne frakcje Kryty nie zawsze ze sobą współpracują. Właściwie notorycznie sobie przeszkadzają. Serafini domagają się większej władzy nad szlachtą, Gwardziści Ministerialni sprzeciwiają się wstępowaniu w swoje szeregi ludzi nie szlacheckiego pochodzenia. Lśniące Ostrze nie wyjawiają nikomu swoich zamiarów i działa pomijając dwa pozostałe ugrupowania. To jak zawody w przeciąganiu liny wpływów w Divinity Reach.

Według prawa tylko szlachta ma prawa do procesu, pospólstwo odpowiada przed urzędnikiem administracyjnym, a obcokrajowcy są doprowadzani na przesłuchanie do zwierzchnika Serafinów. Serafini odpowiadają za więźniów, bez względu na ich status. Ministerstwo zajmuje się procesami i przesłuchaniami, również bez względu na status oskarżonych. Oznacza to, że Serafini mogą zatrzymać szlachetnie urodzonego więźnia doprowadzonego przez Lśniące Ostrze lub ministerstwo może odmówić Serafinom udzielenia informacji z procesu. System został stworzony aby równomiernie rozłożyć odpowiedzialność, pozwalając Serafinom na wykorzystanie ich liczebności, a Gwardziści Ministerialni zajmują się biurokracją oraz zapisami prawnymi. W praktyce te dwie grupy bardzo często angażują się w spory o wpływy.

Frakcje Wojskowe Kryty - Równowaga Sił

Ostatnio Serafini przegrywają w tej walce. Ich żołnierze są zajęci walką z centaurami i dbaniem o bezpieczeństwo mieszkańców Kryty, nie mają czasu na politykę. Coraz mniej obywateli zaciąga się w ich szeregi, a żołd staje się coraz niższy. Gdy oni walczą o zapewnienie bezpieczeństwa ludziom, Gwardziści Ministerialni siedzą sobie w ciepłych komnatach i umacniają kontrolę na miastem królowej. Nawet teraz, gdy walczą o bezpieczeństwo Kryty, jednostka Serafinów wspiera działania królowej w odległym Ebonhawke, pomagając siłom wyzwoleńczym Askalonu i wspierając tamtejsze wojsko. Zwani ‘Upadłymi Aniołami’, czarno odziani Serafinowie nadal mają wystarczające zaopatrzenie, aby mieć wpływ na bezpieczeństwo ludzi w Ebonhawke, a co za tym idzie również samej Kryty i nadziei na porozumienie z Charrami.

‘Przykro mi Poruczniku’ Hrabina uśmiechnęła się. ‘Nie mogę powiedzieć nic na temat Briosa.’

‘Nie możesz.’ Powiedziała Serentine z naciskiem. ‘Czy nie chcesz?’

‘Rozmawialiśmy o ogrodnictwie. Bardzo go interesowało.’ Hrabina wzruszyła ramionami, jej kasztanowe włosy delikatnie spłynęły na blade ramiona. ‘Co jeszcze mogłabym powiedzieć?’

Serentine zaciskając zęby powstrzymała się przed wysuwaniem żądań. ‘Rozumiem. Gdy wychodził od ciebie, gdzie się wybierał?’

‘Skąd mam wiedzieć?’ Anise uśmiechnęła się smutno. ‘Nie byliśmy ze sobą blisko. Szkoda, że to się stało. Myślę, że wybranie jego następcy zajmie trochę czasu I głosowaniem nad funduszami karnawałowymi zostanie odroczone. Brios tak bardzo wspierał ludzi … Wielka szkoda. Czy jeszcze coś pani porucznik?’

Serentine wiedziała, że to koniec rozmowy. ‘Nie pani.’ Skłoniła się, odwróciła na piecie i wyszła z pałacu.

Najpierw Serafini próbowali jej odebrać sprawę, teraz Lśniące Ostrze stawia barykady śledztwu. Zostało tylko jedno miejsce, gdzie mogła się udać.

Przyszłość monarchii

Ludność Kryty szanuje Serafinów, ale długie lata walki z centaurami i nasilające się ostatnio napady bandytów wyczerpały cierpliwość społeczeństwa. Coraz więcej i więcej ministrów jest przeciwnych siłom zbrojnym, zarzucając im powodowanie zubożenia kraju i brak zwycięstw. Powoli Gwardia Ministerialna przejmuje władzę na miastem Divinity Reach oraz innymi miastami rodzinnymi ministrów. Rozszerzają swoje strefy wpływów, gdy Serafini tracą swoją siłę.

Ta zmiana w równowadze nie pozostaje niezauważona. Ministrowie stają otwarcie przeciwko dowódcom Serafinów, a ostatnio nawet szepczą przeciwko królowej Jennah. Poważani przywódcy obwiniający monarchię o brak troski o naród zdobywają coraz więcej zwolenników. Jeżeli Serafini nie będą w stanie zapewnić pokoju w Krycie, kraj – i sama królowa – mogą stanąć wobec groźby powstania.

Zbrojnego powstania wspieranego przez ministerstwo.

Frakcje Wojskowe Kryty - Przyszłość Monarchii ]

Klękając, porucznik Serentine położyła młot bojowy na podłodze. ‘Dziękuję za audiencję, panie.’

‘Powstań Serentine.’ Jego głos brzmiał mądrością wspieraną siłą powagi. ‘Powiedz mi gwardzistko w czym mogę ci pomóc?’ Powiedział minister Caudecus z troską.

‘Nie wiem gdzie jeszcze się udać panie. Zamordowano ministra a wszystko wskazuje na to, że sama królowa utrudnia śledztwo.’ Serentine nie chciałaby nawet tak myśleć, ale wiedziała, że jemu może zaufać. ‘Rozkazano mi przekazać sprawę i wszystkie dowody Thackeray’owi I Serafinom.’

‘Ah, poruczniku,’ Caudecus poklepał ją lekko po ramieniu. ‘Nie możemy poddawać w wątpliwość rozkazów królowej Jennah. Zrób jak ci nakazano. Upewnię się, że w ministerstwie będzie wiadomo, że to nie wina Gwardii. Bez twojego udziału najprawdopodobniej nie poznamy mordercy Briosa – lub nie będziemy w stanie doprowadzić go przed oblicze sprawiedliwości. Serafini są niekompetentni, ale sympatia królowej to tego kapitana czyni ją ślepą na potrzeby kraju. Napiszę do rodziny Briosa i zapytam czy nie potrzebują wsparcia. W tych sądnych czasach musimy się o siebie troszczyć.

‘Pomimo wszystko Kryta będzie zwycięska jak zawsze.’ Minister Caudecus uśmiechnął się zapewniając ‘zostaw to mnie.’

Tłumaczenie - Guen, Korekta - Rvik