122

396
103
83
Publiczne serwery głosowe Sygnatury Jaka jest twoja historia? Generator buildów Luna Atra Pobierz Klienta Gry Wymagania sprzętowe GW2
{https://account.arena.net/register?alt=gw2} Sygnatury Oferta Domen Publiczne serwery głosowe

Złodziej

Złodziej - header

'Wybacz, ale czy to nie twoje?'

Mistrz skradania i zasadzek, złodziej jest zabójczy w walce jeden na jednego – zwłaszcza jeżeli wróg będzie nieprzygotowany. Niski poziom zdrowia i słabą zbroję złodzieje nadrabiają zręcznością i unikami. Potrafią poruszać się między cieniami, dosłownie rozpływać się w powietrzu czy kraść rzeczy przeciwnika i używać ich jako broni. Przeciwnicy powinni mieć pilnować swoich pleców lub złodzieje ozdobią je nożami.

Kiedy inne profesje polegają na odnowie swoich umiejętności związanych z bronią, złodzieje polegają na Inicjatywie. Mają 10 punktów, które regenerują się z prędkością punktu na sekundę. Ataki nie wymagają energii a właśnie inicjatywy przy braku odnowy więc złodzieje mogą ich ciągle używać. To pozwala im na ciągłe męczenie wrogów lub na wyzwolenie nagłej kombinacji potężnych ataków.

Złodzieje mogą korzystać z specjalnej umiejętności nazywanej Kradzieżą, która tworzy broń środowiskową w oparciu na wrogu, na którym została użyta ta umiejętność. Na przykład, jeżeli ukradniemy od Moa, dostaniemy garść piór, którymi możemy oślepić przeciwnika.

W korzystaniu z głównej i drugiej ręki, złodzieje różnią się od pozostałych klas. Ich pierwsze dwie umiejętności są z głównej a dwie ostatnie z drugiej. Ostatni atak, nazywana Podwójną Umiejętnością, zależy od tego co trzymają w rękach. Na przykład, złodziej z dwoma sztyletami będzie miał Kwiat Skaczącej Śmierci ale gdyby miał sztylet i pistolet to mógłby korzystać z Cienistego Strzału.

Złodzieje posiadają takie oto specjalne umiejętności:

Ukrycie – złodzieje potrafią stopić się z cieniami. Pozwala im to na poruszanie się będą nie wykrytymi i ignorować aggro. Jeżeli jakimś trafem otrzymają obrażenia, na chwilę zostaną ujawnieni. Atak automatycznie ujawni złodzieja.

Cienisty Krok – możliwość błyskawicznego wyjścia i wejścia do i z walki to kolejny znak rozpoznawczy złodziei. Pozwala na to teleportacja między cieniami.

Pułapki – kontrola terenu i zaskakiwanie wrogów, po to właśnie one są. Na przykład, Pułapka Cieni ukrywa złodzieja i pozwala mu na Cienisty Krok tam gdzie była pułapka.

Arsenał

Złodzieje mogą korzystać z takich oto broni:

  • Główna – miecz, sztylet, pistolet
  • Druga – sztylet i pistolet
  • Dwuręczne – krótki łuk

Mechanika

Inicjatywa - jest to mechanika zasobów. 10 punktów, które odnawiają się co sekundę w i poza walką. Pierwszy atak na pasku jest zawsze nic nie kosztuje ale pozostałe ataki spalają inicjatywę zamiast energii. Umiejętność lecząca, umiejętności użytkowe i umiejętności elitarne używają energii i posiadają czas odnowy.

Kradzież - nad paskiem umiejętności, złodzieje mają specjalną umiejętność nazwaną Kradzieżą, którą można użyć na wrogach. Precyzując, nie kradniesz broni od wroga a tworzy broń środowiskową w oparciu o typ celu. Umiejętność ta nie zdejmuje Ukrycia i nie można jej za często używać. Z jej pomocą, złodziej dostaje dodatkowe środki do użycia w bitwie.

Podwójne Umiejętności – trzeci slot na pasku ataków jest przeznaczony właśnie na tą umiejętność. Zależy ona od tego co akurat będziemy trzymać w dłoniach i od kolejności trzymania. Trzymanie w głównej pistoletu a w drugiej sztyletu da nam Cienisty Cios ale już posiadanie w głównej noża a w drugiej spluwy odblokuje Cienisty Strzał. Wyjątkiem jest łuk, który nie posiada tej umiejętności.

Ukrycie – ma ograniczone trwanie i można je stracić na wiele sposobów. Najczęściej kończy się kiedy gracz atakuje a niektóre kiedy się poruszy. Otrzymanie obrażeń na parę chwil ujawni złodzieja.

Cienisty Krok – jest to technika teleportacji używana przez złodziei. Można przejść tylko tam gdzie można dostać się o własnych siłach i nie pozwala na pokonanie bram czy innego, zamkniętego terenu.


Przeczytaj również:

Umiejętności Złodzieja

Cechy Złodzieja

Atrybuty w Guild Wars 2

Cechy w Guild Wars 2

Umiejętności w Guild Wars 2

Tłumaczenie - Lunar